Пропустіть зал очікування!

Зареєструйтесь онлайн перед приїздом.

У нас є актуальні розклади, контактна інформація та можливість записуватись на прийом через Інтернет.

Відновлення після травм, профілактика інвалідизації у дітей

Реабілітація дітей із ДЦП та іншими порушеннями роботи нервової системи, із затримкою психомоторного розвитку, а також:

 • При різних травмах, після переломів.
 • При різних порушеннях функцій опорно-рухового апарату.
 • При дисплазії кульшових суглобів.
 • При вальгусній/варусній деформації нижніх кінцівок.
 • При частій захворюваності у дітей.

Ерготерапія

Ерготерапія в реабілітації

Ерготерапія в системі реабілітації дітей відіграє велику роль: дана оздоровча практика спрямована на формування та розвиток навичок самообслуговування у дитини з особливостями розвитку. Заняття з ерготерапевтом потрібні, щоб дитині стало доступно виконувати найпростіші, але дуже важливі дії.

Вправи виконуються для того, щоб:

 • тримати ложку, ручку, натискати на кнопки, застібати гудзики, відчиняти двері, взявшись за ручку, відкривати кран та інше найнеобхідніше;
 • отримувати задоволення від процесу та від видимого результату;
 • сформувати в дитини позитивне самосприйняття.

Також застосовуються наступні методи:

 • ЛФК (лікувальна фізкультура);
 • Масаж очей та очних точок для відновлення зору;
 • Розробка після переломів кісток кінцівок, тазу, хребта, при ушкодженнях менісків та зв’язкового апаратут колінного та інших суглобів.

Дитяча реабілітація необхідна при наступних відхиленнях та патологіях:

 • Порушення постави (гіперкіфоз, гіперлордоз, млява постава/спина, кругла спина, кругло-увігнута спина, сутулість, сплощення, кіфоз/лордоз).
 • Сколіози.
 • Синдром м’язової дистонії (СМД) — гіпертонус, гіпотонус, асиметрія тонусу.
 • Х-подібне викривлення ніг (вальгус гомілки/плоско-вальгусні стопи/плоскостопість).
 • О-подібне викривлення ніг (варус колінного суглоба/гомілки/варус стоп/клишоногість).
 • Дистальний гіпертонус (дитина ходить на носочках, або тримає руки в кулачках).
 • Дитячий церебральний параліч (ДЦП — геміпарез, тетрапарез, диплегія, моноплегія/монопарез, атаксія).
 • Синдром Дауна.
 • Затримка рухового/моторного розвитку (ЗМР).
 • Затримка мовленнєвого розвитку (ЗРР).
 • Вегето-судинна дистонія (ВСД).
 • Дисплазія, вивих стегна, підвивих стегна.
 • М’язова кривошия.
 • Прояви тонусу у різних формах: підібгані пальчики ніг/рук: дитина лежить дугою; завжди дивиться в один бік; завжди лежить на одному боці; одноманітне положення голови, тонус м’язів шиї (закидання голови назад); загальна гіпотонія м’язів, слабкість окремих м’язових груп/областей (спини, рук, ніг, шиї, живота).
 • Нестабільність хребта, його відділів чи сегментів.
 • Пневмонія.
 • Бронхіт.
 • Бронхіальна астма.
 • Невріт лицевого нерва.
Дитяча захворюваність характеризується ранньою діагностикою, профілактикою та своєчасним попередженням негативної динаміки недуги. Хвороба дитини вимагає від сім’ї, найближчого оточення та медичного персоналу особливого відношення, яке, у свою чергу, створює відповідну атмосферу для поступового та планомірного оздоровлення. Як правило, позитивних результатів допоможе досягти лише комплексна реабілітаційна програма. Що таке дитяча реабілітація? За своєю суттю це синергічна опіка малюка, яка включає не лише лікарські, а й інші не менш значущі соціальні дисципліни. Педіатрична реабілітація ставить за мету не тільки усунення недуги та зміцнення фізіологічних можливостей малюка, а й виявлення, визначення його особистісних здібностей та характеристик, розвиток властивих йому якостей та здібностей адаптуватися у суспільному середовищі. Якими дисфункціями найчастіше стурбовані педіатри та дитячі реабілітологи? Переважно це ураження периферичної та центральної нервової системи (ЦНС), розлади аутичного спектру, синдром Аспергера, вроджені відхилення у роботі опорного та рухового апарату, дисфункції, які безпосередньо пов’язані з патологіями м’язової тканини.
Дитячі хвороби здатні протікати як у гострій, так і у хронічній формі. Часто це недуги, які неможливо усунути в операбельний спосіб або призначити короткочасний курс інтенсивного лікування. У більшості випадків це патології нервової системи, які потребують тривалої профілактичної роботи медиків та поступового усунення хворобливої ​​симптоматики. Навіщо потрібна дитяча реабілітація? Завдання, які ставить перед командою патронажних співробітників педіатр, фізіотерапевт та реабілітолог, зводяться до певного регламенту заходів щодо відновлення чи частіше розвитку функціональних можливостей дитини. Враховуючи умови та обставини, в яких фактично проживають діти, реабілітаційна програма концентрується не лише на скороченні рівня потенційної інвалідизації малюка, а й на максимальному покращенні рівня його життя, на забезпеченні всіх потреб та адекватних побутових вимог. Це ж стосується й соціального аспекту педіатричної реабілітації, коли для дитини з обмеженими можливостями розширюється доступ до тих ресурсів, які здатні значно скоротити негативну динаміку хвороби і привести організм малюка до загального оздоровлення.
Ставлення до дитячих захворювань та лікування недуг у найменших членів соціуму повною мірою характеризує суспільство та державу загалом. Підтримка та зміцнення здоров’я дитини — це основний обов’язок національних інституцій, які покликані охороняти та примножувати здоров’я населення. Особливо це стосується найбеззахисніших категорій населення — людей похилого віку, дітей та підлітків. Що включає дитяча реабілітація? Основним завданням, яке реалізує педіатричне відновлення та підтримання хорошого самопочуття у малюків, це профілактика інвалідизації, допомога маленькому громадянинові у його соціальній, фізичній та економічній реалізації. Мета, якої досягає дитяча реабілітація, це фізіологічна та психологічна повноцінність кожної дитини за тих патологічних обмежень, що створюють перешкоди для нормальної життєдіяльності в сучасних реаліях. Фізіотерапія, мануальна терапія, лікувальний масаж, водні процедури та сучасні когнітивні практики входять до реабілітаційних комплексів, які результативно попереджають виникнення нових та посилення вже існуючих недуг.
Реабілітаційні та відновлювальні програми, які застосовуються для найменших членів українського суспільства, зміцнюють та оновлюють фізичні, фізіологічні та психологічні можливості нездорових дітей. Скільки триває дитяча реабілітація? Все залежить від того, за яких порушень організму проводиться реновація або здійснюється підтримка та розвиток ослаблених органічних функцій. Після оперативного лікування педіатрична реабілітація триває від кількох місяців до півроку і більше в тому випадку, якщо операція викликала деякі ускладнення або існує потреба закріпити її результати на професійному рівні під контролем досвідченого травматолога, реабілітолога, мануального терапевта. На ситуацію дуже впливає вік і самопочуття маленького підопічного, а також стадія патології, яка його обтяжує. Фізіотерапія, лікувальний масаж та медикаментозне забезпечення усувають соматичну симптоматику, а компетентний педіатр, невролог та психотерапевт допомагає адаптуватися малюкові та батькам до нових умов повсякденності та обставин, у яких тепер проходить оновлена ​​життєдіяльність сім’ї.
Педіатрична реабілітація в сучасних непростих реаліях являє собою дуже важливий аспект соціального забезпечення населення Це зрозуміло більшості українців, адже йдеться про найменших громадян країни, які представлятимуть нашу державу вже у недалекому майбутньому. Хто займається дитячою реабілітацією? Як правило, це фахівці, яких надає пацієнтам державна лікарня, реабілітаційний чи медичний центр. За своїми окремими спеціалізаціями це невролог, педіатр, терапевт, мануальний терапевт, масажист, ортопед, травматолог, реабілітолог, офтальмолог, оториноларинголог та інші представники медичних напрямків. Фізіотерапія переважно входить практично в кожну реабілітаційну програму, оскільки покращує роботу опорного та рухового апарату, рівновагу та статику, зміцнює м’язовий каркас. Діти з особливими потребами, які перенесли серйозне оперативне лікування, інваліди та малюки з хронічними недугами вимагають особливого відношення. Індивідуальні програми дитячої реабілітації за підтримки досвідчених психотерапевтів незмінно призводять до очікуваного ефекту.
Глухов Євгеній Ігорович

