Пропустіть зал очікування!

Зареєструйтесь онлайн перед приїздом.

У нас є актуальні розклади, контактна інформація та можливість записуватись на прийом через Інтернет.

Ортопедична реабілітація – що це таке і як вона протікає?

Ортопедична реабілітація – складний процес лікувальних заходів, вкладених у відновлення опорно-рухового апарату до оптимального функціонування. Це стосується людей після різного роду травм, хірургічного втручання, які страждають на хронічні недуги, такі як радикуліт, біль у спині або колінах, а також внаслідок вроджених і набутих порушень кістково-суглобової та м’язової системи.

Реабілітація травм опорно-рухового апарату

Ортопедичну реабілітацію слід проводити під наглядом кваліфікованих фізіотерапевтів. Завдяки спеціалізованій діагностиці та комплексній терапії вона допомагає пацієнтові відновити повноцінну рухливість після травми, повернутися до повсякденних справ та навіть занять спортом.

Кістково-суглобова реабілітація використовує методи мануальної терапії, фізичних вправ та додаткових фізіотерапевтичних процедур, а також спеціальні реабілітаційні засоби (ортези та допоміжне обладнання).

Фізичні процедури відновлення після травм

Основною метою лікувальної фізіотерапії є знеболювальна, протизапальна, протинабрякова дія та підготовка до вправ.

 • Інфрачервоне термальне опромінення (солюкс) – завдяки лампі солюкс тканини зігріваються, а, отже, розширюються кровоносні судини. Цей метод прискорює обмінні процеси та знижує м’язову напругу.
 • Кріотерапія – локальне застосування холоду, стиснутого повітря, рідкого азоту в діапазоні температур від -160 °С до -180 °С. Час дії 2-3 хвилини (10-20 процедур). Це лікування знижує температуру тканин організму, посилює обмін речовин, зменшує біль, гальмує запальні процеси, змінює м’язовий тонус.
 • Лазерна біостимуляція – має знеболювальну та протинабрякову дію, покращує рухливість суглобів, регенерує тканини. Тут застосовується контактний метод тиску на болючі точки з використанням лазерного променя.
 • Магнітотерапія – має протизапальний ефект, гальмує деструктивні процеси в суглобах, прискорює загоєння ран, покращує трофіку тканин.
 • Кінезіотейпування –  нормалізує функцію суглобів, знижує м’язову напругу, активізує лімфатичну систему та посилює мікроциркуляцію.
 • Іонофорез – дає місцеве знеболювання, знімає запалення та розслаблює м’язи.
 • Мануальна терапія — це потужний інструмент при відновленні після травм та ортопедичних захворювань, що дозволяє контролювати рухливість тканин та суглобів, що виражається в знеболювальному ефекті та усуненні механічних проблем.

На додаток до вправ та фізіотерапевтичних процедур ми можемо також використовувати маса. Він знижує м’язову напругу, розслаблює навколосуглобові структури та посилює кровообіг. Його застосовують після фізичного навантаження, коли м’язи розігріті та розтягнуті.

Післяопераційна ортопедична реабілітація

Є вузькоспеціалізованою формою реабілітації в ортопедії. Заходи в рамках післяопераційного ортопедичного відновлення спрямовані на захист хворого від ранніх та пізніх ускладнень, що виникають у результаті оперативного втручання, та на досягнення максимально можливого функціонального ефекту.

Приклади включають реабілітацію після мікропереломів, зшивання розірваного ахіллового сухожилля, звільнення надколінка (колінної чашечки), коригуючої остеотомії деформованої кістки, хірургічного лікування дископатії та ін.

Ортопедична реабілітація в Одесі в R-CLINIC

травма, опорно-руховий апарат, кістково-суглобова реабілітація, ортопедична реабілітація, ортез, кріотерапія, магнітотерапія
Тривалість та специфіка ортопедичної реабілітації в нашому центрі залежать насамперед від виду травм.
Також важливо пристосувати навантаження до можливостей пацієнта. В окремих випадках лікувальна методика у вигляді мануальної терапії буде фокусуючою.

Однак згодом сила тяжіння повинна переходити на самостійну роботу реабілітованого, що проявляється у правильно підібраних фізичних вправах з використанням спеціального обладнання.

