• UA
 • RU
 • Телефон:

  Пропустіть зал очікування!

  Зареєструйтесь онлайн перед приїздом.

  У нас є актуальні розклади, контактна інформація та можливість записуватись на прийом через Інтернет.

  Електрофорез у педіатрії, дитячій реабілітації та лікуванні дорослих

  Перенесення в організм медикаментів у вигляді дисперсного фармакологічного середовища (газ або рідина) за допомогою гальванічних електроенергетичних імпульсів за безпосередньої допомоги подвійного шару іонів (подвійний електричний шар), що утворюється на шкірі, називається лікарський електрофорез. Застосовується електрофорез у педіатрії, дитячої реабілітації та в лікуванні дорослих досить успішно та розвивається в даний час, незважаючи на те, що перші досліди щодо використання подвійного потенціалу в офіційній медицині стартували ще на початку XIX століття. Так, медикаментозний препарат та постійний струм у вигляді імпульсних переносів проникають в організм підопічного малюка чи дорослої людини. Переважно така техніка використовується на животі, стегні, плечах, гомілки та в міжлопатковому просторі, а також на стопах ніг та на кистях рук. Ці ділянки тіла мають сприйнятливий до такого виду лікування шкірний покрив з великою кількістю слизового середовища, яке добре проводить ліки в організм. Зрозуміло, рівень накопичення фармакологічних препаратів індивідуальний у кожному окремо взятому терапевтичному кейсі і безпосередньо залежить від стану організму дитини та патології, яка його дошкуляє. Мають також велике значення для регламентування електрофорезу біохімічні властивості ліків та його структура. Гальванічний ефект заснований на безперервному впливі на тканини пацієнта електрострумом у діапазоні електроенергетичної сили менше 50 мА, а також низької напруги, що не перевищує 80 В. Контакт з тілом підопічного здійснюється через електричні провідники, накладені на шкіру та закріплені на ній.

  Метод використання гальванічного струму

  Гальванічний постійний струм дратівливо та тонізуюче впливає на шкірний покрив. Цю дію організм відповідним чином реагує у точці локального сприйняття електричного імпульсу у вигляді загальних реакцій всього організму загалом. Гальванізація помітно стимулює в тканинах процес обміну речовин, нормалізує лімфоток і кровотік, а також ще й справляє знеболюючий ефект, що дуже цінно, тому що больовий синдром помітно гальмує оздоровлення незалежно від того, яка спостерігається патологія. Так, гальванізація представлена ​​у фізіотерапевтичних (фізіотерапія є вельми значною частиною відновлення організму маленького пацієнта в ході дитячої реабілітації) практиках у трьох основних напрямках:
  • Іонтофорез — застосовується у згладжуванні симптомів у переважно дорослого населення, яке страждає на таке відхилення, як гіпергідроз. Ця недуга виявляється у надмірному виділенні поту органічними залозами під пахвами, на долонях рук і стопах ніг. Слабкі розряди струму проходять крізь уражену шкіру в окремих сегментах і наповнюють їх гликопирролатом, що справляє потрібний ефект. Іонтофорез збільшує кислотність залоз, порушує роботу нерва та потовщує шкіру на даній ділянці, у зв’язку з чим помітно знижується потовиділення. Чи не справляє тривалого лікувального ефекту, а лише ненадовго нівелює симптоматику.
  • Іонофорез — активно використовується в косметології, дерматології та інших ситуаціях, коли необхідна локальна терапія шкірного покриву з метою поліпшення зовнішнього вигляду або в рамках усунення наслідків вірусних, інфекційних захворювань. Також базується на міграції негативно заряджених іонів під стимулюючою дією слабкого електричного струму.
  • Електрофорез – введення лікарського засобу також у вигляді іонів за допомогою несильних розрядів постійного струму крізь слизову оболонку або гладку ділянку шкіри. Найбільш ефективний метод представлених вище подібних один до одного технік. Зазначимо, що синергічний вплив струму та ліків є невіддільним і є базисом результативності такого фізіотерапевтичного процесу.
  У чому полягає перевага електрофорезу перед іншими способами оздоровлення?
  • Незважаючи на мінімізований обсяг лікарського препарату, його безпосередній терапевтичний ефект дуже помітний, тому що вводиться точно в те місце, звідки легко потрапляє в уражений сегмент тканини: хвора ділянка тіла отримує необхідну йому медикаментозну допомогу.
  • Іони, які проникають в органіку підопічного малюка або дорослої людини, є найбільш активною хімічною формою лікувального складу.
  • Концентрація медикаменту створюється саме в тій точці, в якій потрібне лікарське втручання, проте препарат не потрапляє при цьому ні до судин кровообігу, ні до вузлів та протоків лімфи.
  • Ліки досить довго зберігають свої властивості та концентрованість завдяки гальванізуючій властивості електричних імпульсів і не розпадаються складові елементи, що підвищує його результативність за короткий проміжок часу дії.
  • Корисні властивості має сам по собі слабкий електрострум – відбувається детоксикація органів, знижується рівень запалення тканини, метаболізм прискорюється, обмін речовин нормалізується, вегетативна та периферична нервові системи стабілізуються.
  Як проводиться лікувальний сеанс з використанням методу гальванізації електроенергетичних імпульсів?
  • Перед тим, як приступити до безпосереднього сеансу електрофорезу, медичний працівник скрупульозно оглядає тіл дитини та визначає ті ділянки шкіри, на які згодом будуть закріплені передавальні розряди та ліки електроди.
  • Змочені спеціальним складом прокладки під електроди, також просочені медикаментозним препаратом, мають у своєму розпорядженні ті ділянки, які були обрані для цієї мети раніше.
  • Електроди з протилежними зарядами закріплюють на прокладках у такому порядку, якого потребує недуга, для усунення якої проводиться лікування.
  • Спеціаліст подає електричний струм на електроди, закріплені на тілі пацієнта, протягом періоду від 10 хвилин до чверті години, поступово нарощуючи електрику.
  Медикаментозний засіб лікування хвороби трансформується на наелектризовані частинки під впливом ампер електроструму, і на потрібній ділянці тіла проникає у шкірний покрив. Частина ліків розноситься по всій органіці на рівні тканин ендокринної та кровоносної систем, а частина як би застряє у шкірі.

