Пропустіть зал очікування!

Зареєструйтесь онлайн перед приїздом.

У нас є актуальні розклади, контактна інформація та можливість записуватись на прийом через Інтернет.

Лікування постійним електрострумом високої напруги

Франклінізація – це методика лікувальної фізіотерапії за допомогою високої напруженості електричного постійного поля (верхня межа 50 кВ), а також позитивно або негативно заряджених аероіонів озону та інших елементів іонізації повітря, що утворюються у випромінюваному полі. Виділяють франклінізацію місцеву та загальну (так званий «електро-душ»). При загальній дії пацієнт сидить на стільці, а електрод у вигляді павука розміщують у нього над головою на відстані 15 см. Рівень напруженості поля встановлюється в діапазоні 20-30 кВ. Процедура проводиться щодня та триває 10-15 хвилин. Повний курс складає 10-15 сеансів. Лікувальні ефекти франклінізації – розширення кровоносних судин, поліпшення капілярного кровообігу, нормалізація артеріального тиску, підвищення газообміну між організмом людини та навколишнім середовищем, регенерація клітин, покращення роботи нирок, стимуляція процесів відновлення та загоєння.

Франклінізація: показання до процедури

Найбільш поширеними показаннями до лікування методом франклінізації є:
  • церебральний атеросклероз;
  • функціональні захворювання ЦНС;
  • артеріальна гіпертензія (1-2 стадії);
  • трофічні виразки;
  • опіки, мляві рани;
  • гіперестезія, свербіж шкіри;
  • бронхіт, бронхіальна астма;
  • обструктивна хронічна хвороба легень.
Франклінізацію не слід застосовувати у разі: злоякісної пухлини, гіпотонії, системних захворювань крові, вагітності (у всіх семестрах), депресивних станах. При методі франклінізації аероіонний потік, що генерується у пристрої, є уніполярним, і проходить однаково через повітря та тканини тіла, пропускаючи постійний струм високої напруги. Це дозволяє краще іонізувати іони на поверхні шкіри та слизових оболонках, що значно збільшує терапевтичний потенціал аероіонотерапії. Аероіонотерапія – це вплив найдрібнішими іонізованими частинками атмосферного повітря на людський організм. Дія аероіонів пов’язана з активністю газоподібних речовин, таких як негативно заряджені молекули кисню (-), позитивно заряджені молекули двоокису вуглецю (+) та інших іонів. У лікувально-профілактичних цілях при аероіонотерапії в основному використовують негативні аероіони. За способом отримання іонів розрізняють штучну і природну аероіонотерапію. Природна проходить в умовах тривалого перебування в місцях з чистим повітрям, збагаченим іонами (у водоспадів, високо в горах, на березі океану/моря, коли від хвиль при штормі або серфінгу летять бризки). Штучна іонізація здійснюється за допомогою спеціальних аероіонних генераторів.

Аероіонотерапія: методика проведення

Аероіонна терапія відрізняється від звичайного іонофорезу такими особливостями:
  • відсутність електрода з просоченим лікарським засобом шаром марлі;
  • відсутність ризику опіку електролітом через застосування струму;
  • додатковий вплив іонів на організм.
Аероіонотерапію використовують при хворобах органів дихання (пневмонія, бронхіальна астма, бронхіт), серцево-судинної системи, а також неврологічних хворобах. Її можна проводити індивідуально та в групах (терапевтичні ефекти досягаються за рахунок впливу на дихальні шляхи людини). При використанні генраторів іонів для декількох пацієнтів, пристрій розташовується на заданій відстані відповідно до його технічних параметрів. Дія триває близько 10-20 хвилин. Повний курс терапії становить 15-20 процедур та проводиться щодня. У разі потреби другу серію процедур призначають через 3-4 місяці. Якщо аерогенератор застосовують індивідуально, то відстань між пристроєм і пацієнтом становить 15-70 см. Все залежить від дози іонів, що вводиться, і потужності генератора. При виконанні процедури тіло пацієнта має бути у зручному положенні для максимального вдиху. Дуже часто аероіонна терапія застосовується для лікування опіків, трофічних виразок та поверхневих ран на шкірі. Очищену від епідермісу, гною та омертвілого епітелію рану змочують стерильним розчином аерозольного препарату. Підключений до апарату для франклінізації електрод-іонізатор розташовують на відстані 15 см від поверхні рани. Процедура проходить при напрузі постійного електро-поля 30-40 кВ, час експозиції 20-30 хвилин. Курс лікування становить 10-16 процедур. Його зазвичай проводять при зміні пов’язок на рані.

