
Пропустіть зал очікування!
Зареєструйтесь онлайн перед приїздом.
У нас є актуальні розклади, контактна інформація та можливість записуватись на прийом через Інтернет.
Як відбувається реабілітація після інсульту?
Відновлення після інсульту (геморагічного чи ішемічного) є невід’ємною частиною лікувального процесу. Рання постінсультна реабілітація починається на лікарняному ліжку, а післягоспітальна – включає самостійні оздоровчі процедури в домашніх умовах, що в деяких випадках тривають до кінця життя. Пацієнти також можуть використовувати державний або приватний реабілітаційний центр після інсульту, рекомендований лікарем. Метод реабілітації залежить від ступеня, поширеності та типу інсульту.Що таке ішемічний інсульт?
Це порушення мозкового кровообігу. Воно полягає у закритті кровоносних судин, що несуть кров у головний мозок. Внаслідок розриву або звуження вони не можуть доставляти кисень до певної ділянки мозку, що призводить до його загибелі. Найбільш поширеними та характерними симптомами інсульту є:- зниження чутливості;
- труднощі із запам’ятовуванням, мовленням та ковтанням;
- частковий парез або параліч;
- делірій (психічний розлад);
- порушення уваги, сприйняття та свідомості.
Які терміни відновлення після інсульту?
Важко чітко визначити час, необхідний одужання пацієнтів, які перенесли інсульт. На жаль, у багатьох випадках відновитись повністю неможливо. Особливо у гострих випадках ішемії. Оптимальні терміни реабілітації залежить від ступеня поразки тканин кори мозку. У середньому хворий одужує у період від 3 до 6 місяців.У чому полягає лікування після інсульту?
Комплексна, безперервна та скоординована постінсультна реабілітація відіграє вирішальну роль у відновленні втрачених рухових функцій хворого, який переніс інсульт.
Її проводить міждисциплінарна реабілітаційна команда, що складається з лікарів: фізіотерапевтів, неврологів, ерготерапевтів, логопедів та інших профільних фахівців.
Разом вони ставлять цілі, стежать за прогресом та оцінюють індивідуальну програму вдосконалення.
З точки зору функціональних навичок основну роль у реабілітації людини після інсульту відіграють: відновлення кисті та тренованість верхньої кінцівки, відновлення мови та мімічних м’язів, а також покращення ходи. Організація та якість реабілітаційної допомоги часто набагато важливіша, ніж кількість годин терапії у спортзалі. Тому активна реабілітація пацієнта впроваджується вже на лікарняному ліжку та у реабілітаційному відділенні, а характер фізіотерапевтичного лікування залежить від ступеня неврологічного ураження.
Інсульт – реабілітація в умовах стаціонару
Постінсультне відновлення в стаціонарних умовах включає наступні процедури:- Лікувальна фізкультура – складається з фізичних вправ, спрямованих на рухове перенавчання хворого. ЛФК після інсульту має на увазі спеціалізовані методи покращення руху та релаксації, такі як локальні та загальні вправи, засновані на певних теоретичних концепціях, наприклад, Бобата, Бруннстрема, Якобсона.
- Кінезотерапія – спрямована на відновлення роботи дихальної, сечовидільної, нервової та серцево-судинної систем.
- Фізіотерапевтичні процедури – методики з використанням у медичних цілях електротерапії, ультразвуку, термотерапії та магнітного поля.
- Терапія афазії – відновлення порушених мовних функцій за допомогою логопеда.
- Класичні, вихрові, підводні, пневматичні та дренажні лікувальні масажі.
- Фармакологічна терапія – застосування антидепресантів, анальгетиків та введення гепарину для запобігання згортанню крові.
Реабілітація після інсульту в Одесі
Пройти курс відновної терапії після перенесеного інсульту можна у спеціалізованій установі R-CLINIC. Наш центр оснащений найновішим обладнанням та сучасними тренажерами медичного призначення. До кожного конкретного пацієнта розробляються індивідуальні реабілітаційні заняття. Фахівці клініки мають високий рівень кваліфікації та відповідний досвід роботи.
Глухов Євгеній Ігорович
медичний директор, лікар-невролог, мануальний терапевт
Реабілітолог із досвідом практичної роботи понад 10 років, випускник НМАПО ім. П.Л. Шупика, завідувач інсультного блоку у відділенні інтенсивної терапії, клінічний ординатор кафедри судової медицини.

Осовський Ігор Сергійович
старший реабілітолог з досвідом роботи понад 4 роки
Закінчив школу професійного масажу «Profmed». Спеціалізація реабілітація, масаж, ЛФК.

Білий Євгеній Ігорович
Масажист. Досвід роботи становить більше 6 років.

Базей Богдан Миколайович
Фізичний терапевт, ерготерапевт, реабілітолог, мануальний терапевт.
ПОТРІБНА ПОРАДА ВІД НАШИХ ЕКСПЕРТІВ?
Замовте зворотний дзвінок зараз!
Ми зв’яжемося з Вами протягом 24 годин з моменту Вашого запиту