Люди з особливими потребами, які досягли поважних років, як і все населення країни всіх вікових категорій, зазнають суттєвого зниження рівня життя у зв’язку з тими психологічними, соціальними та економічними труднощами, які принесла війна в Україні всім жителям держави. Така ситуація склалася для людей похилого віку по всій українській території. Не став винятком і регіон Львівська область на заході, до якого зі східних районів попрямували тисячі українців та українок, у тому числі пенсійного віку та старших. Багато хто з них обтяжений хронічними та гострими захворюваннями серцево-судинної системи та ЦНС (центральна нервова система). У такій ситуації вкрай необхідна регулярна профілактика та швидка медична допомога у разі раптового, але цілком можливого загострення хвороби. Склероз, втрата пам’яті, когнітивні дисфункції та небезпека рецидиву серцевого нападу невідступно йдуть «по п’ятах» за багатостраждальними співгромадянами групи 65+. Як приватний пансіонат для літніх (Львів) виключає інфаркт і старече недоумство? Для цих цілей існують спеціальні підтримуючі, відновлювальні та реабілітаційні програми, яких точно дотримуються невролог, реабілітолог, мануальний терапевт і масажист, коли приймають пацієнтів під свою кваліфіковану опіку.
Як людині зрозуміти, що наближається інфаркт?
Медики, які спеціалізуються у сфері кардіології, з усією основою вважають, що больовий синдром у грудній клітці зовсім не обов’язково є єдиною ознакою серцевого нападу. Згідно з даними, які отримані в результаті багаторічних досліджень, існують інші особливості, що свідчать про наближення небезпеки для організму хворої людини.
- На думку кардіологів, далеко не завжди можна відстежити причинно-наслідковий ланцюжок між проблемою з серцевим апаратом і тими ознаками, які виявляють себе в повсякденному житті пацієнта. Для того щоб людина відчула нездужання, можуть існувати безліч вагомих причин, проте не всі з них нешкідливі чи проходять без сліду. Якщо неправильно інтерпретувати тривожну симптоматику, можна пропустити органічний сигнал «тривога», що у свою чергу здатне призвести до непоправних наслідків: аж до інвалідизації чи смерті.і.
- Занепокоєння, хвилювання і тривожність являють собою саме ті переживання, на які потрібно звернути найпильнішу увагу. Це можуть бути не просто емоційні колізії. Такі відчуття і почуття виникають при гострому дефіциті кисню, що нерідко являє собою безпосередню близькість інфаркту, що насувається. У такій ситуації потрібно наситити серце киснем — тобто зробити невідкладні та правильні дії: звернутися у надійний медичний центр та провести необхідні маніпуляції.
- Існує безліч ознак нездорового стану внутрішніх органів — сперте і плутане дихання, запаморочення, напівнепритомність, стан близький до втрати свідомості, шум у вухах, кашель при відсутності застуди, ангіни або грипу, поколювання в пальцях верхніх і нижніх кінцівок, нечіткий зір, печія, нудота, раптова загальна слабкість. За таких симптомів необхідно дзвонити професійним медикам. Швидка допомога особливо потрібна тоді, коли протягом 20-30 хвилин хворий відчуває тяжкість у грудях: це по-справжньому тривожне явище.
Як виявляються ранні симптоми інфаркту?
Досвідчений кардіолог, який представляє приватний дім літніх людей (Львів), описав ознаки інфаркту міокарда, що потребують ретельної перевірки у медичному закладі. Зазначимо, що постояльці, які розмістилися у приватний пансіонат для інвалідів (Львівська область), завжди перебувають під пильним наглядом фахівців та молодшого персоналу. Моніторинг здоров’я гостей та вживання негайних заходів за необхідності є невід’ємною частиною професійного сервісу.
- За словами кардіолога, будь-який дискомфорт у грудній клітці, відчуття печіння, навіть нетривале, під час мінімальних фізичних навантажень чи ходьби не повинен проходити безслідно — треба звернутися до амбулаторії чи поліклініки. Можливо, буде потрібно обстеження та аналіз біологічних матеріалів.