Франклінізація та аероіонотерапія в Одесі

Записатися на процедури до медичного центру R-Clinic можна на нашому офіційному сайті в режимі онлайн у будь-який зручний для вас час (24/7) або в телефонному режимі. Пацієнти, що пройшли курс лікування, залишають лише позитивні обговорення франклінізації і аероіонотерапії.
Методом впливу електричного струму змінюються провідність та збудливість нервових закінчень – так діє франклінізація, відчуття після якої виникають у слизовій оболонці та на шкірному покриві. Аферентна імпульсація скорочує частоту, на що реагують нервові волокна, що належать до симпатичної та сенсорної системи. Такий метод обмежує потік нервових імпульсів у сегменти ЦНС (центральна нервова система), що, своєю чергою, нормалізує гальмування процесів збудження у підкіркових відділах та корі головного мозку. В результаті підопічний відчуває, що артеріальний тиск знизився, вирівнюється і скорочується частота дихання, збільшується глибина роботи всієї дихальної системи. З’являється позитивне відчуття припливу сил і енергії, виникає ейфорія, збільшується працездатність, втомлюється. У головному мозку активується обмін речовин у тканинах, нейронних оболонках, у рефлекторній та комірцевій зоні. Це стають можливими завдяки струмам провідності та аероіонам. В результаті стимулювання кровотворення та метаболічних процесів в організмі пацієнта реалізується ряд фізіологічних ланцюжків, які підвищують його здатність до тривалої праці, беруть участь в усуненні дисфункцій вегетативної нервової системи та ЦНС, усувають больовий синдром, посилюють кровопостачання спинного та головного мозку, підвищують.
Застосування електричного поля досить високої напруженості із фізіотерапевтичною метою називається франклінізацією. Північноамериканський політик та вчений Бенджамін Франклін, який розробляв техніку, за допомогою якої виробляється статична електрика, дав цьому методу найменування. Напруга від 30 кВ до 50 кВ подається на електрод або аплікатор голкового типу від апарату франклінізації. Електронне поле, що створюється, впливає на навколишнє середовище комплексно: а) прилад поляризує органи пацієнта на рівні елементарних клітин; б) аероіони потік направляються на патогенну ділянку тіла або орган підопічного та піддають його поляризації; в) у сфері працюючого приладу франклінізації виникає озонування повітряного простору, його іонізація. Франклінізація здатна впливати на локальні сегменти поверхні тіла і на все тіло цілком виробляти електростатичний душ повністю на весь організм. В рамках процедури знижується артеріальний та внутрішньочерепний тиск, відновлюється здатність нирок, інтенсифікується газообмін, розширюються кровоносні судини периферичної системи.
Такий метод фізіотерапії, що добре зарекомендував себе, як франклінізація, показання якого повною мірою передбачувані в рамках фізіотерапевтичних технік, що застосовують високу напруженість електричного струму, досить доступний. Наш надійний медичний центр пропонує своїм підопічним цю ефективну практику позбавлення таких неврологічних патологій, як астенія, неврити, неврастенія, безсоння, мігрень, загальні розлади периферичної, вегетативної та центральної нервової системи. Франклінізація, показання до застосування якої досить великі, відноситься навіть до ліквідації наслідків укусу енцефалітного кліща та арахноїдитів, а також відновлення після інтелектуальних перевантажень і нервового виснаження. Локальний вплив електричних імпульсів застосовується на лікування гіперестезії, парестезії, опіків, трофічних виразок, дерматозів. Дана фізіотерапія використовується при бронхіальній астмі, артеріальній гіпертензії, гіпертонії та неврозах.
Лікування електроенергетичним полем високої напруженості не завжди допустиме. Так, франклінізація, протипоказання до якої досить великі, має бути призначена після візиту до надійного медичного центру та консультації у перевіреного фахівця. Кваліфікований невролог, невропатолог чи терапевт ретельно вивчають анамнез та клінічну картину, а також актуальні дані діагностики та аналізи, і лише після цього направляють пацієнта до кабінету фізіотерапії. Перешкоди для використання франклінізації: протипоказання відносяться до індивідуальної надчутливості до іонізованого повітря, перинатального періоду, наявності металевих імплантів в органах і голові і присутності кардіостимулятора. Також франклінізація не допускається при активній стадії туберкульозу, при ХОЗЛ (хронічна обструктивна хвороба легень), гострих станах бронхіту, інфаркті міокарда, при ОНМК (гостре порушення мозкового кровообігу), інсульті, крововиливі в мозок, після ЧМТ (черепно-) гіпотонії, депресії та органічних порушеннях ЦНС (центральна нервова система).
На питання, що таке франклінізація неважко відповісти досить лаконічно, але змістовно – по своїй суті це постійна електрика високої напруги, яка у вигляді імпульсів спрямована повністю на весь підопічний організм або на окремі його органи та ділянки. Постійне електрополе напруженості від 15 кВ до 50 кВ і більше є як би «електростатичний душ» і є одним з перевірених роками способів лікування електрикою. Тіло пацієнта, його голова і електрод зверху є конденсатором — відстань між ними становить близько 10-15 сантиметрів. Опір тіла досить низькому рівні, тому всі заряджені частинки залишаються між апаратом і тілом підопічного. В озонованому повітрі, насиченому іонами та окислами азоту, відбувається поляризація мікрочастинок та передача імпульсів на патогенні ділянки організму, в яких посилюється кровообіг, розширюються капіляри, стимулюється обмін органічних речовин. Також прискорюється регенерація тканин, стихає головний біль та загальний больовий синдром у уражених недугою фізіологічних сегментах.
