Пропустіть зал очікування!

Зареєструйтесь онлайн перед приїздом.

У нас є актуальні розклади, контактна інформація та можливість записуватись на прийом через Інтернет.

Лікування різних органів людини елетрострумом

Флюктуоризація – це методика локального впливу синусоїдальними імпульсними електричними струмами з низькочастотним діапазоном (40-2000 Гц) через електроди, розташовані на певних ділянках тіла людини під час лікування. За механізмом терапевтичної дії даний метод схожий з діадинамотерапією та ампліпульстерепією. Різниця лише в тому, що застосування струму, що флюктує, не викликає звикання шкірних покривів до подразника. Це відбувається за рахунок асиметричності та хаотичності імпульсів, що дозволяє під час проведення процедури не підвищувати силу струмів. Ще одна перевага флюктуоризації полягає у появі знеболювального ефекту прямо під час сеансу терапії завдяки впливу на рецептори саме асинхронного синусоїдального струму необхідної інтенсивності.

Флюктуоризація: лікувальний ефект методики

Флюктуючі струми мають позитивну терапевтичну дію на організм людини:
  • дають сильний знеболюючий ефект;
  • активізують фагоцитоз клітин;
  • прискорюють регенерацію на клітинному рівні;
  • нормалізують обмінні процеси в організмі;
  • підвищують лімфодренаж;
  • покращують кровообіг;
  • допомагають впоратися із запаленнями;
  • знімають набряклість м’яких тканин і слизової;
  • сприяють розсмоктуванню гематом;
  • прискорюють загоєння післяопераційних ран;
  • активізують процеси одужання.
Флюктуоризацію пульсуючими електрострумами можна застосовувати в комплексі з іншими методами терапії різноманітних захворювань, з метою підвищення ефективності лікування.

Флюктуоризація: показання та протипоказання

Для використання флюктуоризації існує безліч медичних показань. Процедури електролікування дають результати при таких хворобах, як:
  • невралгії, невропатії, плексити;
  • ревматоїдні артрити;
  • артрози дрібних суглобів;
  • міозити м’язів спини та шиї;
  • шийний остеохондроз;
  • остеохондроз хребетного стовпа;
  • запальні захворювання внутрішніх органів;
  • хронічні хвороби в галузі гінекології;
  • хвороби шлунково-кишкового тракту.
Найбільш ефективна флюктуоризація в стоматології, при лікуванні різних стоматологічних захворювань, таких як: гінгівіт, пульпіт, альвеоліт, стоматит, абсцеси, пародонтоз, запалення пародонту (періодонтит), невралгія трійчастого нерва, скронево-нижньощелепний артрит/артроз та ін. Як і в будь-якого іншого виду лікування, у методу флюктуоризації існує ряд протипоказань. Даної фізіотерапії слід категорично утриматися за:
  • злоякісних пухлинах;
  • гострих інфекційних захворюваннях;
  • тромбооблитеруючі процеси;
  • варикозне розширення вен;
  • геморагічних синдромах;
  • аневризм аорти;
  • гіпертонічній кризі;
  • порушеннях серцевого ритму (аритміях);
  • низькою згортання крові;
  • схильність до кровотеч;
  • туберкульоз у гострій фазі;
  • інфекціях, що супроводжуються дуже високою температурою;
  • вагітності (не допускається вплив струмом в районі живота, попереку та паху);
  • індивідуальної непереносимості пацієнтом електроструму.
Крім цього, протипоказано мати справу з електротерапією тим хворим, у яких в організмі присутній будь-який генератор струму: кардіостимулятор, внутрішній слуховий апарат або металеві імплантати (ендопротези, пластини в кістках черепа). і т.д.).

Методика флюктуоризації у стоматології

Спеціальні пластинчасті електроди прикладаються поперечно або поздовжньо на оброблювану зону ротової порожнини. Одночасно із зовнішніми електродами застосовують також внутрішньопорожнинні, які закладаються між яснами та губами. Вони встановлюються на марлеву прокладку, змочену розчином но-шпи або нікотинової кислоти. Електричний імпульсний струм поширюється в тканинах і міжклітинній рідині в основному по ходу крово- і лімфотоку. Його сигнали викликають асиметричне посмикування м’язових волокон, внаслідок чого:
  • розширюються кровоносні судини;
  • підвищується циркуляція крові та відтік лімфи;
  • зменшуються набряки слизової оболонки в порожнині рота;
  • розсмоктується інфільтрат;
  • нормалізується трофіка тканин;
  • активізуються процеси регенерації.
Крім того, посилюється протизапальний ефект у гнійних вогнищах. У місцях скупчення гною утворюються нориці, через які він починає виходити назовні, що знімає запалення.