  Коли електрофорез показано з метою лікування від недуги?

  Негативний і позитивний заряди «м’якої» електрики разом з ретельно підібраною фармакотерапією дозволяють досягти прекрасних результатів, які виражаються в активізації роботи залоз внутрішньої секреції, в знятті і згладжуванні набряків, у розробці судин мало задіяних ділянок м’язової тканини. синдром, знімається гостре запалення, а запальний процес загалом нівелюється. Що стосується лікування гальванічним спектром струмів, то призначення електрофорезу проводиться виключно після скрупульозного вивчення анамнезу пацієнта, тому його використання є абсолютно безпечним і не має побічних ефектів, як і переважна більшість фізіотерапевтичних способів лікування різних патологій.

  При яких травмах та хворобах допоможе лікарський електрофорез?

  • в офтальмології при дегенеративних та судинних відхиленнях;
  • при захворюваннях ШКТ (шлунково-кишковий тракт) та травної системи (гастрит, виразка, холецистит та інші);
  • при сильних болях різного патогенезу;
  • під час нападу мігрені;
  • при загостреннях неврозів;
  • при інфекціях у порожнині рота;
  • коли долає безсоння (інсомнія);
  • при запаленнях у сечостатевому апараті також рекомендований при такій хворобі, як енурез у дітей;
  • при отоларингологічних відхиленнях; при артриті, артрозі, остеохондрозі та неврологічних проблемах;
  • після опіків;
  • при надмірно розширених судинах на особі (купероз);
  • при порізах, ранах, післяопераційних швах та рубцях;
  • при дисфункціях у роботі серцевого та судинного апарату.
  Патології, при яких терапевтичний електрофорез неприпустимий За всієї універсальності вище описаного методу та відсутності «побочки» його переваги не поширюються деякі категорії пацієнтів, обтяжених певними захворюваннями. Перешкодою до застосування гальванічного ефекту електрофорезу безперечно стануть схильність до важкозупинених течій крові (гемофілія), наявність злоякісних та доброякісних новоутворень, онкологія, серцева недостатність, гостра фаза бронхіальної астми, підвищена температура при будь-якому запальному процесі. Можлива наявність алергічної реакції організму на будь-який медикамент, зустрічається вроджена непереносимість електрики, що також відноситься до протипоказань. При порушеннях цілісності шкірного покриву в місцях, на які накладаються електроди, метод електрофорезу також не застосовується.