Фізіотерапевтичний метод, в основі якого лежить застосування заряджених частинок повітря (аероіони) зветься аероіонотерапія. Відразу ж наголосимо, що саме аероіони з негативним електроенергетичним зарядом є чинним фактором даної оздоровчої технології. Ця практика відноситься до такого напряму фізіотерапії як кліматотерапія. У природному середовищі аероіонізація здійснюється під час перебування індивіда в гірській місцевості або поблизу водоймища (море, озеро, широка річка) з потужною рослинністю або простором, насиченим природними аероіонами. Генератор штучних аероіонів або аероіонізатор застосовують для відтворення атмосфери первозданних локацій в умовах мегаполісу або щодо великого міста, серед жителів яких спостерігається дефіцит або гостра потреба у свіжому іонізованому повітрі, здатному надати найбільш оздоровчий вплив на ослаблені різноманітними патологіями. Наш надійний медичний центр надає можливості для проходження такого оздоровчого курсу після обов’язкового обстеження у кваліфікованих спеціалістів та консультацій, які охоче проведуть невропатолог, невролог та терапевт.
Оздоровлення за допомогою вдихання іонізованих частинок повітря або аероіонотерапія, показання до застосування якої досить великі, останніми роками знову стає високою мірою популярним терапевтичним інструментом. Як правило, в тих випадках, коли результативно застосовується озонотерапія, показання до її застосування наступні: вугровий висип, виразка дванадцятипалої кишки та виразка шлунка, розлад сну (безсоння, інсомнія), неврастенія, астенія, мігрень, неврози, неврити, диснейкопатія , артеріальна гіпертензія, гіпертонія, так звана вегетативна та судинна дистонія, різноманітні симптоми травматичного та соматичного патогенезу, хвороби бронхів та легень, пневмосклероз, астма, вазомоторний риніт, бронхіт, трахеїт, фарингіт та ларингіт. Зазначимо, що аероіонотерапія не має побічних ефектів – ця кліматотерапія показана практично всім у профілактичному форматі проходження курсу лікувальних процедур.
Дуже популярний останні десятиліття метод фізіотерапії — аэроионотерапия — протипоказання має теж. Цей спосіб оздоровлення підходить більшості пацієнтів з алергічними, неврологічними та ендокринними порушеннями, а також із захворюваннями дихальними апаратами. Однак цей напрямок кліматотерапії підходить далеко не тим, у кого спостерігаються стійкі хронічні захворювання крові, судинної та серцевої системи та онкологічні патології. Отже, аероіонотерапія – протипоказання у цій технології оздоровлення дихальних шляхів, бронхів і судин такі: виснаження ресурсів організму, нервове виснаження, перинатальний період, атеросклероз артерій мозку і коронарних каналів, злоякісні пухлини, депресія, фрустрація, сопресія недостатність, що прогресує туберкульоз легеневих тканин, емфізема легень, бронхіальна астма у тяжкій стадії. Нагадаємо, що при найменшій підозрі на одну з вищезгаданих патологій перед тим, як записатися на курс аероіонотерапії, необхідно пройти діагностику та огляд у кваліфікованого невролога чи терапевта.
При гострих і хронічних патологіях дихальної системи активно використовується такий фізіотерапевтичний метод як аероіонотерапія — апарат для її застосування має певні особливості. Найчастіше це якась інноваційна розробка, що дозволяє регулювати дозування іонізованих частинок повітря (аероіони) у широкому діапазоні. Користуються попитом такі модифікації, які дозволяють розпорошувати іонізовані молекули на кількох пацієнтів одночасно і надати їм респіраторні канали, що дозволяють активно дихати оздоровлюючою атмосферою. Також дуже важливим є вкрай низький показник електричної напруженості електростатичного поля апарату для аероіонотерапії. Окремо слід зазначити, що такий прилад практично не виробляє оксиди азоту, які заражають нашу повсякденність у планетарному масштабі, а також не продукує озон.
Аероіони повітря є популярним інструментом оздоровлення як органів дихальних шляхів, а й багатьох серцево-судинних, ендокринних і неврологічних порушень. На питання, що таке аероіонотерапія, неважко відповісти добре уявляючи, як електричні імпульси заряджають і направляють у патогенні зони та сегменти організму людини іонізовані частинки повітря, здатні покращити циркуляцію крові та послужити основою для повноцінної регенерації тканин та всієї реновації організму в цілому. Зовсім не випадково цей напрямок кліматотерапії набув масового розвитку та затребуваний особливо серед міських жителів. Дефіцит летких негативних іонів у атмосфері, що нас оточує, — це причина поганого настрою, нервових розладів, головного болю і різкої стомлюваності, яка несподівано наздоганяє нас, хоча ми особливо і не перетрудилися. Всьому виною слизові оболонки, що піддаються атакам вірусів і бактерій, затхла і похмура обстановка замкнутих приміщень з поганим показником провітрювання цілорічного. Підкреслимо, що негативні іони мають розвинену здатність надавати неабияку бактерицидну протидію шкідливим мікроорганізмам і сприятливо діють на плевру дихального апарату, активуючи миготливі епітелії бронхів та трахеї, а також збільшують показники дренування слизу та мокротиння.
Глухов Євгеній Ігорович