Деяким пацієнтам також рекомендуються фізіотерапевтичні процедури, такі як лазер, магнітне поле, струми чи ультразвук. Їхнє завдання – стимулювати регенерацію тканин, а отже, прискорити процес загоєння хворої чи пошкодженої ділянки тіла.

Скільки часу займе відновлення в ортопедичному центрі реабілітації R-CLINIC – залежить від конкретного випадку. В одних ситуаціях достатньо кількох тижнів, в інших потрібні місяці, інколи ж рік і більше. Щоб процес реновації був ефективним, дуже важливими є регулярність та участь самого пацієнта. Це не одномоментний процес, і прогрес досягається поступово, з великими зусиллями.

Комплексна ортопедична реабілітація не тільки оздоровлює опорно-руховий апарат, а й дозволяє швидше повернутися до фізичної активності.

 

 

 

Ортопедична реабілітація після травми є комплексним заходом, в який включені як профілактика можливих ускладнень різної етимології, так і безпосередня терапія, спрямована на максимальну реновацію функцій опорного та рухового апарату в цілому, окремих травмованих кінцівок. До сфери впливу, на яку безпосередньо спрямована реабілітаційна програма даного оздоровчого сегменту, входять такі елементи опорно-рухового апарату людини, як кістки, суглоби, зв’язки та сухожилля. Відновлення органічних функцій здійснюється після хірургічного та терапевтичного втручання, що належать до ортопедичного спектру медичних практик. Ортопедія включає широкий спектр наступних заходів:
 • Ендопротезування тазостегнового суглоба;
 • Ортопедичне лікування дитини:
 • Хірургічне виправлення хвороб хребта — остеохондроз, сколіоз та інші;
 • Артроскопічні операції на меніску, оперативне виправлення дефектів у суглобах;
 • Усунення деформацій пальців рук і ніг, стоп та кистей хірургічним методом;
 • Амбулаторія в травматології, коли після діагностики призначається лікування кістково-м’язових сполук, сухожиль і зв’язок.
Всі заходи ортопедичної реабілітації призначені для відновлення здатності пацієнта після травм та операцій повноцінно користуватися опорно-руховим апаратом та безболісно застосовувати за призначенням свої кінцівки — і руки, і ноги.

Восстановление силы мышц пострадавшего человека является основной целью, которую преследует ортопедическая реабилитация. В домашних условиях, несмотря на всевозможные благоприятные и уникальные обстоятельства, все равно потребуется амбулаторное лечение — визиты к ведущему специалисту для корректировки терапевтических методик и процесса реновации работы органов, а также посещение кабинетов ЛФК (лечебная физическая культура), где проводится щадящая физиотерапия под наблюдением патронажного или медицинского сотрудника. Дома, как говорится, и стены помогают, однако, далеко не всегда в городских квартирах и частных домах есть необходимые тренажеры и прочее оборудование для разрабатывания нижних и верхних конечностей Кроме того, в рамках реализации реабилитационных программ для украинцев, достигших преклонного возраста, часто необходимы услуги круглосуточной сиделки, почасовой медсестры или няни. В такой ситуации настоятельно рекомендован стационар, ведь только специализированный реабилитационный центр способен досконально и скрупулезно воплотить в жизнь все назначения лечащего врача.

