Неврологія в Одесі: кваліфікована допомога фахівців

Висококваліфікований невропатолог в Одесі у клініці R-Clinic надає спеціалізовану допомогу дітям та дорослим, включаючи постановку діагнозу та лікування різних неврологічних захворювань. Ми допомагаємо людям із симптомами ураження нервової системи, які вимагають спеціальних методів діагностики та подальшої терапії, що виходять за рамки педіатричних. Серед наших фахівців також є фізіотерапевти, логопеди та психологи. Завдяки цьому неврологічне відділення медичного центру R-Clinic надає пацієнтам комплексну та багатопланову лікувально-терапевтичну допомогу. Співпраця багатьох вузькопрофільних лікарів дає шанс на більш ефективний та швидкий результат або полегшення симптомів хвороби.

Неврологічні захворювання – що це?

Неврологічні захворювання – це хвороби, які вражають центральну (включаючи головний і спинний мозок) або периферичну нервову систему. Вони можуть бути гострими або хронічними та викликати різноманітні, часто неспецифічні симптоми.
  • ЦНС регулює роботу внутрішніх органів, забезпечує відповідні умови в організмі, відповідає за процес мислення, навчання та запам’ятовування, а також дає можливість аналізувати подразники, що надходять із навколишнього середовища.
  • Периферична нервова система є посередником між ЦНС та окремими органами при передачі ключової інформації. Вона отримує сигнали від сенсорних та моторних рецепторів, які передає в центральну нервову систему та виконавчі органи (наприклад, скелетні м’язи).
Залежно від етіології розрізняють кілька видів неврологічних захворювань. Вони можуть бути зумовлені різними причинами: генетичні, судинні, імунологічні, нейродегенеративні, інфекційні, невропатічні. Найбільш небезпечним захворюванням, яке становить реальну загрозу життю, є інсульт.

Неврологічні хвороби: симптоми

Захворювання нервової системи проявляються багатьма симптомами різного ступеня тяжкості, які можуть також впливати на роботу м’язів, судин та органів чуття. Тому для догляду за хворими, окрім лікаря невролога в Одесі, може знадобитися залучення лікарів інших спеціальностей – нейрохірургів, офтальмологів, дерматологів, ЛОР -спеціалістів та психіатрів. Найбільш поширені симптоми неврологічних захворювань:
  • часті або сильні головні болі (мігрень);
  • розлади рухових функцій;
  • порушення чутливості (парестезії);
  • м’язові розлади (слабкість, паралічі, парези);
  • порушення зору (нечіткість, двоїння, плями перед очима);
  • порушення слуху (шум або дзвін у вухах, зниження слуху);
  • проблеми зі сном;
  • судоми;
  • утруднення ковтання;
  • афазія (нездатність правильно висловлювати та розуміти слова);
  • сфінктерні розлади;
  • сплутаність і порушення свідомості;
  •  запаморочення, непритомність.
Неврологічні хвороби можуть супроводжуватися також психічними розладами, такими як: порушення пам’яті, перепади настрою, депресії я, напади агресії, зорові та слухові галюцинації, тривожні стани, ірраціональна поведінка.

Дослідження захворювань нервової системи

Невропатолог клініки R-Clinic займається діагностикою неврологічних захворювань та комплексним лікуванням неврології . Перед встановленням діагнозу лікар самостійно проводить необхідні обстеження:
  • Медичне опитування, під час якого хворий повідомляє про свої нездужання та симптоми, а лікар задає питання для з’ясування їх причини.
  • Медичний огляд – лікар оцінює основні життєво важливі параметри пацієнта; дивиться на поставу тіла, специфіку ходи та міміки; перевіряє орієнтацію у просторі та можливі мовні порушення; виконує координаційні проби; оглядає голову (форма, симетричність, кісткові дефекти, болючість при постукуванні); досліджує рефлекси верхніх та нижніх кінцівок (колінний рефлекс після стимуляції молоточком).
Лікар відділення неврології також може призначити апаратні та лабораторні дослідження для підтвердження спочатку встановленого діагнозу:
  • електроенцефалографія;
  • комп’ютерна томографія;
  • магнітно-резонансна томографія;
  • ультразвукова доплерографія сонних і хребетних артерій;
  • аналіз крові, сечі або спинномозкової рідини.
Останні є додатковими аналізами, проведення яких не завжди потрібне для того, щоб поставити точний діагноз.

