Пропустіть зал очікування!

Зареєструйтесь онлайн перед приїздом.

У нас є актуальні розклади, контактна інформація та можливість записуватись на прийом через Інтернет.

Як відбувається реабілітація після інсульту?

Відновлення після інсульту (геморагічного чи ішемічного) є невід’ємною частиною лікувального процесу. Рання постінсультна реабілітація починається на лікарняному ліжку, а післягоспітальна – включає самостійні оздоровчі процедури в домашніх умовах, що в деяких випадках тривають до кінця життя. Пацієнти також можуть використовувати державний або приватний реабілітаційний центр після інсульту, дім для престарілих в Одесі, пансіонат для літніх у Львові, рекомендований лікарем. Метод реабілітації залежить від ступеня, поширеності та типу інсульту.

Що таке ішемічний інсульт?

Це порушення мозкового кровообігу. Воно полягає у закритті кровоносних судин, що несуть кров у головний мозок. Внаслідок розриву або звуження вони не можуть доставляти кисень до певної ділянки мозку, що призводить до його загибелі. Найбільш поширеними та характерними симптомами інсульту є:

  • зниження чутливості;
  • труднощі із запам’ятовуванням, мовленням та ковтанням;
  • частковий парез або параліч;
  • делірій (психічний розлад);
  • порушення уваги, сприйняття та свідомості.

Важливо знати, що фізичні симптоми впливають однією сторону тіла. З цієї причини інсульт можна визначити за асиметрією обличчя.

Які терміни відновлення після інсульту?

Важко чітко визначити час, необхідний одужання пацієнтів, які перенесли інсульт. На жаль, у багатьох випадках відновитись повністю неможливо. Особливо у гострих випадках ішемії. Оптимальні терміни реабілітації залежить від ступеня поразки тканин кори мозку. У середньому хворий одужує у період від 3 до 6 місяців. Для людей похилого віку рекомендується пансіонат для літніх.

У чому полягає лікування після інсульту?

лікування після інсульту, логопед, ерготерапевт, невролог, фізіотерапія, спортзалКомплексна, безперервна та скоординована постінсультна реабілітація відіграє вирішальну роль у відновленні втрачених рухових функцій хворого, який переніс інсульт.

Її проводить міждисциплінарна реабілітаційна команда, що складається з лікарів: фізіотерапевтів, неврологів, ерготерапевтів, логопедів та інших профільних фахівців.

Разом вони ставлять цілі, стежать за прогресом та оцінюють індивідуальну програму вдосконалення.

З точки зору функціональних навичок основну роль у реабілітації людини після інсульту відіграють: відновлення кисті та тренованість верхньої кінцівки, відновлення мови та мімічних м’язів, а також покращення ходи. Організація та якість реабілітаційної допомоги часто набагато важливіша, ніж кількість годин терапії у спортзалі. Тому активна реабілітація пацієнта впроваджується вже на лікарняному ліжку та у реабілітаційному відділенні, а характер фізіотерапевтичного лікування залежить від ступеня неврологічного ураження.

Інсульт – реабілітація в умовах стаціонару

Постінсультне відновлення в стаціонарних умовах включає наступні процедури:

  • Лікувальна фізкультура – ​​складається з фізичних вправ, спрямованих на рухове перенавчання хворого. ЛФК після інсульту має на увазі спеціалізовані методи покращення руху та релаксації, такі як локальні та загальні вправи, засновані на певних теоретичних концепціях, наприклад, Бобата, Бруннстрема, Якобсона.
  • Кінезотерапія – спрямована на відновлення роботи дихальної, сечовидільної, нервової та серцево-судинної систем.
  • Фізіотерапевтичні процедури – методики з використанням у медичних цілях електротерапії, ультразвуку, термотерапії та магнітного поля.
  • Терапія афазії – відновлення порушених мовних функцій за допомогою логопеда.
  • Класичні, вихрові, підводні, пневматичні та дренажні лікувальні масажі.
  • Фармакологічна терапія – застосування антидепресантів, анальгетиків та введення гепарину для запобігання згортанню крові.