Сучасна медицина використовує новітні технології, завдяки яким ортопедична реабілітація після травм дозволяє врятувати не тільки роботу кінцівок постраждалої людини, але іноді і саме її життя. Колишній стан кісток, зв’язок та суглобів не відновити навіть найтоншою операцією, виконаною хірургом з ювелірною точністю. Важливо розуміти цінність відновлювальних заходів, інтенсивність яких безпосередньо залежить від складності травми та її по-різному тяжкості згубних для рухових органів наслідків. Тільки повноцінна реабілітація здатна повернути кінцівкам колишню функціональність, а для цього фахівці використовують найінноваційніші методики та перевірені роками практики, що зарекомендували себе у багатьох успішних кейсах. Зазначимо, що бальнеолікування та фізіотерапія є базою немедикаментозних технологій ортопедичної реабілітації після травм. Серед поширених інструментів лікувальні ванни та душ, лікування імпульсними струмами, магнітотерапія, лазерне опромінення та багато інших, крім тих засобів, які вважаються вже традиційними.
Зрозуміло, успішність і результативність, якою в кращому разі завершується медична ортопедична реабілітація, базується, по-перше, на кваліфікаційному рівні фахівця. Наскільки компетентним є ортопед, який займається сам або керує відновлювальним процесом, настільки вдало здійснюється реабілітаційна програма. Все логічно в даному силогізмі, тому що розібратися у всіх нюансах проблеми здатний лише справжній професіонал, який має повною мірою не тільки теоретичну базу знань, а й реальний досвід практичних перемог над недугами, що виникають у зв’язку з травмами, переломами або хірургічним втручанням у роботу опорного. та рухового апарату пацієнта. Буквально стати на ноги допоможе тільки справжній лікар, здатний щодня коригувати відновлювальний процес і щоразу знаходити для підопічного теплі слова підтримки. Перелом ноги, руки або кульшового суглоба ніколи не проходить для потерпілого безслідно, проте, при вдалом виборі медичного персоналу та клініки, в якій здійснюється ортопедична реновація опорно-рухових дисфункцій, Ваші страждання забудуться як страшний сон після призначеного хорошим медиком курсу лікування. span>
Вартість таких досить складних процесів, як відновлення після перелому променевої кістки, шийки стегна або кісточки, операція на меніску, колінному, плечовому або тазостегновому суглобі, достатньо висока, так всі ці Лікувальні програми вимагають тривалого оновлюючого функції органів процесу, що називається ортопедична реабілітація. Ціна ж варіюються в залежності від багатьох факторів, таких як кваліфікація медичного персоналу та провідного спеціаліста, зручність розташування центру, де реалізується програма реновації, а також ринкова плата, яку необхідно внести за медикаменти та обладнання, що використовуються. Однак насправді все це другорядні нюанси. Витрати, які зазнає підопічний, прямо пропорційні тяжкості травми або наслідків оперативного лікування недуги, а також тому, наскільки інтенсивною та тривалою буде ортопедична реабілітація. Все це буде відомо вже після того, як у центрі буде складено вірний анамнез клінічної картини захворювання та складено приблизний реєстр оздоровчих заходів.
Глухов Євгеній Ігорович

Глухов Євгеній Ігорович

медичний директор, лікар-невролог, мануальний терапевт

Реабілітолог із досвідом практичної роботи понад 10 років, випускник НМАПО ім. П.Л. Шупика, завідувач інсультного блоку у відділенні інтенсивної терапії, клінічний ординатор кафедри судової медицини.

Осовський Ігор Сергійович

Осовський Ігор Сергійович

старший реабілітолог з досвідом роботи понад 4 роки

Закінчив школу професійного масажу «Profmed». Спеціалізація реабілітація, масаж, ЛФК.

Білий Євгеній Ігорович

Білий Євгеній Ігорович

Масажист. Досвід роботи становить більше 6 років.

Випускник школи професійного масажу «Profmed». Працює у напрямках: класичний масаж, локальний масаж(масаж голови, шиї, шийно-комірцевої зони, спини, грудної клітини, живота, верхніх та нижніх кінцівок), лімфодренажний масаж, вакуумний масаж, дитячий масаж, медовий масаж, антицелюлітний масаж, лікувальний масаж, апаратний масаж. Креольський масаж бамбуковими паличками; Самурайський масаж бамбуковими віниками; Старослов’янський масаж ложками. (Свідоцтво: №ВН-122; №ВН-170; №ВН-178)
Базей Богдан Миколайович

Базей Богдан Миколайович

Фізичний терапевт, ерготерапевт, реабілітолог, мануальний терапевт.

Закінчив Уманський медичний коледж на кафедрі лікувальна справа, закінчив Вінницький Відкритий міжнародний інститут розвитку людини «Україна» на кафедрі фізична терапія, ерготерапевт Закінчив курс підвищення кваліфікації у професійній школі масажу «Profmed» за спеціалізацією Основи остеопатії, м’які техніки мануальної терапії, постізометрична релаксація, кінезотейпування. Має стаж та досвід роботи у сфері медичної реабілітації 5+ років
ПОТРІБНА ПОРАДА ВІД НАШИХ ЕКСПЕРТІВ?

Замовте зворотний дзвінок зараз!

Ми зв’яжемося з Вами протягом 24 годин з моменту Вашого запиту