Пропустіть зал очікування!

Зареєструйтесь онлайн перед приїздом.

У нас є актуальні розклади, контактна інформація та можливість записуватись на прийом через Інтернет.

Терапія електрострумом, що проникає в тканини органів

Інтерференцтерапія – це тип фізіотерапевтичного лікування струмами середньої частоти. Інтерференційні струми, відомі як струми Немека (на честь австрійця, який винайшов апарат для даного виду терапії), відрізняються глибоким проникненням у тканини, а також мають сильну знеболювальну і протинабрякову дію. Побічні ефекти від струму зустрічаються рідко, тому його можна застосовувати людям різного віку та з різними захворюваннями. Інтерференційні струми – вид електротерапевтичного лікування, де використовується взаємне накладення струмів, які протікають в електричних ланцюгах, що перетинаються. Вважається, що цей тип стимуляції зменшує небажане подразнення шкірних покривів і є менш дискомфортним для пацієнтів, ніж інші форми електрофізіотерапії.

Дія інтерференційних струмів на організм

Процедура інтерференцтерапії зазвичай застосовується для зниження больових відчуттів та зменшення тяжкості перебігу хронічних захворювань. Струми відповідної частоти використовуються також для протидії неконтрольованим скороченням м’язів або, навпаки, для стимуляції їхньої роботи. Вони покращують місцевий кровотік, підтримуючи таким чином процеси загоєння ран та відновлення м’яких тканин. Ефекти цього виду терапії аналогічні ефектам, що спостерігаються після інших процедур з використанням електрики. Однак інтерференційні струми мають перевагу перед іншими видами електротерапії з точки зору впливу на більш глибокі тканини та забезпечення кращої переносимості високої дози струму.

Інтерференцтерапія: відгуки про процедуру

Спираючись на свій багаторічний досвід, ми з впевненістю можемо сказати, що в 98% випадків відгуки про процедури, з використанням інтерференційних середньочастотних електрострумів, у пацієнтів позитивні. Електротерапія дозволяє досить швидко позбутися різних недуг.

Інтерференцтерапія: показання для лікування

Інтерференційні струми використовуються переважно у хворих із захворюваннями опорно-рухового апарату, хоча їх застосовують і при лікуванні інших хвороб, наприклад, пов’язаних з порушенням роботи шлунково-кишкового тракту. Показаннями до терапії є:
  • м’язова слабкість, атрофія м’язів;
  • проблеми з кровоносною системою;
  • артрози, артрити;
  • дегенеративні захворювання суглобів;
  • дегенеративні захворювання хребта;
  • запалення в області плечового суглоба;
  • припухлість та набряки м’яких тканин;
  • проблеми із загоєнням переломів кісток;
  • хронічні запори;
  • нетримання сечі.
Інтерференцтерапія в гінекології застосовується при: хронічному запаленні придатків, непрохідності маткових труб (безпліддя), відновленні після абортів, утворенні спайок після гінекологічних операцій, венозному застої в малому тазу, а також для підготовки ендометрію до вагітності (у випадках, коли в минулому мали місце завмирання плода та мимовільні викидні).

Інтерференційні струми: протипоказання

Електротерапевтичні процедури безпечні для переважної більшості пацієнтів, але є ситуації, в яких їх використання не рекомендується, а іноді й категорично заборонено:
  • висока температура;
  • злоякісні пухлини;
  • гострі інфекційні захворювання;
  • тромбози, тромбофлебіт;
  • вагітність;
  • трофічні зміни тканин;
  • дерматологічні захворювання шкірних покривів;
  • відкриті рани, порізи та виразки на шкірі;
  • наявність металевих імплантатів у місці проведення процедури (наприклад, у випадку імплантованого кардіостимулятора, ендопротезів кінцівок).

