Пропустіть зал очікування!

Зареєструйтесь онлайн перед приїздом.

У нас є актуальні розклади, контактна інформація та можливість записуватись на прийом через Інтернет.

Розслаблення та лікування ЦНС електрострумом низької частоти

Фізіотерапія включає десятки методів лікування організму людини. Електросон – це одна з фізіотерапевтичних процедур, в якій застосовуються імпульсні низькочастотні струми різної інтенсивності, амплітуди та тривалості. Вони надають ефективну седативну та розслаблюючу дію на нервову систему. В основному ця методика використовується для лікування трьох ключових симптомів – електросон при депресії, тривожності та безсоння. Хоча, ґрунтуючись на наукових даних, отриманих в результаті досліджень, можна також з успіхом застосовувати електросон в неврології при різних психічних, психосоматичних і соматичних розладах. Лікування електросном – не інвазивна, абсолютно безпечна і нешкідлива процедура, проте її слід проводити виключно на основі показань, визначених лікарем, і за повної відсутності у хворого на будь-які протипоказання до даного виду терапії.

Електросонтерапія: методика проведення

Для того, щоб подати імпульси струму низької частоти, фізіотерапевт розміщує над очима пацієнта (в області чола) електроди. Таким чином, струм по кровоносних судинах і нервових закінченнях проникає у всі ділянки головного мозку, знижуючи емоційну напругу, збільшуючи вироблення ендорфінів і серотоніну, так званих «гормонів щастя». Людина починає потихеньку спати, а потім входить у стан повноцінного глибокого сну. В цей час електросон має потужний терапевтичний ефект і сприяє:
  • посилення кровообігу в судинах;
  • прискорення обміну речовин;
  • покращення регенеративних функцій клітин;
  • нормалізації дихання;
  • стимуляції гіпофіза (мозкового придатка);
  •  стимулювання нервових корінців;
  • зниження шкідливого холестерину;
  • покращення трофіки тканин на клітинному рівні;
  • підвищення в крові рівня кисню;
  • нормалізації серцевого ритму та артеріального тиску;
  •  зниження надмірної тривожності та збудливості.</ li>
Після закінчення процедури у людини покращується загальне самопочуття, піднімається настрій і підвищується працездатність. Згідно з клінічними даними сон, під дією лікувальних низькочастотних струмів, нічим не відрізняється від звичайного сну. Він не пригнічує психомоторику, не викликає залежність та звикання, на відміну від прийому лікарських препаратів проти безсоння. Ця процедура є безпечною для здоров’я і не має жодних побічних ефектів.

Особливості проведення електросонтерапії

Терапія електросну проходить у спеціально обладнаній та затемненій кімнаті, яка перед початком сеансу добре провітрюється. Пацієнт лягає на спеціальну медичну кушетку та розслабляється. Кваліфікований фахівець прикладає до певних ділянок голови електроди, а потім включає пристрій, що генерує імпульсний струм. Фізіотерапевт налаштовує силу і частоту струму в залежності від патології у пацієнта, а також його відчуттів та переносимості фізіотерапевтичної процедури. Щоб вплив був м’якшим, достатньо встановити режим роботи приладу на 5-10 Гц, а за потреби інтенсивної електростимуляції сила імпульсів збільшується. Есон триває, як правило, від 15 хвилин до години. Щоб терапія була повноцінною, потрібно пройти повний курс (15-30 процедур). Вони проводяться щодня або з інтервалом в 1-2 дні. Повторити лікування можна за три-чотири місяці – для закріплення ефекту.

Як проводиться електросонтерапія у дітей?

Електросон дітям можна призначати лише після трирічного віку. Сила низькочастотного електричного струму має бути мінімальною, а інтенсивність його впливу регулюється залежно від типу захворювання та віку дитини. Показаннями до лікування є такі ж патології, як і у дорослих людей – хвороби шлунково-кишкового тракту, травми, надмірна збудливість, різні нервові або психосоматичні розлади та інші захворювання. Техніка проведення фізіотерапевтичної процедури електросном у дітей не відрізняється від традиційної. Проте її тривалість має бути більше 20 хвилин. Курс лікування 10 сеансів.

