Пропустіть зал очікування!

Зареєструйтесь онлайн перед приїздом.

У нас є актуальні розклади, контактна інформація та можливість записуватись на прийом через Інтернет.

Панічні атаки

Паніка є дуже неприємним почуттям, що виникає раптово і без особливої ​​причини. Панічна атака – це переживання людиною крайнього і необґрунтованого страху за своє здоров’я або життя, це жах, що проявляється у вигляді ряду соматичних симптомів. Фахівці відносять почуття паніки до порушень психологічної природи. Таким людям часто потрібна спеціалізована допомога психотерапевта чи психолога. Страхи, що повторюються, заважають повсякденному функціонуванню, тому їх не варто недооцінювати.

Панічна атака: ознаки розладу

Приступи тривоги – це захисна реакція організму на раптовий внутрішній стрес. Стимулом, що викликає напад, може бути будь-що, навіть незначні думки, які не мають жодного відношення до цієї ситуації. Напад паніки зазвичай триває всього кілька хвилин (рідше до години). Хворі в цей час переживають важкі та неприємні симптоми панічних атак – дуже погано почуваються, відчувають часті та гучні удари серця, характерні для інфаркту міокарда, бояться раптово померти, вимагають негайно викликати їм бригаду швидкої невідкладної допомоги, можуть почати нервово метатися на всі боки, заламувати руки і навіть плакати. Для них властивий страх наступних нападів, так звана передбачувана (очікувана) у майбутньому тривога. Людина може відчувати нереальність всього, що відбувається навколо, вона ніби відключається і боїться втратити самовладання або контроль над собою. Панічний розлад: причини атак Не зовсім зрозуміло, що саме викликає напади або чому вони взагалі виникають. Вчені кажуть, що можуть мати значення генетичні та навіть метеорологічні фактори (зміни погоди, різкі перепади температури за вікном, атмосферний тиск та ін.). Дуже часто напади тривоги кореняться в надмірно пережитому стресі або травмуючих минулому досвіді – важка хвороба, нещасний випадок, важкі пологи, моббінг на роботі (психологічний терор колег) або сексуальне насильство. Панічні атаки можуть супроводжувати депресію, алкоголізм та сезонний розлад, так звана «осіння депресія».

Панічна атака: симптоми соматичні

Приступи паніки супроводжуються численними соматичними (тілесними) симптомами, нерідко подібними з порушеннями в роботі кровоносної або дихальної системи. Однак навіть найдовший їх список не відображає того жаху, який відчуває людина у цьому стані. Загальні симптоми панічних розладів включають:
 • прискорене серцебиття;
 • задишка, проблеми з диханням;
 • підвищена пітливість (піт холодний по всьому тілу);
 • гіпервентиляція – неконтрольоване поверхневе дихання, що викликає зниження кількості кисню, що надходить у мозок;
 • що давить біль у грудях;
 • раптове озноб або, навпаки, почуття жару (припливи);
 • відчуття задухи;
 • запаморочення, аж до непритомності;
 • нудота;
 • дереалізація/алопсихічна деперсоналізація;
 • страх втрати контролю над своїми діями;
 • невиправданий страх раптової смерті;
 • бліді шкірні покриви;
 • оніміння пальців або всіх кінцівок;
 • неприємні відчуття та дискомфорт у животі.
Насправді більшість симптомів виникають тільки в голові людини. Він думає, що він має ознаки «хвороби», які не враховуються при медичному обстеженні. І навіть якщо результати аналізів нормальні, у хворого все одно зростає тривога. Йому здається, що лікарі втратили щось на увазі, а в нього вкрай рідкісне захворювання.

Панічна атака уві сні: аномальна поведінка

Нічні страхи – це такий розлад, коли людина відчуває сильну тривогу під час сну. Симптоми бувають схожі напад паніки – з’являється почуття страху, збудження, потіння, серцебиття, і навіть почастішання дихання. Обличчя, що зазнає панічні атаки вночі, може почати видавати звуки, кричати, намагатися втекти з кімнати, в якій знаходиться, і більшу частину епізодів потім не пам’ятає. Нічна паніка зазвичай починається в період фази так званого «повільного сну» і триває кілька хвилин. Панічні страхи уві сні також часто спостерігаються у людей із посттравматичним стресовим розладом – станом, що виникає внаслідок подій, які негативно та дуже потужно впливають на психіку.

