Пропустіть зал очікування!

Зареєструйтесь онлайн перед приїздом.

У нас є актуальні розклади, контактна інформація та можливість записуватись на прийом через Інтернет.

Діагностика — обов’язкова умова успішної реабілітації

Діагностичні маніпуляції мають неоціненне значення для того, щоб діагноз і потім анамнез були точними та повністю відповідали клінічній картині будь-якого захворювання. В рамках такого відповідального процесу, як реабілітація після інсульту, інфаркту, ендопротезування, травми хребта, перелому шийки стегна, ЧМТ (черепно-мозкова травма) та складної операції на внутрішні органи, для лікарів «R-Clinic» дуже важливо мати повне уявлення про те, в якому стані перебуває організм пацієнта. Знаючи про всі можливі нюанси поганого самопочуття будь-якого нашого пацієнта, лікар формує найоптимальніший варіант реабілітаційної програми. Тільки в цьому випадку відновлення буде виконано максимально результативно і принесе пацієнту безсумнівну користь.

Найбільш поширені види діагностики

Нижче ми перерахуємо способи виявлення, ідентифікації, розпізнавання та моніторування поточної динаміки патологій різної етіології:

  • УЗД — ультразвукове дослідження.
  • УЗДГ — ультразвукова доплерографія судин голови та шиї.
  • Холтер АТ — метод електрофізіологічного моніторування артеріального тиску, який у середині XX-го століття вперше запропонував біофізик Нормал Холтер (Каліфорнія, США).
  • Лабораторні дослідження біологічних матеріалів.
  • Рентгенографія.
  • Флюорографія.
  • ЕКГ — електрокардіограма.
  • КТ — комп’ютерна томографія.
  • МРТ — магнітно-резонансна томографія.
Ультразвукове, комп’ютерне та магнітно-резонансне вивчення реального стану хворої людини також важливі, як і аналізи, та особистий огляд, який проводять терапевт, травматолог, невролог та реабілітолог. Ретельна діагностика має вирішальне значення при призначенні певних процедур усунення органічних дисфункцій, які викликали інсульт, інфаркт, травму хребта, ЧМТ або оперативне лікування. Таким чином, дослідження організму проводиться і після травмуючої події, і після лікування. Кожен кваліфікований спеціаліст, який представляє медичний центр «R-Clinic», ретельно досліджує анамнез та результати аналізів, а вже на основі діагностики коригує реабілітаційну програму. У програму реабілітації переважно включені такі заходи, як фізіотерапія (електрофорез, електростимуляція, транскраніальна електроанальгезія, флюктуоризація, інтерференцтерапія, кліматотерапія, магнітотерапія, лазеротерапія та багато іншого), ЛФК (лікувальна фізкультура) та вертебральні вправи. Тому лікарю дуже важливо перед призначенням більш інтенсивного курсу терапії точно побачити реальний стан свого пацієнта.
Для багатьох українців, на жаль, актуальним є обстеження внутрішніх органів та діагностичні заходи, які необхідні для адекватного лікування патологій різної етіології. Що таке діагностика організму? За своєю суттю це достовірне дослідження стану, в якому зараз знаходиться організм людини. Діагностичні маніпуляції дозволяють поставити реальний діагноз, виявити органічні дисфункції, які є чи здатні стати причиною різноманітних недуг. Наприклад, якщо Ви прийдете в медичний центр і захочете отримати компетентну консультацію такого фахівця, як невролог, невропатолог, терапевт, вертебролог або фізіотерапевт, то абсолютно точно будуть потрібні результати діагностичних досліджень. Без показників, які доступні в результаті рентгена, стоматолог не лікуватиме Ваші зуби. Що вже говорити про такий метод, як фізіотерапія, при якому не виникає побічних ефектів, але щоб вилікувати або пом’якшити патологію, необхідно мати повну клінічну картину і ретельно вивчити анамнез підопічного. Картка хворого завжди містить ту інформацію, яку дає діагностика, і те, що вписує в неї лікар під час терапевтичного процесу.
На жаль, нерідко бувають ситуації, коли українському громадянину чи громадянці необхідно надати у медичний центр, поліклініку чи спеціалісту сфери охорони здоров’я максимально докладну картину стану свого організму для того, щоб отримати точну та компетентну консультацію. Що включає повне обстеження організму? Як правило, максимальне дослідження поточного рівня здоров’я повинне включати лабораторне дослідження біоматеріалів, різні аналізи крові, сечі тощо, ЕКГ (електрокардіограма), рентген або УЗД (ультразвукове дослідження) того органу, який викликає занепокоєння, добове моніторування АТ (артеріальний тиск). Якщо вищеперелічених діагностичних маніпуляцій недостатньо для встановлення правильного діагнозу, то проводять додаткові перевірки біологічних матеріалів і призначають МРТ (магнітно-резонансна томографія), яка здатна виявити неврологічні травми та патології, що важко діагностуються. Зрозуміло, досвідчений лікар часто здатний визначити хворобу навіть на зовнішній огляд пацієнта, проте щоб достовірно підтвердити діагноз необхідне обстеження.
Зрозуміло, дізнатися якомога більше про своє самопочуття і те, які небезпеки можуть ховатися всередині органів, надзвичайно корисно у будь-якому віці. Однак ціна діагностичних заходів важлива і для молодої, і для середньої, і для літньої вікової категорії одеситів та одеситок. Скільки коштує повне обстеження організму Одеса? На сьогоднішній день вартість такого комплексу стартує від 1000 гривень. Якість та глибина дослідження можуть відрізнятися залежно від класу закладу, до якого Ви вирішили звернутися. Однак не потрібно в жодному разі забувати про свій сумний досвід лікування та треба одразу акцентувати свою увагу та турботу фахівців на тих органах, які викликають тривогу. У будь-якому випадку дуже допоможуть аналізи біоматеріалів (сеча, кров та інше), а також ЕКГ (електрокардіограма), в рамках яких Ви можете переконатися у своєму повному чи відносному здоров’ї, а також у разі «тривожного дзвіночка» перейти до детальнішого вивчення свого реального самопочуття. Однозначно можна стверджувати наступне — скільки б Ви не витратили грошей на обстеження свого організму, Ви зробили це з безперечною для себе користю.
Деяких наших співгромадян дуже непокоїть проблема самопочуття. Особливо часто подібну тривогу відчувають люди з особливими потребами, які досягли похилого віку. Як перевірити організм на всі хвороби? Для цього необхідно щорічно здійснювати діагностичний комплекс, до якого входять: загальний клінічний аналіз сечі та крові (це визначить стан імунної системи, наявність або відсутність алергічних реакцій, Ви дізнаєтесь, чи є цукровий діабет); аналіз крові перевірить чи в нормі печінка, нирки, що виводять жовч канали та інші внутрішні органи; ЕКГ (електрокардіограма) допоможе виявити гіпотонію, гіпертонію чи іншу проблему, з якою можливо зіткнулося ваше серце; флюорографія зафіксує патологію плеври або туберкульоз, якщо такі є. Також з віком наполегливо рекомендується регулярно обстежуватися у таких фахівців, як офтальмолог і гастроентеролог, щоб вчасно запобігти захворюванню очей (катаракта, глаукома) або патології травної системи та ШКТ (шлунково-кишковий тракт), якою може виявитися гастрит, виразкова хвороба.
Враховуючи дуже складну, екстремальну ситуацію у сфері геополітики, економіки та суспільного життя, українці часто цікавляться безкоштовними послугами, які держава готова надати своїм громадянам. Чи можна в Україні пройти безкоштовне обстеження? Так, такі пільги містить Програма медичних гарантій, згідно з якою кожен український громадянин, який уклав декларацію з педіатром, терапевтом, сімейним лікарем, має право розраховувати на деякі пакети безкоштовних аналізів та діагностики. Така інформація міститься в офіційній заяві НСЗУ (Національна служба здоров’я України). Так, якщо сімейний терапевт дає відповідний напрямок до кардіолога, то ЕКГ (електрокардіограма) та УЗД (ультразвукове дослідження) серця здійснюються безкоштовно. Додамо, що серцево-судинні захворювання — це найпоширеніші серед українців патології, які на жаль у 68% відсотків закінчуються летальним кінцем.
Глухов Євгеній Ігорович