Процедура електросон: протипоказання

Вплив імпульсним струмом на мозок людини протипоказаний особам з такими недугами, як:
  • епілепсія;
  • гіпертермія;
  • порок серця;
  • глаукома, катаракта, короткозорість;
  •  дерматит на обличчі;
  • гострі інфекції та запальні захворювання;
  • інфаркт міокарда;
  • інсульт (гостра фаза);
  • арахноїдит головного мозку;
  • гіпертонія (третій ступінь);
  • стенокардія, серцева недостатність;
  • злоякісні пухлини;
  • захворювання нервової системи (психоз та ін.).
Електросон у фізіотерапії не проводять жінкам у період вагітності (друга половина семестру), маленьким діткам до 3-х років, а також ця процедура категорично заборонена при наявності у черепі металевих імплантатів!

Записатися на електросон в Одесі у лікувально-реабілітаційному центрі R-Clinic можна онлайн або за вказаними на сайті номерами телефонів. На фізіотерапевтичну процедуру «Електросон» ціна починається від 200 гривень на один сеанс. Тривалість курсу лікування кожного пацієнта складається індивідуально.

Метод гальмування роботи ЦНС (центральна нервова система) шляхом на неї електроенергетичними імпульсами низької частоти, які призводять підопічного до засинання під час сеансу, називається електросон. У середньому під час цієї фізіотерапевтичної процедури напруга не перевищує 80, мала сила струму всього до 10 мА, а невисокий рівень частоти знаходиться в діапазоні від 1 до 150 Гц. Цей спосіб фізіотерапії, тобто лікування при використанні фізичного явища (тут – електрична енергія), був винайдений і впроваджений радянськими новаторами охорони здоров’я понад півстоліття тому. Вчені виявили та перевірили сприятливий вплив імпульсного електроструму на низькій частоті, який він чинить на ЦНС. Внаслідок цього впливу було відновлено порушені нервові клітини, а вегетативної нервової системі проведена активація поживної (трофічної) функції. Так радянські медики створили інноваційний метод під назвою електросон, яким можна скористатися, отримавши направлення до кабінету фізіотерапії. Зазначимо, що як будь-який досить перевірений фізіотерапевтичний спосіб поправити здоров’я та чинити опір патологіям, електросон доступний для всіх, але спочатку необхідно відвідати медичний центр. Під час консультації у кваліфікованого спеціаліста (невролог, невропатолог, терапевт) лікар вивчить анамнез, ознайомиться з результатами ретельного обстеження, проведено скрупульозний огляд та за його підсумками випише направлення на процедури з використанням низькочастотних модульованих імпульсів електричного струму.
Принцип електросну полягає в наступних маніпуляціях: на головний мозок впливає імпульс електроенергетичного струму мінімальної напруги, слабкої сили струму та низькочастотного діапазону, продукуючи деякі процеси в ЦНС (центральна нервова система), які занурюють підопічний сон. Цей процедурний ефект даної методики дозволив такому способу поширюватися під назвою електросон або електроанальгезія. Основна відмінність від медикаментозного сну полягає в тому, що електросон не викликає звикання до фармакологічних препаратів, не має побічних ефектів, не загрожує інтоксикацією пацієнтам. Дійсно, електросон має незаперечні переваги — він безпечний, проходить без будь-яких больових відчуттів, не викликає тривоги у пацієнтів. Внаслідок дії заспокійливих для ЦНС електричних хвиль збільшується обсяг похвилинного дихання, стабілізується кровообіг в артеріях та судинах, стимулюються відновлювальні та окисні органічні процеси, притуплюється загострена чутливість до больових відчуттів. Окремо підкреслимо, що окрім безболісності та відсутності звикання, електросон не знижує інтелектуальну діяльність та здатність запам’ятовувати. Електросон справляє трофічні, секреторні, спазмолітичні та седативні лікувальні ефекти.
Імпульси електроенергетичного струму, які подаються спеціальним приладом на пов’язку з електродами і проникають через очниці безпосередньо всередину черепа пацієнта, позитивно впливають на роботу мозку – в їхньому терапевтичному впливі полягає механізм електросну. Струм рухається по судинах і нервах головного мозку, просуваючись до гіпофіза та інших його сегментів, надаючи снодійний, заспокійливий та седативний ефект на роботу всієї центральної нервової системи (ЦНС). На відміну від стандартного та всім доступного фізіологічного відпочинку вночі та вдень, електросон здатний усувати больовий синдром та почуття загального фізичного дискомфорту, який часто у зв’язку з патологічною симптоматикою відчувають підопічні. Ефективність даного фізіотерапевтичного методу цілком доведена – будь-який кваліфікований невролог та фізіотерапевт Вам це підтвердить. Тому сміливо вирушайте до нашого надійного медичного центру зі своєю медичною картою, актуальними результатами обстеження та діагностики. Після огляду у терапевта Ви отримаєте направлення до кабінету фізіотерапії, де почнете оздоровлювати свою ослаблену неврологічну, ендокринну або психосоматичну, посттравматичну недугу.