  Електрофорез для дітей дитячого віку та підлітків

  Підкреслимо, що призначення електрофорезу для найменших є з віку ще до дванадцяти місяців. Необхідна лише консультація кваліфікованого спеціаліста та проведення сеансу з дотриманням усіх нормативів, рекомендацій та органічний. Які відхилення у дітей можуть стати причиною призначення вищеописаної процедури?
  • Патології, при яких виникає стійкий больовий синдром.
  • Опіки на тілі дитини.
  • Діатез.
  • Гіпотонус.
  • Гіпертонус.
  • Дитячі невралгії.
  • Відставання у розвитку опорного та рухового апарату.
  • Енурез.
  Останнє з відхилень, що перебувають у списку, — енурез у дітей — заслуговує на те, щоб зупинитися на ньому детальніше. Даний розлад проявляється найчастіше у малюків старше 5 років, хоча нерідко немає ніяких вагомих органічних підстав. Нетримання сечі вдень відсилає до ретельної діагностики сечового міхура на невротичний патогенез, який і виражає енурез. Часто він пов’язаний із розладом функціоналу нейрогуморального контролю організму за сечовипусканням. Підкреслимо, що з віком таке відхилення у багатьох згладжується із закріпленням більшості органічних функцій та поступово зникає. Енурез у більшості випадків зустрічається у хлопчиків, ніж у дівчаток – як при співвідношенні трьох до двох. Так, згідно з епідеміологічною статистикою, у віці 5 років енурез зустрічається у дівчаток у 15%, а у хлопчиків при 18% випадків, у віці 7 років – 13% та 16%, у 9 років – 8% та 11%, у 11 років – 4% і 8%, у 13 років – 5% і 3%. Для лікування нетримання сечі у дітей застосовується електрофорез із атропіном (антихолінергічний алкалоїд рослинного походження).

  Як діти сприймають електрофорез?

  Додамо до сказаного вище, що кожен окремо взятий малюк реагує на те, що відбувається в ході фізіотерапевтичних процедур індивідуально. Деякі діти дратуються та плачуть, інші радісно посміхаються — через такі нюанси призначення повного курсу маніпуляцій приймає фахівець. Навіщо серйозність у такому питанні? Нашкодити сам собою електрофорез нездатний, але нервувати дитину немає сенсу, оскільки у разі позитивний результат можна поставити під сумнів. Тим більше, що в жодному разі не допускаються негативні емоції. Саме такий підхід до цієї проблематики фахівців, які представляють медичний центр R-Clinic. У нашій клініці надзвичайно уважно ставляться до реакцій дітей на те, що відбувається під час процедур, і коригують призначення, а реабілітаційна програма чітко формується відповідно до діагнозу та рекомендацій провідних медиків. Весь комплекс забезпечує індивідуальні потреби маленького пацієнта і спрямований на порятунок від недуги. Наголосимо на важливості взаємодії крихти та батьків для створення позитивного психоемоційного фону в сім’ї. Те саме відноситься до підлітків, для яких важливо зберігати позитивне ставлення до оздоровчих практик.
  Глухов Євгеній Ігорович

  Глухов Євгеній Ігорович

  медичний директор, лікар-невролог, мануальний терапевт

  Реабілітолог із досвідом практичної роботи понад 10 років, випускник НМАПО ім. П.Л. Шупика, завідувач інсультного блоку у відділенні інтенсивної терапії, клінічний ординатор кафедри судової медицини.

  Осовський Ігор Сергійович

  Осовський Ігор Сергійович

  старший реабілітолог з досвідом роботи понад 4 роки

  Закінчив школу професійного масажу «Profmed». Спеціалізація реабілітація, масаж, ЛФК.

  Білий Євгеній Ігорович

  Білий Євгеній Ігорович

  Масажист. Досвід роботи становить більше 6 років.

  Випускник школи професійного масажу «Profmed». Працює у напрямках: класичний масаж, локальний масаж(масаж голови, шиї, шийно-комірцевої зони, спини, грудної клітини, живота, верхніх та нижніх кінцівок), лімфодренажний масаж, вакуумний масаж, дитячий масаж, медовий масаж, антицелюлітний масаж, лікувальний масаж, апаратний масаж. Креольський масаж бамбуковими паличками; Самурайський масаж бамбуковими віниками; Старослов’янський масаж ложками. (Свідоцтво: №ВН-122; №ВН-170; №ВН-178)
  Базей Богдан Миколайович

  Базей Богдан Миколайович

  Фізичний терапевт, ерготерапевт, реабілітолог, мануальний терапевт.

  Закінчив Уманський медичний коледж на кафедрі лікувальна справа, закінчив Вінницький Відкритий міжнародний інститут розвитку людини «Україна» на кафедрі фізична терапія, ерготерапевт Закінчив курс підвищення кваліфікації у професійній школі масажу «Profmed» за спеціалізацією Основи остеопатії, м’які техніки мануальної терапії, постізометрична релаксація, кінезотейпування. Має стаж та досвід роботи у сфері медичної реабілітації 5+ років
  ПОТРІБНА ПОРАДА ВІД НАШИХ ЕКСПЕРТІВ?

  Замовте зворотний дзвінок зараз!

  Ми зв’яжемося з Вами протягом 24 годин з моменту Вашого запиту