Флюктуоризація в Одесі в медичному центрі R-Clinic

Пройти курс фізіотерапевтичних процедур, з використанням синусоїдального флюктуючого струму низької частоти, можна в нашій лікувально-реабілітаційній клініці за попереднім записом. Оформіть онлайн заявку на сайті, після чого з вами зв’яжуться консультанти і дадуть відповіді на всі питання, що вас цікавлять.
Надає протизапальну, протинабрякову і болезаспокійливу дію на хворобливу ділянку людського тіла шляхом використання спрямованих імпульсів електричного струму частоти, що хаотично змінюється, в діапазоні від 20 Гц до 20 кГц метод носить назву флюктуоризація. Даний вид лікування застосовує повністю або періодично випрямлену електроенергію амплітудою до 3 мА/см2 невисокої напруги – до 100 В. Симетричні імпульси електроструму є найбільш прийнятними коливаннями хвиль, які найменше іннервують тканини. Це обумовлено ефектом, що згладжує, через різну концентрацію заряджених іонів, яка змінюється в залежності від спрямованості електричної хвилі. Роздратування також коливається за рахунок зниження адаптації тканин, спричиненого зміною електричних амплітуд. Більш сильні імпульси здатні випрямляти коливання пропорційно, тим самим посилюючи вплив на нейронні волокна та сприяючи подальшому скороченню, наприклад, больового синдрому. Так само, як і динамічні потоки електроенергії, флюктуоризація посилює трофічні процеси на тих ділянках тіла, крізь який проходить струм, і збільшує загальну активність кровообігу, нарощуючи болезаспокійливий, протинабряковий ефект, прискорюючи регенерацію пошкоджених тканин. Ця властивість флюктуоризації безцінно в рамках комплексних заходів, що застосовуються при лікуванні соматичних патологій.
Вплив флюктуючих електрострумів і пояснює спосіб, який використовує флюктуоризація, як працює така технологія, і те, чому йому дають перевагу саме хаотичні зміни параметрів під час передачі імпульсів на болючі сегменти тканини. На цих ділянках не розвиваються адаптивні явища, що сприяє виникненню відчутного терапевтичного впливу на організм. Інтерорецептори та пропріорецептори відчутно дратуються флюктуючими струмами, і міофібрили скорочуються абсолютно безболісно. Температура тканин трохи збільшується, виникає гіперемія, тканинна трофіка активується, імуногенез на рівні клітин посилюється. Це призводить до ферментизації та розсмоктування токсичних елементів у вогнищі запалення, розвивається фагоцитоз, що сприяє поліпшенню живлення клітин. Флюктуоризація спочатку “заморожує”, “консервує” гнійне запалення, обмежує подальше його поширення, а потім змушує до зворотного розвитку. Зокрема, спостерігається відторгнення організмом некротичних тканин, що дозволяє свіжій рані, неминучій при хірургічній інвазії, швидше очищатися та гоїтися. Посилення регенерації також стосується дуже затребуваного післяопераційного застосування флюктуоризації. Грануляційні тканини під впливом флюктуючих струмів утворюються набагато швидше. На поверхні ран також прискорюється епітелізація. Всі ці важливі моменти при лікуванні гнійних, інфекційних та будь-яких інших запальних захворювань свідчать про успішність застосування флюктуючих струмів у відновлювальних програмах та реабілітації, які пропонує наш надійний медичний центр.
При лікуванні багатьох соматичних захворювань (і далеко не лише в стоматології), запальних, інфекційних та гнійних процесів нерідко застосовується флюктуоризація. Скільки триває лікувальний курс? Зрозуміло, тривалість терапії флюктуючими струмами безпосередньо залежить від перебігу, клінічної картини та характеру тієї патології, усунути наслідки якої фізіотерапія прагне за допомогою випрямлених електроенергетичних імпульсів рандомної частоти. За необхідності відновлювальної програми в м’яких тканинах (загоєння, регенерація, знеболювання) тривалість терапевтичного курсу коливається від 5 до 10 сеансів. Від 3 до 6 процедур проводиться при загострених болючих відчуттях у підопічного — скорочена програма. При хворобах у суглобах, при остеохондрозі у поперековому, грудному та шийному сегментах хребетного стовпа, після травми хребта або під час перебігу патологій внутрішніх органів кількість процедур становить від 10 до 16. Актиномікоз вимагає від 20 до 30 сеансів. Зазначимо, що флюктуоризація проводиться у стандартному алгоритмі через день чи щодня – залежить від індивідуального призначення, яке оформляє невролог чи терапевт. Після закінчення лікувального курсу повторна серія процедур може бути призначена через 2-3 місяці. Додамо, що у дитячій реабілітації флюктуоризація застосовується починаючи з піврічного віку малюків виключно у мінімальних або максимум у середній дозі.
Чудовий метод лікування електрострумами, яким безумовно є флюктуоризація, показання до застосування має досить широкі. Така затребуваність у лікувальних, профілактичних та відновлювальних програмах, які успішно реалізує наш надійний медичний центр, обумовлена ​​результативністю методу усунення больового синдрому, набряклості та гострого запалення при найрізноманітніших порушеннях у роботі ендокринної, вегетативної, периферичної та центральної нервових систем. Особливо корисна флюктуоризація у загоєнні швів та розрізів після хірургічних втручань у внутрішні органи, а також у напрямку прискорення процесів регенерації пошкоджених органічних тканин. Отже, дія флюктуючих струмів показана при виразці шлунка, при артрозі у людей похилого віку, який помітно деформує суглоби і зв’язки верхніх і нижніх кінцівок, при больових відчуттях після лікування та видалення зубів у стоматологічному кабінеті, при запаленні трійчастого нерва та інших неврологічних відхиленнях, у шийному, грудному та поперековому відділах хребта, при травмах хребетного стовпа, при патологіях слинних залоз, гінгівіті, пульпіті, періодонтіті, альвеоліті та пародонтозі. Особливо серед стоматологів флюктуоризація має попит у межах терапії захворювань ясен у порожнини рота.