Методи лікування неврологічних захворювань

При лікуванні хвороб нервової системи, як і при діагностиці, використовуються різні методи.
  • Реабілітація – у разі таких захворювань, як спинальна м’язова атрофія, розсіяний склероз та хвороба Паркінсона, дозволяє тривалий час залишатися у формі та бути незалежним. Вона також підтримує відновлення після інсульту.
  • Фармакотерапія – включає застосування протисудомних препаратів для людей, які страждають на епілепсію, використання імунодепресантів (при розсіяному склерозі) та препарати групи триптанів (для локалізації нападів мігрені).
Існують сучасні методики – глибока стимуляція мозку, яку використовують, у тому числі, у пацієнтів із хворобою Паркінсона, есенціальним тремором та обсесивно-компульсивним розладом.
Евгений Игоревич Глухов, невролог, медицинский директор, реабилитация, восстановление после операции
Болдуреску Юрий Алексеевич, массажист-реабилитолог, реабилитация после инсульта, восстановление после инфаркта
Белый Евгений Игоревич, массажист, реабилитация после ЧМТ, восстановление после инсульта
восстановление двигательной активности, реабилитация конечностей после травмы, Одесса, R-Clinic, реабилитация после инсульта
медсестра, массаж, реабилитация после перелома шейки бедра, восстановление после инсульта. Одесса
Белый Евгений Игоревич, реабилитация после инсульта, восстановление после ЧМТ, Одесса, R-Clinic

Медичні послуги відділення Неврології

Чому вибирають R-CLINIC?

Є багато причин вибрати R-Clinic як кращого постачальника медичних послуг. Щоб дізнатися більше, виберіть один з наступних варіантів:

«Наша місія – зміцнювати здоров'я та благополуччя, надаючи найкраще комплексне медичне обслуговування»

Медичні послуги з інших напрямків

У клініці R-CLINIC ми пропонуємо найсучасніші та ефективні індивідуальні пакети лікування відповідно до ваших потреб

Наша команда висококваліфікованих лікарів

«Ми пишаємося тим, що у нас є команда відданих лікарів із практичним досвідом та базою знань»

Глухов Євгеній Ігорович

Глухов Євгеній Ігорович

медичний директор, лікар-невролог, мануальний терапевт

Реабілітолог із досвідом практичної роботи понад 10 років, випускник НМАПО ім. П.Л. Шупика, завідувач інсультного блоку у відділенні інтенсивної терапії, клінічний ординатор кафедри судової медицини.

Осовський Ігор Сергійович

Осовський Ігор Сергійович

старший реабілітолог з досвідом роботи понад 4 роки

Закінчив школу професійного масажу «Profmed». Спеціалізація реабілітація, масаж, ЛФК.

Білий Євгеній Ігорович

Білий Євгеній Ігорович

Масажист. Досвід роботи становить більше 6 років.

Випускник школи професійного масажу «Profmed». Працює у напрямках: класичний масаж, локальний масаж(масаж голови, шиї, шийно-комірцевої зони, спини, грудної клітини, живота, верхніх та нижніх кінцівок), лімфодренажний масаж, вакуумний масаж, дитячий масаж, медовий масаж, антицелюлітний масаж, лікувальний масаж, апаратний масаж. Креольський масаж бамбуковими паличками; Самурайський масаж бамбуковими віниками; Старослов’янський масаж ложками. (Свідоцтво: №ВН-122; №ВН-170; №ВН-178)
Базей Богдан Миколайович

Базей Богдан Миколайович

Фізичний терапевт, ерготерапевт, реабілітолог, мануальний терапевт.

Закінчив Уманський медичний коледж на кафедрі лікувальна справа, закінчив Вінницький Відкритий міжнародний інститут розвитку людини «Україна» на кафедрі фізична терапія, ерготерапевт Закінчив курс підвищення кваліфікації у професійній школі масажу «Profmed» за спеціалізацією Основи остеопатії, м’які техніки мануальної терапії, постізометрична релаксація, кінезотейпування. Має стаж та досвід роботи у сфері медичної реабілітації 5+ років

Часто задавані питання :