Панічна атака: лікування в Одесі фахівцями R-CLINIC

Допомога людям, які страждають на рецидивні напади паніки, повинна бути індивідуальною і ретельно підібраною. Найбільш поширеними формами лікування панічних атак є:
 • фармакологічне – застосування антидепресантів;
 • психотерапія – підтримка, зниження напруги та спроба зрозуміти механізм тривоги;
 • поведінкова терапія – заснована на десенсибілізації та привченні хворого через конфронтацію з ситуацією, що не становить безпосередньої загрози;
 • фізіотерапевтичні процедури, техніки релаксації та контролю дихання.
Мета лікування панічних атак – зниження рівня їх сприйняття, зменшення частоти нападів , навчання пацієнта розумінню природи захворювання та управлінню соматичними симптомами.
Інтенсивне відчуття загального дискомфорту і сильного страху, яке настає раптово і частіше без будь-яких об’єктивних підстав, називається панічна атака. Подібні епізоди підтверджуються хоча б чотирма з нижчеперелічених ознак: танатофобія, страх смерті, втрати контролю над внутрішнім станом та зовнішньою ситуацією щодо себе, внутрішня психологічна відсутність самості та розуміння хто ти, нейропатичні відчуття у вигляді поколювання, хвилеподібних запаморочень, оніміння верхніх/ни будь-якого сегмента шкірного покриву на тілі, дискомфорт в районі ШКТ (шлунково-кишковий тракт), печіння, нудота, сперте дихання, компресія в ділянці грудної клітки, раптове озноб, сухість у гортані та ротовій порожнині, надмірне потовиділення, різке збільшення частоти серцевого підвищення внутрішньочерепного та артеріального тиску. Підкреслимо, необхідно точно розуміти, що вищеописані симптоми є супутніми ефектами іншої патології неврологічної етіології — тоді ці ознаки треба класифікувати інакше. Переважно схильність до паніки проявляється ще в молодості, але нерідкі перші напади панічної атаки, які відбуваються тоді, коли люди досягають вікової категорії 60+. Зрозуміло, таке захворювання переважно проявляється не на «порожньому місці» — найчастіше йому передує сильний стрес, психологічні потрясіння, що викликають посттравматичний синдром, серйозні життєві проблеми, вимушена або самоізоляція, коли людина перебувала у відриві від соціуму і у зв’язку з цим погано орієнтується в повсякденності. Найчастіше в симптоматиці відбувається так, що травмуюча подія проходить, змінюються на краще життєві обставини, але панічні атаки тривають або тільки виявляються як відлуння вже далеких подій. Таким чином, першопричиною даного неврологічного порушення завжди є психосоціальний фактор. У результаті людина перестає сподіватися на допомогу ззовні і після перших інцидентів розвивається страх перед повторами паніки тоді, коли поряд не буде нікого, хто здатний допомогти. У таких ситуаціях потрібна допомога кваліфікованого фахівця, який представляє надійний медичний центр. Невролог, невропатолог або досвідчений терапевт здатний надати консультацію, призначити всебічне обстеження, а вже на основі ретельної діагностики призначити кращу в індивідуальному положенні підопічного фармакотерапію, фізіотерапію, масаж, легку гімнастику або ЛФК (лікувальна фізична культура).
Панічна атака – це тривожна емоція, яка досягає свого апофеозу у вигляді такої неврологічної симптоматики, як озноб, сильний тремор у нижніх і верхніх кінцівках, запаморочення, нудота, дисфункції ШКТ (шлунково-кишковий тракт), деперсоналізація, дезорієнтація в часі, локації взагалі. Такий стан характеризується, що називається «втратою ґрунту під ногами». Людям, які переживають це гнітюче переживання, часто вважається те, що їм загрожує інсульт або інфаркт. Такі тривожні очікування, зрозуміло, ще більше посилюють хворобливу ситуацію. Вчені припускають, що схильність до паніки може передаватися у спадок із покоління до покоління. Сильний страх здатний наздоганяти свою жертву навіть уві сні і тоді людина прокидається в неврівноваженому стані, коли часто їй потрібна негайна допомога. Даний стан надчутливого сприйняття навколишньої реальності та внутрішніх переживань викликає прийом будь-яких речовин, психічний розлад чи патологія вегетативної, ендокринної, нервової системи, захворювання внутрішніх органів, запальний процес. Пацієнтів, яких долає панічний розлад (так неврологи і невропатологи класифікують дане порушення), нерідко переслідує розпач, оскільки людина безсилий перед симптоматики, неконтрольованого занепокоєння і найчастіше уявних загроз його життю. Таким чином ці емоції надзвичайно руйнівні для здоров’я піддається індивідууму. Особливо це помітно з прикладу тих клінічних кейсів, коли в хворого формується стійкий страх вже під час очікування нападу паніки. Це очікування буває дуже болісним саме собою і провокує інші відхилення. Часто схильність до паніки базується на біполярному афективному розладі, посттравматичному синдромі та глибокій депресії. У людей похилого віку паніці часто супроводжують деменція, фрустрація і депривація. Антидепресанти, міорелаксанти та бензодіазепіни допомагають страждаючим у рамках фармакотерапії. У більшості випадків для лікування тривожних симптомів допомагає масаж, загальна релаксація, лікування травами, фітотерапія, фізіотерапія, водні процедури та ЛФК (лікувальна фізична культура). З раціону, як правило, виключаються напої, що містять алкоголь (етиловий спирт) і кофеїн, які мають надмірно збуджуючу дію на центральну нервову систему (центральна нервова система).
Короткі за тривалістю, але інтенсивні відчуття занепокоєння і страху називають панічні атаки. Епізодичні події, що характеризуються хворобливими проявами неврологічної етіології («мороз» по шкірі, когнітивний ступор, оніміння верхніх і нижніх кінцівок, нудота, запаморочення, підвищення температури тіла, внутрішньочерепного та артеріального тиску та інші), виявляються вже в молодому віці, але можуть з’явитися тоді, коли людина вже досягла поважних років і входить у вікову категорію 60+. Панічні атаки виникають під час трудової діяльності та на відпочинку, під час ходьби та у статичному стані. Дуже важливо точно розібратися в тому, чи є подібні ознаки неврологічним порушенням, чи це симптоми будь-якої хвороби, яка проявляється таким чином. Рекомендується звернутися до компетентного невролога або невропатолога, які представляють респектабельний медичний центр, який також надає терапевтичні та реабілітаційні курси.