Інтерференцтерапія: методика проведення

Терапію лікувальними струмами проводить фізіотерапевт, який контролює параметри процедури. На початку шкіри пацієнта в зоні впливу прикріплюються електроди. Існує два основні методи їх розміщення:
  • двопольна методика – з використанням 2-х електродів (застосовується при невеликій площі обробки);
  • чотирипільна методика – за допомогою 4-х електродів створюється два ланцюги зі струмом.
Під час процедури електроапарат пропускає змінні струми середньої частоти, які одночасно проходять через тканини і перетинаються один з одним. Результатом цих взаємодій є модульована частотна амплітуда 1-200 Гц. У цей час пацієнт може відчувати дискомфорт. Лікування інтерференційними струмами триває від 5 до 20 хвилин.

Інтерференцтерапія: апарати для проведення процедури

При виборі апарату лікар керується насамперед потужністю приладу та показаннями до лікування тієї чи іншої хвороби. Найбільш популярним апаратом для проведення інтерференц-терапії середньочастотними струмами є пристрій «Радіус-01 Інтер». Через свою компактність та мобільність прилад можна використовувати як у фізіотерапевтичних кабінетах, так і для амбулаторного лікування пацієнтів на дому.

Інтерференцтерапія в Одесі

Записатися на процедури до медичного центру R-Clinic можна на нашому сайті в режимі онлайн в будь-який зручний для вас час (24/7) або за номерами телефонів. Ціна інтерференцтерапії у лікувально-реабілітаційному центрі залежатиме від зони, на яку спрямовано вплив струмів середньої частоти, а також тривалості курсу лікування. Щоб дізнатися точну вартість процедури, зв’яжіться з консультантом клініки.