Діючий і результативний метод електроімпульсної терапії, який являє собою флюктуоризація, протипоказання звичайно має теж. Переважно це ті заборони, які поширюються на більшість способів лікування електроенергетичними струмами малої сили та низької напруги, що мають цілком вагомі на те підстави. Підкреслимо, що флюктуоризація не має абсолютно ніяких побічних ефектів, однак перед тим, як розпочати відвідування кабінету фізіотерапії, потрібно отримати направлення на процедури від терапевта або невролога. Це абсолютно адекватна вимога, оскільки лікар зобов’язаний точно уявляти собі анамнез підопічного для того, щоб вивірено розрахувати параметри електричних імпульсів і принести пацієнтові під час сеансів максимум оздоровчого ефекту. Так, процедура категорично не допускається, якщо хворий має імпланти — штучні (металеві або з металосинтезу) суглоби, інші елементи, імплантовані в череп. До сеансів лікування електрострумами не можна допускати тих підопічних, у кого у грудному відділі встановлено кардіостимулятор серцевого апарату. Також позитивний перебіг терапії електроенергетичними струмами неможливий при явній схильності потенційного підопічного до гемофілії та кровотеч, за наявності декомпенсації на фоні патологій серцево-судинного апарату, при хворобі Бюргера (облитеруючий тромбангіїт), при злоякісних пухлинах і будь-яких хвороб третього ступеня.
Часто багато пацієнтів, яких насамперед цікавить профілактика неврологічних розладів (астенія, остеохондроз, полінейропатії, протрузії, грижі, нейропатії, невралгії, неврити, неврози), намагаються кількісно оптимізувати такий метод, як флюктуоризація. Скільки триває у середньому курс цього виду лікування електроенергетичними імпульсами? Зрозуміло, кількість процедур встановлює або невролог, невропатолог чи терапевт, уважно ознайомившись із медичною карткою пацієнта, що містить докладний анамнез підопічного, вивчивши клінічну картину, результати діагностичного обстеження та актуальних аналізів. У будь-якому випадку кожен кейс індивідуальний, тому кількість сеансів безпосередньо залежить від поточної динаміки захворювання, патологічних характеристик та стадії запалення. Якщо хвороба торкнулася м’яких тканин, кількість процедур призначається від 3 до 10, суворо узгоджуючись з рекомендацією провідного фахівця. Больовий синдром передбачає, як правило, щонайменше 6 сеансів. Остеохондроз різних сегментів хребта, травма хребетного стовпа та її наслідки, артрит, артроз та суглобові болі вимагають не менше 10 сеансів впливу флюктуючих струмів. Відповідно, чим більш явно та болісно протікає запальний процес при різних патологіях, тим довше проходить терапевтична програма.
Досить дієва та універсальна флюктуоризація – це оздоровча дія імпульсних струмів невисокої напруги та малої сили, які рандомно змінюють частоту і таким чином не дозволяють тканинам створювати адаптивний захист. Добре ілюструють вищеописану техніку лікування запалення лицьового трійчастого нерва або терапія невритів, коли тканинам повідомляється необхідний для оздоровчого процесу рівень іннервації. Даний метод (один із багатьох) лікування за допомогою електроенергетичних струмів дуже добре себе зарекомендував у рамках усунення больового синдрому, при знятті набряклості, при необхідності посилення показників регенерації тканин після проведення хірургічних операцій (зокрема, це твердження відноситься до загоєння ран, розрізів та післяопераційних). швів). Сеанс флюктуоризації проводить фізіотерапевт, але спочатку необхідно пройти огляд у провідного фахівця, здати кров для аналізу, отримати призначення свого лікаря. Все це обов’язково потрібно виконати для виключення негативних факторів лікування, яке не можна в жодному разі проводити за наявності протипоказань до флюктуоризації у підопічного. Необхідно враховувати клінічну картину патології та особливості кожного анамнезу. Процедура здійснюється у сидячому (якщо пацієнту зручно) або у лежачому (горизонтальному) положенні підопічного. На ту ділянку, яка потребує лікування флюктуючими струмами, накладають аплікатор або електрод. Починається процедура з включення пристрою, що транслює електричні імпульси, на самій мінімізованої потужності. Поступово напруга та сила струму нарощується до певної лікарем потужності або до легких поколювань, які здатний відчути пацієнт у місці торкання шкіри з електродом під час сеансу. Зазначимо, що способи накладення аплікаторів можуть бути різними. Це залежить від ступеня та характеру патології, які фіксує та враховує лікар. Укладати електроди паравертебрально, поздовжньо та поперечно. Також у деяких кейсах використовуються турунди та порожнинні електроди. У середньому сеанс флюктуоризації триває від 5 до 15 хвилин — тривалість процедури виключно індивідуальна прямо пропорційна до ступеня, стадії кожного захворювання та інших його особливостей. У середньому повноцінне проходження курсу даної технології лікування електричними імпульсами передбачає кількість від 5 до 15 процедур через день або щодня. Окремо підкреслимо, що кожен сеанс терапії флюктуючим електрострумом абсолютно безпечний і не має жодних побічних ефектів.
Глухов Євгеній Ігорович