Стаціонарне лікування у центрі реабілітації після інсульту відбувається у період так званої функціональної профілактики. Воно триває до 2-3 тижнів і призначене для запуску хворого, а також попередження наслідків іммобілізації.

Хворим із дуже важкими постінсультними наслідками рекомендуються пасивні відновлювальні вправи, такі як зміна положення тіла в стані лежачи, вертикальне положення для профілактики пролежнів, контрактур та системних ускладнень.

Реабілітація після інсульту в Одесі

Пройти курс відновної терапії після перенесеного інсульту можна у спеціалізованій установі R-CLINIC. Наш центр оснащений найновішим обладнанням та сучасними тренажерами медичного призначення. До кожного конкретного пацієнта розробляються індивідуальні реабілітаційні заняття. Фахівці клініки мають високий рівень кваліфікації та відповідний досвід роботи.

Для багатьох наших співгромадян, на жаль, стає актуальним питання – що таке інсульт? Так називається гостре порушення кровопостачання головного мозку, що є наслідком будь-якої першорядної, що передує йому патології. Здоровим людям це загострення не загрожує. Безпосередньо перед інсультом людина відчуває слабкість у ногах і руках, оніміння кінцівок, а також запаморочення та дефіцит координації. Можливі втрата рівноваги та втрата свідомості. Дуже важливо протягом першої години після інциденту або у разі виникнення явної симптоматики доставити постраждалого до лікарні, де йому буде надано швидку медичну допомогу. Чим раніше допомогти постраждалому від інсульту, тим більша ймовірність якнайшвидшого відновлення втрачених функцій організму.
Ішемічний інсульт – це порушення функції кровопостачання головного мозку, яке супроводжується пошкодженням тканин, що перешкоджає кровообігу в тій чи іншій ділянці голови людини. Причинами часто стають захворювання судин, серця, крові, лімфи, емболія, тромбоз. Друга назва даного загострення, що використовується медиками – інфаркт мозку. Ішемічні інсульти спостерігаються в 75-85% випадків, а в інших – (порядку 10-20%) це геморагічний інсульт або крововилив у мозок. Гостре порушення мозкового кровообігу (ОНМК) характеризується монокулярною (на одне око) втратою зору, неврологічними (вогнищевими) симптомами та прогресуючим дефіцитом функціональності органів.
Як визначити настання кризи? Для цього необхідно точно знати, в чому полягають ознаки інсульту. Базовим симптомом є гострий, раптовий біль, який за відчуттями просто «розриває» голову. Одночасно з цим координація засмучується, хода стає нестійкою, можливий парез (оніміння) кінцівок і навіть односторонній параліч тіла чи обличчя. Також симптомом передінсультного стану найчастіше виступають різкі перепади (раптові зниження або, навпаки, підвищення) артеріального тиску. Несподівана втрата свідомості часом свідчить про настання інсульту як одну з очевидних ознак. Мікроінсульт характеризується збоями в роботі мовного апарату та втратою пам’яті.
Інсульт – це гостре порушення мозкового кровообігу, яке супроводжується наступними симптомами – мовна та рухово-опорна дисфункція, сильний головний біль, втрата свідомості, зору, пам’яті та орієнтації в просторі, оніміння рук , ніг, обличчя (очі, губи), частковий параліч однієї зі сторін тіла, втрата координації. Буває двох видів – ішемічний та гемороїдальний. Другий тип судинного загострення називається крововилив у мозок. У разі явних ознак патології потрібне негайне надання медичної допомоги — чим раніше хворий отримає компетентну підтримку, тим більше шансів набути фізичну рівновагу після кризи.
Проосновне завдання родичів або близьких людей того, хто переніс геморагічний (крововиливи в мозок) або ішемічний інсульт , У тому, щоб відновлення після серцево-судинної кризи почалося якомога раніше після загострення. Максимально ранній старт реабілітаційної програми дозволяє розраховувати на ефективність заходів, які, по-перше, спрямовані на усунення дисфункцій мови, відновлення координації та опорних, а також рухових функцій, на когнітивну реновацію — здатність усвідомлювати те, що відбувається, взаємодіяти та комунікувати з оточуючими. Реабілітація після інсульту спрямована на згладжування розладів психіки та зміцнення фізичного стану. У програму традиційно включені фізіотерапія, масаж, лікувальні та профілактичні види гімнастики, соціальна адаптація, збалансоване харчування, прогулянки на свіжому повітрі, повноцінний сон та різноманітне дозвілля.
Стосовно такого відновного процесу, як реабілітація після інсульту в домашніх умовах, необхідно зазначити, що для реалізації такої серйозної програми настійно рекомендований стаціонар, тому що повноцінне її здійснення у стінах міської квартири або навіть приватного будинку надзвичайно утруднено. Лише небагато родин, у складі яких, як правило, присутні професійні медики, здатні комплексно надати догляд за людиною, яка перенесла ОНМК (гостре порушення мозкового кровообігу), і те, регулярно відвідуючи медичні установи для проведення оглядів його організму та моніторингу самопочуття, а також для проведення фізіотерапевтичного лікування, що включає масаж, ЛФК (лікувальна фізкультура), електростимуляцію та інші необхідні маніпуляції.
Ціна, за якою профільною установою проводиться реабілітація після інсульту, безпосередньо залежить від того, наскільки травмований організм людини, яка пережила ОНМК (гостре порушення кровообігу мозку). Ішемічний (зафіксований статистикою в переважній більшості випадків) і геморагічний (крововиливи в мозок) інсульти нерідко призводять до серйозних когнітивних розладів, до втрати не тільки координації, а й взагалі здатності пересуватися без сторонньої участі, тому вартість відновлювального процесу пропорційна. які спостерігаються в організмі підопічного. Підкреслимо, що інсульт виникає на основі серйозних патологій, які нікуди не зникають і потребують постійного медикаментозного та процедурного лікування паралельно з постінсультною реабілітаційною програмою, що реалізується в спеціалізованій установі.
Глухов Євгеній Ігорович