Глухов Євгеній Ігорович

медичний директор, лікар-невролог, мануальний терапевт

Реабілітолог із досвідом практичної роботи понад 10 років, випускник НМАПО ім. П.Л. Шупика, завідувач інсультного блоку у відділенні інтенсивної терапії, клінічний ординатор кафедри судової медицини.

Осовський Ігор Сергійович

Осовський Ігор Сергійович

старший реабілітолог з досвідом роботи понад 4 роки

Закінчив школу професійного масажу «Profmed». Спеціалізація реабілітація, масаж, ЛФК.

Білий Євгеній Ігорович

Білий Євгеній Ігорович

Масажист. Досвід роботи становить більше 6 років.

Випускник школи професійного масажу «Profmed». Працює у напрямках: класичний масаж, локальний масаж(масаж голови, шиї, шийно-комірцевої зони, спини, грудної клітини, живота, верхніх та нижніх кінцівок), лімфодренажний масаж, вакуумний масаж, дитячий масаж, медовий масаж, антицелюлітний масаж, лікувальний масаж, апаратний масаж. Креольський масаж бамбуковими паличками; Самурайський масаж бамбуковими віниками; Старослов’янський масаж ложками. (Свідоцтво: №ВН-122; №ВН-170; №ВН-178)
Базей Богдан Миколайович

Базей Богдан Миколайович

Фізичний терапевт, ерготерапевт, реабілітолог, мануальний терапевт.

Закінчив Уманський медичний коледж на кафедрі лікувальна справа, закінчив Вінницький Відкритий міжнародний інститут розвитку людини «Україна» на кафедрі фізична терапія, ерготерапевт Закінчив курс підвищення кваліфікації у професійній школі масажу «Profmed» за спеціалізацією Основи остеопатії, м’які техніки мануальної терапії, постізометрична релаксація, кінезотейпування. Має стаж та досвід роботи у сфері медичної реабілітації 5+ років
ПОТРІБНА ПОРАДА ВІД НАШИХ ЕКСПЕРТІВ?

Замовте зворотний дзвінок зараз!

Ми зв’яжемося з Вами протягом 24 годин з моменту Вашого запиту