Медичною сферою, яку охоплює неврологія, є лікування недуг ЦНС (центральна нервова система) і нервових патологій периферичного органічного сегмента. Переважно це вроджені, спадкові захворювання, зумовлені генетичним патогенезом або придбані в минулому, але що виявилися лише нині. Діагностика, як правило, ускладнюється тим, що найчастіше буває складно точно визначити, в якому саме секторі нервової структури гніздиться вогнище хвороби. Підкреслимо, що неврологічні хвороботворні процеси — це одні з найпоширеніших медичних кейсів у світовій практиці. Від них не застрахована жодна вікова категорія, тому відхилення цього спектра здатні зароджуватися і розвиватися ще тоді, коли людський плід перебуває в утробі матері. Чим більша кількість прожитих років, тим більше людина накопичує шкідливі фактори в умовах праці, повсякденного життя, а також хвороб та травм, здатних стати джерелом неврологічних порушень. Весь людський організм нервами, їх сполуками, вузлами та закінченнями, тому будь-яка навіть мінімальна травма здатна породити серйозну проблему, діагностикою та подальшим лікуванням якої здатна зайнятися неврологією як певний напрямок медицини.
Частина медичної науки, її вивчаюча, а також безпосередньо лікарська практика, яка діагностує і потім зцілює захворювання, безпосередньо пов’язані з недугами центральної нервової системи (ЦНС) та її периферичним аналогом, носить найменування неврологія. Ознакою неврологічної патології здатне бути легке запаморочення або поколювання в пальці на руці – все тіло людини пронизане нервовими сполуками, які легко і непомітно травмувати, а також вивести з функціонального стану через незалежні від нас причини. На будь-якій ділянці тіла може виникнути больовий синдром, який є ознакою неврологічних відхилень. Ці незначні порушення з часом можуть перерости в серйозні проблеми, якщо своєчасно не діагностувати і не вжити відповідних заходів. Тому, насамперед для літніх українців, рекомендується періодично обстежуватися та вживати превентивних заходів щодо запобігання нападам хронічних хвороб та загострень неврологічного походження. Можлива також неспецифічна симптоматика, яка характерна для інших сегментів гуманітарної медицини — мовні дисфункції, збої в дихальній системі, розлади шлунково-кишкового тракту (блювання, нудота, діарея, запор, пронос, біль та різь у животі), сильний дискомфорт у суці у роботі серцевого апарату.
Відповідний розділ медицини, а також захворювання, характерні для центральної та периферичної нервових структур організму людини, звуться неврологією. Симптоми недуги здатні виявитися абсолютно несподіваними і виявляються в широкому спектрі фізіологічних проявів багатьох пацієнтів, які і не підозрювали, що страждають на будь-яке неврологічне захворювання. Найчастіше зустрічаються такі ознаки цих хвороб:
  • Різке зниження здатності бачити предмети;
  • Погіршується робота вербального апарату, порушується мова;
  • Координація рухів та орієнтація в просторі помітно погіршуються, можлива втрата рівноваги;
  • Різкий больовий синдром виникає в різних ділянках тіла;
  • Сильний головний біль;
  • Синдром «ватних ніг», оніміння верхніх і нижніх кінцівок, поколювання в кінчиках пальців;
  • Тік у нервових закінченнях, тремор у руках, судоми у м’язах;
  • Перманентна або повна втрата пам’яті, інсомнія (безсоння);
  • Зниження працездатності, загострена стомлюваність;
  • Шум, дзвін у вушних раковинах, періодичні запаморочення та переднепритомні стани;
  • Байдужість до навколишнього, тотальна фрустрація та апатія, депресія;
  • Відчуття приреченості, безпричинна плаксивість;
  • Панічні атаки, тривожність, занепокоєння без приводу;
  • Нав’язливі емоції негативного спектру, агресія та дратівливість.
На питання що таке неврологія, що лікує даний напрямок охорони здоров’я відповісти можна в кількох словах. Як випливає з етимології самого слова, йдеться про нерви людини та про захворювання, безпосередньо пов’язані з периферичною та центральною нервовими системами. До них також відносять патології спинного та головного мозку. Існують також хвороби, такі як, наприклад, депресія або епілепсія, які лікують невропатолог і психіатр. Так, ми бачимо, що сфера, яку охоплює неврологія, надзвичайно широка і може бути віднесена до будь-яких проблем зі здоров’ям, які переживає більшість людей, що населяють планету. Особливо це стосується українців, які досягли похилого віку, і за симптомами хронічних та невиліковних патологій часто важко розібрати ознаки нового неврологічного порушення. Зазначимо, що хвороба Альцгеймера, паркінсонізм, деменція та психози відносяться саме до невротичних розладів, що мають різноманітний, часто невизначений і навіть невизначений патогенез.
У нашому місті та області кваліфіковані фахівці успішно лікують та попереджають різні недуги, які безпосередньо пов’язані з тим, що відноситься до такої медичної сфери як неврологія. Одеса є чудовою локацією, де доступно зцілити будь-які відхилення в роботі центральної та периферичної нервових систем, які взагалі можна вилікувати. Оскільки спектр симптоматики неврологічних розладів надзвичайно широкий, то базовими принципами їх виявлення вдало користуються ті фахівці, які мають солідний практичний досвід і грунтовно підготовлені теоретично. Такі невролог, невропатолог та психіатр зустрінуть Вас у стінах R-Clinic, яка досить впевнено реалізує реабілітаційні програми, спрямовані, у тому числі, на порятунок підопічних від серйозних патологій, що належать до категорії неврологічних порушень. Чуйний персонал та найнижчі ціни на послуги доглядальниці, а також денний стаціонар та терапевтичне відділення готові гідно прийняти Вас, оточити увагою, турботою та лікарською опікою.
З нашого блогу — новини медицини та рекомендації