Деякі фахівці небезпідставно вважають, що інтерференц-терапія багато в чому схожа, наприклад, з такими фізіотерапевтичними методами, що також застосовують лікування електроенергетичними струмами, як ампліпульстерепія. Дійсно, ампліпульстерепія також застосовує низькочастотні електричні імпульси. Однак, унікальність методу, що використовує «накладення» (термін «інтерференція» походить з двох латинських слів: interference включає inter — між; частоті. Лінії струмів перехрещуються в рамках процедури саме в тій зоні, де знаходиться осередок захворювання. Таким чином, патогенна ділянка організму або орган знаходяться під певним силовим впливом електрики, яка має цей необхідний оздоровчий ефект. Так, інтерференція здійснюється схрещуванням двох синусоїдальних струмів, внаслідок чого утворюється один – виключно низької частоти. Частота електрострумів, що знаходять своє застосування в інтерференц-терапії, полягає в діапазоні від 3000 до 5000 Гц. Один струм має постійну частоту, а другий залишається в регульованому вручну для того, щоб різниця з першим не перевищувала 200 Гц. Зазначимо, що дана практика має помітний ефект у комплексному відновленні після серцево-судинної кризи (інсульт, інфаркт), при лікуванні нейропатій, астенії, безсоння, синкопа, остеохондрозу поясного, грудного та шийного відділів хребта, при травмах хребта. Інтерференцтерапія з успіхом використовується в рамках комплексного відновлення тканин та органів тоді, коли проводиться реабілітація після інсульту, інфаркту, перелому шийки стегна, хірургічного втручання у внутрішні органи, ендопротезування та ЧМТ (черепно-мозкова травма). Всі ми розуміємо, що тільки лікарські препарати не в змозі позбавити серйозних недуг — необхідні фізіотерапія та лікувальний масаж. Потрібна вивірена діагностика та синергічний вплив на ослаблений організм кількох терапевтичних технік. Підкреслимо, що інтерференцтерапія вже понад півстоліття результативно використовується гінекології, гастроентерології, неврології, ортопедії та інших напрямках оздоровчої галузі.
Імпульси змінних електроенергетичних струмів з різною частотою, але в певному діапазоні, застосовує інтерференцтерапія, механізм дії якої полягає в накладенні струмів з різницею в частоті з терапевтичною метою. Струм, що утворюється з них шляхом накладання і взаємопроникнення, являє собою потік імпульсів з високими лікувальними характеристиками. Накладення коливань, що мають різницю в частоті не більше 200 Гц, призводить до високоінтенсивної дії зі суттєвими лікувальними властивостями. Електроструми мають властивість проникати крізь шкірний покрив. Вони іннервують окремі сегменти тканини, справляючи протинабряковий, знеболюючий та стимулюючий процеси регенерації ефект. Жодних подразнень шкірних та нервових рецепторів цей спосіб лікування не викликає. Пацієнт також не відчуває ні болючих відчуттів, ні роздратування, ні дискомфорту. Іннервація виникає лише глибоко у тканинах, але саме вона і справляє лікувальну дію на організм. Ритмічне скорочення м’язів та мускулатури виникає внаслідок позитивної збудженості м’язових волокон, нервів, нервових вузлів та закінчень. Лікувальний масаж проводиться як би зсередини внутрішніх органів підопічного. Такий спосіб чудово посилює лімфовідтікання та сприяє кровопостачанню, покращуючи загальний кровообіг у всьому організмі. Нормалізація роботи рідинного середовища є надзвичайно важливою для збалансованої взаємодії вегетативної, ендокринної, периферичної та центральної нервових систем. Судини розслаблені, налагоджений відтік лімфи, органи насичуються киснем та іншими необхідними елементами завдяки покращеному обігу крові. Весь організм функціонує набагато краще. Така дія, що має добре відрегульована інтерференцтерапія, механізм дії якої досить простий і доступний у кабінеті фізіотерапії, що надається спеціальним оздоровчим закладом. Зрозуміло, це надійний медичний центр, де за всіма процедурами спостерігають досвідчені та добре підготовлені невролог та фізіотерапевт.
Не має сенсу детально описувати такий спосіб, як інтерференц-терапія, методика якої досить проста. Синусоїдальні електроенергетичні імпульси в числі двох накладаються один на одного в патогенному вогнищі і надають на нього терапевтичну дію. Різні генератори струму подають низькочастотні (з різною частотою) імпульси на електроди, а ті своєю чергою інвазивно впливають на шкірний покрив, проникають у тканини і надають стимулюючий ефект. Роздратовані інтерорецептори поширюють вібрацію в судинах та органах, скорочуючи больовий синдром, знімаючи набряк та посилюючи регенерацію пошкоджених ділянок, що виникли під час хірургічних операцій, переломів чи травм. Фізіотерапевт збільшує силу струму залежно від відчуттів пацієнта та нарощує таким чином оздоровчий вплив. У середньому кількість процедур коливається від 10 до 15. Однак, не слід забувати, що проходити курс потрібно виключно після консультації у надійного фахівця, який добре вивчав підопічний анамнез, а також на основі результатів обстеження, актуальних аналізів та діагностики.
Чудовий фізіотерапевтичний метод інтерференцтерапія, показання якого досить широкомасштабні, найчастіше застосовується у гастроентерології, неврології та гінекології. Хоча б один курс активно рекомендують при лікуванні багатьох патологій. Серед них варикозне розширення артерій і вен, невралгія, неврастенія, атеросклероз, вегетосудинна дистонія, виразка шлунка, численні патології печінки, гастрит, сечокам’яна хвороба, численні розлади сечостатевої системи, артрит, артроз, енд, грудної та шийної ділянок хребта, будь-які травми хребетного стовпа. Це лише мала кількість недуг, при яких дуже корисна інтерференцтерапія: свідчення набагато ширші. Нагадаємо, що проходити курс даного методу електроенергетичного лікування рекомендовано лише після проходження обстеження та огляду у практикуючого фахівця.
Необхідно відзначити, що такий чудовий фізіотерапевтичний метод, як інтерференц-терапія, протипоказання має теж, хоча при допуску абсолютно ніяких побічних ефектів ніколи не спостерігається. Однак, не варто звертатися до цього способу оздоровитись, якщо історія хвороби включає розсіяний склероз, хвороба Паркінсона, загострення при запальних патологіях. Також інтерференц-терапія категорично не рекомендується, коли у пацієнта туберкульоз, глаукома, онкологічне захворювання. Виключено такі фізіотерапевтичні техніки та під час перинатального періоду. Додамо, що відвідування курсу вимагає обов’язкової консультації у лікаря, в рамках якого медик дасть відповідні рекомендації щодо використання або, навпаки, порадить утриматися від застосування на практиці накладання двох синусоїдальних струмів з різною частотою.
Технологія, що застосовує накладку двох синусоїдальних струмів для повідомлення іннервації в тканині патогенного органу або органічного сегмента, що має назву інтерференцтерапія, ціна якої доступна переважній більшості українських громадян, є досить широко використовуваним методом ось уже понад півстоліття. Само собою, що спосіб став набагато доступнішим, ніж він був на рубежі 60-х та 70-х років минулого сторіччя. Однак, на сьогодні вартість інтерференцтерапії настільки збалансована в маркетологічному аспекті і апаратура така доступна, що використовувати частотну різницю струмів здатні всі, хто потребує профілактики та лікування безлічі патологій вегетативної, ендокринної, сечостатевої, судинної, серцевої, периферичної та центральної. Лікування електрикою повністю виправдовує себе і з економічного, і з терапевтичного боку. Тому потрібно додати, що інтерференцтерапія, ціна якої зовсім невелика, є по-справжньому популярним і результативним методом фізіотерапії, що дуже вдало доповнює фармакологічне лікування.
Досить активно застосовується інтерференц-терапія в гінекології – відгуки найпозитивніші. Найчастіше використовується даний метод лікування синусоїдальним електроенергетичними імпульсами з налагодженням струмів різної частоти один на інший тоді, коли пацієнтку дошкуляє ендометріоз або дисфункції яєчників. Іннервація, яку повідомляють імпульси тканинам та нервовим, загоюють запальні процеси, налаштовують регенерацію на клітинному рівні та усувають больовий синдром. Дуже корисна та недорога процедура здобула безліч вдячних відгуків. Метод широко і досить успішно застосовується у гінекології, а й у багатьох інших напрямах охорони здоров’я. Фахівці, які представляють наш медичний центр, охоче призначають інтерференц-терапію при лікуванні багатьох недуг.
Глухов Євгеній Ігорович