Глухов Євгеній Ігорович

медичний директор, лікар-невролог, мануальний терапевт

Реабілітолог із досвідом практичної роботи понад 10 років, випускник НМАПО ім. П.Л. Шупика, завідувач інсультного блоку у відділенні інтенсивної терапії, клінічний ординатор кафедри судової медицини.

Осовський Ігор Сергійович

Осовський Ігор Сергійович

старший реабілітолог з досвідом роботи понад 4 роки

Закінчив школу професійного масажу «Profmed». Спеціалізація реабілітація, масаж, ЛФК.

Білий Євгеній Ігорович

Білий Євгеній Ігорович

Масажист. Досвід роботи становить більше 6 років.

Випускник школи професійного масажу «Profmed». Працює у напрямках: класичний масаж, локальний масаж(масаж голови, шиї, шийно-комірцевої зони, спини, грудної клітини, живота, верхніх та нижніх кінцівок), лімфодренажний масаж, вакуумний масаж, дитячий масаж, медовий масаж, антицелюлітний масаж, лікувальний масаж, апаратний масаж. Креольський масаж бамбуковими паличками; Самурайський масаж бамбуковими віниками; Старослов’янський масаж ложками. (Свідоцтво: №ВН-122; №ВН-170; №ВН-178)
Базей Богдан Миколайович

Базей Богдан Миколайович

Фізичний терапевт, ерготерапевт, реабілітолог, мануальний терапевт.

Закінчив Уманський медичний коледж на кафедрі лікувальна справа, закінчив Вінницький Відкритий міжнародний інститут розвитку людини «Україна» на кафедрі фізична терапія, ерготерапевт Закінчив курс підвищення кваліфікації у професійній школі масажу «Profmed» за спеціалізацією Основи остеопатії, м’які техніки мануальної терапії, постізометрична релаксація, кінезотейпування. Має стаж та досвід роботи у сфері медичної реабілітації 5+ років
ПОТРІБНА ПОРАДА ВІД НАШИХ ЕКСПЕРТІВ?

Замовте зворотний дзвінок зараз!

Ми зв’яжемося з Вами протягом 24 годин з моменту Вашого запиту