- Дуже важливо (!) негайно звернутися у медичний центр, що підкреслюють усі без винятку спеціалісти. У деяких кейсах між виникненням первинних ознак інфаркту та стартом відмирання серцевих тканин проходить не більше 25-30 хвилин, а в деяких випадках ще менше.
- Печіння або біль у грудях, як ми вже згадали вище у статті, що інтенсивно дають про себе знати близько півгодини є типовим симптомом інфаркту. Ці неприємні відчуття часто супроводжують страх і рясні потовиділення.
Кардіолог підкреслив, що найкращі показники щодо усунення наслідків інфаркту міокарда, що відбулися, досягаються тоді, коли між першими ознаками загострення, які відзначив хворий, і відновленням нормального кровопостачання по коронарній артерії пройшло не більше півтори години. Додамо, що доступні перевезення лежачих хворих у будинок для людей похилого віку, додому або в лікарню, які недорого виконає партнерська фірма.
Як визначити, що настає судинна деменція?
І стареча деменція, і хвороба Альцгеймера (один із найпоширеніших у сучасному світі її підвидів) характеризуються надзвичайним погіршенням короткострокової/довгострокової пам’яті та загальним, часто катастрофічним зниженням розумових здібностей. Хворі на деменцію насилу запам’ятовують або зовсім не пам’ятають події, які щойно відбувалися в їхньому житті та побуті, а також не в змозі згадати те, що добре знали і пам’ятали протягом десятиліть — наприклад, особи своїх найближчих родичів. В даний час дієвих ліків від деменції ще не винайшли. Найкращим способом скоротити симптоматику є рання діагностика, кваліфікований догляд за літніми з деменцією в умовах стаціонару та медикаментозне стримування негативної динаміки цієї невиліковної патології судин головного мозку людини. Істотно уповільнити прогресування хвороби здатне чітке розуміння всього спектра патогенних ознак та своєчасне вжиття відповідних заходів.
- Хворі старі позбавляються пам’яті. Такий симптом характерний для всіх типів деменції, але при цьому є однією з ранніх її ознак. Поступово з пам’яті хворого вислизають важливі дати, спогади про найбільш значущі події, інформація, яку він нещодавно ретельно вивчив. Нещасний старий вередує, сердиться, нескінченно повторює одні й ті самі питання, які виводять оточуючих та поступово нівелюють теплі, споріднені щодо нього почуття.
- З’являються проблеми з зоровим сприйняттям навколишнього світу. Візуальні образи та масштаби простору, відстані вислизають від раніше природної та непомітної фіксації. Стає дуже важко читати, визначати колір, керувати колісним транспортом.
- Дуже важко дається будь-яке рішення. Виникають складнощі у вирішенні будь-яких фінансових питань, похід у гастроном стає дуже проблематичним.
- Людина стає неохайною, не приділяє належної уваги підтримці чистоти та порядку в житловому приміщенні. Без сторонньої допомоги хворий не здатний підтримувати адекватний стан власної персони та житла. Необхідний цілодобовий догляд за літніми людьми.
- Будь-яка громадська діяльність та захоплення хобі зупиняються. Все стає нецікавим та незначним. І соціальні, і сімейні зобов’язання також повністю втрачають своє значення.
- Починається розлад особистості. Виникають параноїдальні страхи, фобії, підозрілість, тривожність та глибока депресія. Когнітивні дисфункції спричиняють істеричність, психози, неврози, астенію, безсоння та різкі перепади настрою.
Так, пансіонат для людей похилого віку у Львові прагне знову створити комфортні умови для постояльців із судинною деменцією та хворобою Альцгеймера. Цілодобові послуги доглядальниці дозволяють виключити небезпеку того, що старий сам собі шкодить. Всі постояльці доглянуті, добре харчуються, своєчасно приймають ефективні медикаменти та спілкуються з однолітками в рамках результативної програми, що добре підтримує когнітивну стабільність.