Панічні атаки – це стани тривоги, страху та нервового збудження, які, як правило, виникають на основі психологічного потрясіння і часто являють собою посттравматичний симптом або супроводжують будь-який психічний розлад. Часто виникають ще в дитячому та підлітковому віці, проте можуть проявитися через багато десятиліть після травмуючої події. Озноб, підкошуються ноги, крутиться голова, тремтять верхні і нижні кінцівки, оніміння шкірного покриву, істеричні схлипування, безладна мова — все це свідчення неврологічного захворювання, яке здатне перерости в ще більш серйозну патологію, якщо вчасно не звернутися до медичного центру, що надає послуги. спеціалістів після ретельного обстеження.
На питання, що таке панічні атаки, відповісти досить просто. Всі ми знаємо або хоча б здогадуємося, що такі епізоди характеризуються різким почуттям страху, істеричним станом розуму, безладною мовою, особистісною і фізичною дезорієнтацією в просторі і часі. Паніка виникає внаслідок події, що травмує, яка в такій незручній формі зрідка або часто нагадує про себе травмованому індивіду, виводячи його зі стану емоційної рівноваги і завдаючи сильний дискомфорт. Згідно зі статистикою, близько 5% населення великих міст тією чи іншою мірою тяжкості схильні до нападів панічної атаки. Виною тому сильний стрес і психоемоційний тиск, який найгостріше в мегаполісах відчувають жінки віком від 20 до 30 років. Вважається, що після досягнення похилого віку панічні симптоми слабшають у схильних до таких нападів людей і протікають у більш м’якій формі. Незважаючи на це, людям похилого віку потрібно потурбуватися діагностикою та профілактикою ознак панічних атак, оскільки вони можуть свідчити про набагато більш серйозне порушення неврологічного спектру або перерости в серйозне захворювання вегетативної або центральної нервової системи.
У разі нападів необгрунтованого страху, які у медичній сфері офіційно іменуються панічні атаки, симптоми бувають досить різноманітні, але фахівці вважають, що з чотирьох із них для постановки вищезазначеного діагнозу. Так, найчастіше це розгорнутий тип паніки (більше 4-х симптомів) або абортивний – до 4-х ознак включно. Переважно під час панічної атаки спостерігаються пригнічений, «сутінковий» стан духу, небажання заснути і нездатність розслабитися, оніміння верхніх і нижніх кінцівок, стрибки артеріального та внутрішньочерепного тиску, больовий синдром у ділянці грудної клітки, запаморочення, озноб і «мороз» по шкірі. в руках і ногах, підвищене потовиділення, дисфункції дихальної системи, нестача повітря, підвищена тривожність, метушливість, когнітивні порушення, плутаність, плутаність. Додамо, що когнітивно-поведінковим тригером для необґрунтованих паніки та страху найчастіше виступає травмуюча подія, що мала місце в минулому індивідууму і нагадує про травму у формі такого неврологічного ускладнення, як панічні атаки, симптоми якого однозначно сигналізують про необхідність звернення до медичного центру. ним кваліфікованим фахівцям: до невролога та невропатолога. Вміст акордеону
Когнітивні порушення, викликані відчуттям сильного страху і які у вигляді розлади поведінки та фізіологічних ознак, називаються паніка. Такі епізоди виявляються індивідуально, а також серед великої кількості людей, що зібралися разом — тоді це явище носить назву масова паніка. Таке переживання супроводжується відчуттям глобальної катастрофи і в натовпі передається від одного, хто запанікував іншому, як вірус. Ця вірусна емоція перетворює людей на неконтрольовані збори не контролюючих себе громадян, які здатні на необдумані вчинки. При індивідуальних нападах за своїми ознаками панічна атака супроводжується розумовим застоєм, підвищеним виділенням поту, онімінням рук і ніг, ознобом, стрибками артеріального та внутрішньочерепного тиску, нудотою, парезом, запамороченням, блюванням та іншими симптомами, які можуть свідчити про неврологічну патологію. Причинами можуть бути й інші неврологічні та психічні розлади – істерія, депресія, нейропатія, дисциркуляторна енцефалопатія, посттравматичний синдром, біполярний афективний розлад, судинна деменція та фрустрація.
Соціально-оздоровча громадська допомога надається у рамках затребуваного в екстремальний час руху стоп паніка. У телефонному режимі надається абсолютно безкоштовна та анонімна психологічна консультація та дружня участь. Такої незамінної підтримки вдаються наші співгромадяни, які опинилися в складній життєвій ситуації. Цей гуманітарний рух ініціювали Інститут психіатрії Київського державного університету імені Тараса Шевченка, а також Інститут розвитку громадянського суспільства імені Голди Меїр за підтримки кількох національних асоціацій та фондів України. Гаряча лінія «Стоп, паніка» допоможе кожному, кому потрібна психологічна та гуманітарна допомога у цей складний період української та світової історії.
Переважно панічні атаки, лікування яких проводять невролог і невропатолог, що представляють надійний медичний центр, потребують насамперед ретельного обстеження та визначення причинно-наслідкового ланцюжка. Діагностика, як правило, включає електрокардіограму (ЕКГ), ультразвукове дослідження (УЗД), електроенцефалографію (ЕЕГ), комп’ютерну томографію (КТ), магнітно-резонансну томографію (МРТ), а також аналізи, що дозволяють виявити не тільки неврологічні, а й ендокринні серцево-судинні порушення організму людини, схильної до паніки. Після діагностичних заходів призначається лікування медикаментозними препаратами та психологічна терапія. Індивідуально призначається курс прийому антидепресантів та міорелаксантів, за допомогою яких людина приходить у стабільний стан, що дозволяє виконувати такі методики, як фізіотерапія, гімнастика та ЛФК (лікувальна фізкультура), відвідувати різноманітний, у тому числі акупунктурний масаж. Додамо, що для зняття гострих симптомів паніки всі без винятку фахівці рекомендують застосовувати дуже просту дихальну гімнастику – зробивши глибокий вдих, затримайте дихання максимум, а потім дуже повільно видихайте. Повторіть процедуру 10 разів, і терапевтичний ефект обов’язково виявиться.
Глухов Євгеній Ігорович