У чому саме, в яких саме процесах проходить процедура електросну? Для початку підопічного укладають на комфортну кушетку, що сприяє релаксації. Потім фізіотерапевт прикладає до голови та очей пацієнта пов’язку у вигляді напівмаски, на якій розміщені електроди. Медичний співробітник обирає певну частоту (від 1 Гц до 150 Гц за наростаючою) електроенергетичних імпульсів, яка безпосередньо залежить від діагнозу та поточного стану хворого. Струм найменшої сили і дуже невисокої напруги, подається імпульсно, проникає в головний мозок, у підкірку та кору неокортексу через очниці. У безпосередніх точках впливу пацієнт здатний відчути деяку вібрацію і навіть приємне поколювання, яке не викликає дискомфорту. Сама процедура триває від півгодини до півторагодинного сну, сеанс проводиться через день або щодня. Електросон прибирає больові відчуття, нормалізує білковий і вуглеводний баланс, прискорює метаболізм, збільшує об’єм дихання за шістдесят секунд прибирає трофічні відхилення, налагоджує харчування органів необхідними елементами та киснем, стимулює реабілітацію та регенерацію на клітинному рівні, посилює синтез. холестерину, що покращує кровопостачання організму, насичує артеріальний та судинний кровообіг киснем та поживними речовинами. Лікувальні ефекти в результаті процедури електросона включають відновлення організму в рамках регенерації після хірургічного втручання у внутрішні органи, травмування, нещасного випадку, перелому шийки стегна або хребта, ЧМТ (черепно-мозкова травма). Седативна імпульсна процедура стимулює роботу гіпофіза, справляє аналгетичний ефект (чутливість до болю притуплюється, больові відчуття йдуть), регулює діяльність ендокринної, вегетативної, периферичної та центральної нервових систем, покращує транспортування трофічних складових у кров, усуває емоційне , природний нічний і денний відпочинок.
Така затребувана фізіотерапевтична процедура як електросон, показання якого великі та різноманітні, завжди передбачає попереднє обстеження та проведення діагностики для встановлення точного діагнозу, якщо патологія ще не діагностована та невролог не ознайомився з анамнезом захворювання. Візит до медичного центру необхідний. Знання того, які у пацієнта проблеми, дозволяє ідеально виставити напругу та силу струму, а також частоту електроенергетичних імпульсів, що занурюють пацієнта в лікувальний сон. Основними показаннями для проведення сеансів електросна в кабінеті фізіотерапії є ЧМТ (черепно-мозкова травма), механічні порушення головного мозку і черепа, фантомний больовий синдром, токсикоз в перинатальний період, больові відчуття різного патогенезу, енурез, розлади сечостатевої системи міхур, заїкання, атопічний дерматит, екзема, псоріаз та інші дерматози, бронхіальна астма, ішемічна хвороба, патології серцево-судинного апарату, ревматоїдний артрит, виразка шлунка, хвороби травної системи в цілому та ШКТ (шлунково-кишковий тракт) нервові розлади, гіпотонія та артеріальна гіпертензія.
Існує досить дієва та затребувана фізіотерапевтична процедура, яка вже багатьом допомогла та продовжує допомагати прямо зараз. Це електросон, протипоказання якого звичайно існують, проте цей метод низькочастотного імпульсного електроенергетичного впливу малої сили струму і низької напруги не має жодних побічних ефектів. Фізіотерапія використовує у своїх практиках природні сили природи – це лазери, різниця температур, сила води, мінералів, магнітного поля та електричних імпульсів. За такого делікатного використання електричної енергії не виникає жодних мінусів — одні плюси. Але не повинно бути жодних протипоказань щодо здоров’я до цієї щадної та ефективної процедури. Щоб контролювати процес, потрібно відвідати надійний медичний центр та пройти всебічне обстеження, якщо Вам невідома причина нездужання. Якщо Ви добре знаєте, чим хворієте, то чудово усвідомлюєте – допустимо чи ні застосувати в цій ситуації електросон. Якщо залишаються питання, їх розсіє кваліфікований невролог, невропатолог чи психотерапевт, який вивчить анамнез, вивчить клінічну картину і дасть направлення на необхідний в індивідуальному випадку сеанс додаткового до оперативної та медикаментозної терапії лікування. Не можна застосовувати електросон, якщо у пацієнта в серцевому апараті встановлений кардіостимулятор або металеві імпланти в середньому вусі або в сегментах черепа. Також не рекомендується призначати процедуру при непереносимості електрики, серцевої недостатності, гострих порушеннях мозкового кровообігу, захворюваннях головного мозку, при істеріях, неврозах та психозах, при офтальмологічних, оториноларингологічних запальних процесах та короткозорості.
Чудова фізіотерапевтична процедура, яка називається електросон, відгуки від вдячних пацієнтів мають найкращі. Зрозуміло, адже ця маніпуляція чудово допомагає при виразці дванадцятипалої кишки та шлунка, при високих показниках стомлюваності, коли навантаження насправді мінімальні. У чому по-справжньому допомагає електросон? Відгуки свідчать про те, що успішно усувається хвороблива симптоматика, що виникає після ЧМТ (черепно-мозкова травма), неврозів, істерії та психозів, а за так званої вегетосудинної дистонії. Під час сеансу відбувається таке. Фізіотерапевт накладає на потилицю, лоб та обличчя підопічного еластичну напівмаску з електродами, яка м’яко оперізує голову. Низькочастотні імпульси електрики з мінімальними значеннями сили струму та напруги проникають у головний мозок через очниці і справляють дуже приємну заспокійливу дію. Седативний ефект, що занурює пацієнта в сон на період від півгодини до півтори години, є цінним терапевтичним методом. У цей час підопічний відпочиває, оздоровлюючи центральну нервову систему. Виникає збалансований розподіл поживних речовин і кисню в крові, покращується лімфострум, виявляється цілеспрямована іннервація, що змушує реагувати ті м’язи, які терміново потребують додаткової стимуляції. Активація метаболізму та біологічного обміну речовин покращує продуктивність білкового та вуглеводного взаємозв’язку та балансування. Під час нетривалого, але лікувального сну процес регенерації тканин налаштовується на продуктивний алгоритм, дуже цінний у рамках реабілітаційної програми після оперативного лікування чи травмування. Електросон також буде підмогою тоді, коли проводиться реабілітація після інсульту, інфаркту, перелому шийки стегна, ЧМТ, ендопротезування. Стан, у якому на фізіотерапії перебуває пацієнт, покращує самопочуття як нервової системи. В порядок приходять також ендокринні та вегетативні функції, що призводять у рух відновлення всього організму в цілому та пошкодженого чи патогенного органу зокрема.
Глухов Євгеній Ігорович