Глухов Євгеній Ігорович

медичний директор, лікар-невролог, мануальний терапевт

Реабілітолог із досвідом практичної роботи понад 10 років, випускник НМАПО ім. П.Л. Шупика, завідувач інсультного блоку у відділенні інтенсивної терапії, клінічний ординатор кафедри судової медицини.

Осовський Ігор Сергійович

Осовський Ігор Сергійович

старший реабілітолог з досвідом роботи понад 4 роки

Закінчив школу професійного масажу «Profmed». Спеціалізація реабілітація, масаж, ЛФК.

Білий Євгеній Ігорович

Білий Євгеній Ігорович

Масажист. Досвід роботи становить більше 6 років.

Випускник школи професійного масажу «Profmed». Працює у напрямках: класичний масаж, локальний масаж(масаж голови, шиї, шийно-комірцевої зони, спини, грудної клітини, живота, верхніх та нижніх кінцівок), лімфодренажний масаж, вакуумний масаж, дитячий масаж, медовий масаж, антицелюлітний масаж, лікувальний масаж, апаратний масаж. Креольський масаж бамбуковими паличками; Самурайський масаж бамбуковими віниками; Старослов’янський масаж ложками. (Свідоцтво: №ВН-122; №ВН-170; №ВН-178)
Базей Богдан Миколайович

Базей Богдан Миколайович

Фізичний терапевт, ерготерапевт, реабілітолог, мануальний терапевт.

Закінчив Уманський медичний коледж на кафедрі лікувальна справа, закінчив Вінницький Відкритий міжнародний інститут розвитку людини «Україна» на кафедрі фізична терапія, ерготерапевт Закінчив курс підвищення кваліфікації у професійній школі масажу «Profmed» за спеціалізацією Основи остеопатії, м’які техніки мануальної терапії, постізометрична релаксація, кінезотейпування. Має стаж та досвід роботи у сфері медичної реабілітації 5+ років
ПОТРІБНА ПОРАДА ВІД НАШИХ ЕКСПЕРТІВ?

Замовте зворотний дзвінок зараз!

Ми зв’яжемося з Вами протягом 24 годин з моменту Вашого запиту