Глухов Євгеній Ігорович

медичний директор, лікар-невролог, мануальний терапевт

Реабілітолог із досвідом практичної роботи понад 10 років, випускник НМАПО ім. П.Л. Шупика, завідувач інсультного блоку у відділенні інтенсивної терапії, клінічний ординатор кафедри судової медицини.

Осовський Ігор Сергійович

Осовський Ігор Сергійович

старший реабілітолог з досвідом роботи понад 4 роки

Закінчив школу професійного масажу «Profmed». Спеціалізація реабілітація, масаж, ЛФК.

Білий Євгеній Ігорович

Білий Євгеній Ігорович

Масажист. Досвід роботи становить більше 6 років.

Випускник школи професійного масажу «Profmed». Працює у напрямках: класичний масаж, локальний масаж(масаж голови, шиї, шийно-комірцевої зони, спини, грудної клітини, живота, верхніх та нижніх кінцівок), лімфодренажний масаж, вакуумний масаж, дитячий масаж, медовий масаж, антицелюлітний масаж, лікувальний масаж, апаратний масаж. Креольський масаж бамбуковими паличками; Самурайський масаж бамбуковими віниками; Старослов’янський масаж ложками. (Свідоцтво: №ВН-122; №ВН-170; №ВН-178)
Базей Богдан Миколайович

Базей Богдан Миколайович

Фізичний терапевт, ерготерапевт, реабілітолог, мануальний терапевт.

Закінчив Уманський медичний коледж на кафедрі лікувальна справа, закінчив Вінницький Відкритий міжнародний інститут розвитку людини «Україна» на кафедрі фізична терапія, ерготерапевт Закінчив курс підвищення кваліфікації у професійній школі масажу «Profmed» за спеціалізацією Основи остеопатії, м’які техніки мануальної терапії, постізометрична релаксація, кінезотейпування. Має стаж та досвід роботи у сфері медичної реабілітації 5+ років
ПОТРІБНА ПОРАДА ВІД НАШИХ ЕКСПЕРТІВ?

Замовте зворотний дзвінок зараз!

Ми зв’яжемося з Вами протягом 24 годин з моменту Вашого запиту