Глухов Євгеній Ігорович

медичний директор, лікар-невролог, мануальний терапевт

Реабілітолог із досвідом практичної роботи понад 10 років, випускник НМАПО ім. П.Л. Шупика, завідувач інсультного блоку у відділенні інтенсивної терапії, клінічний ординатор кафедри судової медицини.

 
Осовський Ігор Сергійович

Осовський Ігор Сергійович

старший реабілітолог з досвідом роботи понад 4 роки

Закінчив школу професійного масажу «Profmed». Спеціалізація реабілітація, масаж, ЛФК.

Білий Євгеній Ігорович

Білий Євгеній Ігорович

Масажист. Досвід роботи становить більше 6 років.

Випускник школи професійного масажу «Profmed». Працює у напрямках: класичний масаж, локальний масаж(масаж голови, шиї, шийно-комірцевої зони, спини, грудної клітини, живота, верхніх та нижніх кінцівок), лімфодренажний масаж, вакуумний масаж, дитячий масаж, медовий масаж, антицелюлітний масаж, лікувальний масаж, апаратний масаж. Креольський масаж бамбуковими паличками; Самурайський масаж бамбуковими віниками; Старослов’янський масаж ложками. (Свідоцтво: №ВН-122; №ВН-170; №ВН-178)
Базей Богдан Миколайович

Базей Богдан Миколайович

Фізичний терапевт, ерготерапевт, реабілітолог, мануальний терапевт.

Закінчив Уманський медичний коледж на кафедрі лікувальна справа, закінчив Вінницький Відкритий міжнародний інститут розвитку людини «Україна» на кафедрі фізична терапія, ерготерапевт Закінчив курс підвищення кваліфікації у професійній школі масажу «Profmed» за спеціалізацією Основи остеопатії, м’які техніки мануальної терапії, постізометрична релаксація, кінезотейпування. Має стаж та досвід роботи у сфері медичної реабілітації 5+ років
ПОТРІБНА ПОРАДА ВІД НАШИХ ЕКСПЕРТІВ?

Замовте зворотний дзвінок зараз!

Ми зв’яжемося з Вами протягом 24 годин з моменту Вашого запиту