Глухов Євгеній Ігорович

медичний директор, лікар-невролог, мануальний терапевт

Реабілітолог із досвідом практичної роботи понад 10 років, випускник НМАПО ім. П.Л. Шупика, завідувач інсультного блоку у відділенні інтенсивної терапії, клінічний ординатор кафедри судової медицини.

Осовський Ігор Сергійович

Осовський Ігор Сергійович

старший реабілітолог з досвідом роботи понад 4 роки

Закінчив школу професійного масажу «Profmed». Спеціалізація реабілітація, масаж, ЛФК.

Білий Євгеній Ігорович

Білий Євгеній Ігорович

Масажист. Досвід роботи становить більше 6 років.

Випускник школи професійного масажу «Profmed». Працює у напрямках: класичний масаж, локальний масаж(масаж голови, шиї, шийно-комірцевої зони, спини, грудної клітини, живота, верхніх та нижніх кінцівок), лімфодренажний масаж, вакуумний масаж, дитячий масаж, медовий масаж, антицелюлітний масаж, лікувальний масаж, апаратний масаж. Креольський масаж бамбуковими паличками; Самурайський масаж бамбуковими віниками; Старослов’янський масаж ложками. (Свідоцтво: №ВН-122; №ВН-170; №ВН-178)
Базей Богдан Миколайович

Базей Богдан Миколайович

Фізичний терапевт, ерготерапевт, реабілітолог, мануальний терапевт.

Закінчив Уманський медичний коледж на кафедрі лікувальна справа, закінчив Вінницький Відкритий міжнародний інститут розвитку людини «Україна» на кафедрі фізична терапія, ерготерапевт Закінчив курс підвищення кваліфікації у професійній школі масажу «Profmed» за спеціалізацією Основи остеопатії, м’які техніки мануальної терапії, постізометрична релаксація, кінезотейпування. Має стаж та досвід роботи у сфері медичної реабілітації 5+ років
ПОТРІБНА ПОРАДА ВІД НАШИХ ЕКСПЕРТІВ?

Замовте зворотний дзвінок зараз!

Ми зв’яжемося з Вами протягом 24 годин з моменту Вашого запиту