Глухов Євгеній Ігорович

медичний директор, лікар-невролог, мануальний терапевт

Реабілітолог із досвідом практичної роботи понад 10 років, випускник НМАПО ім. П.Л. Шупика, завідувач інсультного блоку у відділенні інтенсивної терапії, клінічний ординатор кафедри судової медицини.

Осовський Ігор Сергійович

Осовський Ігор Сергійович

старший реабілітолог з досвідом роботи понад 4 роки

Закінчив школу професійного масажу «Profmed». Спеціалізація реабілітація, масаж, ЛФК.

Білий Євгеній Ігорович

Білий Євгеній Ігорович

Масажист. Досвід роботи становить більше 6 років.

Випускник школи професійного масажу «Profmed». Працює у напрямках: класичний масаж, локальний масаж(масаж голови, шиї, шийно-комірцевої зони, спини, грудної клітини, живота, верхніх та нижніх кінцівок), лімфодренажний масаж, вакуумний масаж, дитячий масаж, медовий масаж, антицелюлітний масаж, лікувальний масаж, апаратний масаж. Креольський масаж бамбуковими паличками; Самурайський масаж бамбуковими віниками; Старослов’янський масаж ложками. (Свідоцтво: №ВН-122; №ВН-170; №ВН-178)
Базей Богдан Миколайович

Базей Богдан Миколайович

Фізичний терапевт, ерготерапевт, реабілітолог, мануальний терапевт.

Закінчив Уманський медичний коледж на кафедрі лікувальна справа, закінчив Вінницький Відкритий міжнародний інститут розвитку людини «Україна» на кафедрі фізична терапія, ерготерапевт Закінчив курс підвищення кваліфікації у професійній школі масажу «Profmed» за спеціалізацією Основи остеопатії, м’які техніки мануальної терапії, постізометрична релаксація, кінезотейпування. Має стаж та досвід роботи у сфері медичної реабілітації 5+ років
ПОТРІБНА ПОРАДА ВІД НАШИХ ЕКСПЕРТІВ?

Замовте зворотний дзвінок зараз!

Ми зв’яжемося з Вами протягом 24 годин з моменту Вашого запиту