Глухов Євгеній Ігорович

медичний директор, лікар-невролог, мануальний терапевт

Реабілітолог із досвідом практичної роботи понад 10 років, випускник НМАПО ім. П.Л. Шупика, завідувач інсультного блоку у відділенні інтенсивної терапії, клінічний ординатор кафедри судової медицини.

Осовський Ігор Сергійович

Осовський Ігор Сергійович

старший реабілітолог з досвідом роботи понад 4 роки

Закінчив школу професійного масажу «Profmed». Спеціалізація реабілітація, масаж, ЛФК.

Білий Євгеній Ігорович

Білий Євгеній Ігорович

Масажист. Досвід роботи становить більше 6 років.

Випускник школи професійного масажу «Profmed». Працює у напрямках: класичний масаж, локальний масаж(масаж голови, шиї, шийно-комірцевої зони, спини, грудної клітини, живота, верхніх та нижніх кінцівок), лімфодренажний масаж, вакуумний масаж, дитячий масаж, медовий масаж, антицелюлітний масаж, лікувальний масаж, апаратний масаж. Креольський масаж бамбуковими паличками; Самурайський масаж бамбуковими віниками; Старослов’янський масаж ложками. (Свідоцтво: №ВН-122; №ВН-170; №ВН-178)
Базей Богдан Миколайович

Базей Богдан Миколайович

Фізичний терапевт, ерготерапевт, реабілітолог, мануальний терапевт.

Закінчив Уманський медичний коледж на кафедрі лікувальна справа, закінчив Вінницький Відкритий міжнародний інститут розвитку людини «Україна» на кафедрі фізична терапія, ерготерапевт Закінчив курс підвищення кваліфікації у професійній школі масажу «Profmed» за спеціалізацією Основи остеопатії, м’які техніки мануальної терапії, постізометрична релаксація, кінезотейпування. Має стаж та досвід роботи у сфері медичної реабілітації 5+ років
ПОТРІБНА ПОРАДА ВІД НАШИХ ЕКСПЕРТІВ?

Замовте зворотний дзвінок зараз!

Ми зв’яжемося з Вами протягом 24 годин з моменту Вашого запиту