• UA
 • RU
 • Телефон:

  Пропустіть зал очікування!

  Зареєструйтесь онлайн перед приїздом.

  У нас є актуальні розклади, контактна інформація та можливість записуватись на прийом через Інтернет.

  Рефлексотерапія: методики, показання та застосування

  Мануальні торкання, натискання пальцями рук або використання голок, кульок, пластин, масел, струменів води, паличок для припікання, електричного струму або навіть сфокусованих світлових променів (лазера) для лікувального впливу на значні точки людського організму в сучасній медицині називаються узагальненою назвою рефлекс далі – Р). На сьогодні найбільш популярним підвидом Р з усією основою можна назвати вплив голками на нервові закінчення та вузли в терапевтичних цілях – це голкорефлексотерапія. Поряд із цими назвами часто використовують термін акупунктура, що відноситься до народної або нетрадиційної техніки позбавлення від больових відчуттів та відновлення функцій, втрачених, ослаблених виду тривалого, хронічного захворювання або після перенесеної травми, перелому, інсульту, інфаркту або хірургічної операції. Культура оздоровлення, що зародилася на сході світової цивілізації за допомогою легких дотиків, натискань кінчиками пальців, цілеспрямованими уколами спеціальних голок або пучками променів яскравого світла, в наші дні поширилася по всьому світу і успішно застосовується повсюдно, де тільки лікарі її не практикують. Якщо вести мову про проблематику, що часто виникає у зв’язку з повноцінною функціональністю опорного та рухового апарату, для усунення якої дуже часто використовується Р (акупунктура і голковколювання, в тому числі), то необхідно відразу підкреслити, що одного або двох сеансів, що виконає навіть самий досвідчений, талановитий і відповідальний мануальний терапевт буде недостатньо для лікування або тривалої ремісії. Безперечно, буде потрібний повний курс терапії. Травми хребта, хвороби з ним пов’язані часто лікуються акупунктурою, яке також призначається провідним фахівцем при наступних хворобах:
  • Гри міжхребцевих дисків.
  • Протрузії міжхребцевих дисків.
  • Остеохондроз.
  • Сколіоз.
  • Радикулопатія.
  • Спондильоз.
  • Радикуліт попереково-крижовий.
  • Гіперкіфоз.
  • Гіперлордоз.
  • Мієлопатія.
  • Компресійні та вибухові переломи.
  При деяких із перелічених вище проблем хребетного стовпа доступне консервативне лікування, але за певних форм, що характеризуються загостреною симптоматикою, необхідне хірургічне втручання. Таким чином, Р доречна переважно або на старті патологічної динаміки або коли вона вже перейшла в хронічний стан. Не рекомендується використовувати Р під час загострення – процедури не принесуть жодної користі, але можуть негативно вплинути на стан периферичної нервової системи. У свою чергу акупунктура зовсім не підходить жінкам, які перебувають у пренатальному становищі, юнакам і дівчатам молодше вісімнадцяти років, а також людям похилого віку, що належать до вікової категорії 65+. Неприпустимо застосовувати Р при деяких онкологічних патологіях, а також для тих пацієнтів, кого долають тяжкі відхилення у роботі ЦНС (центральна нервова система). Розлади психіки і вегетативні порушення, навпаки, сприяють такого роду нетрадиційним способам, оскільки є певною альтернативою фармакотерапії, яку не можна активно і безперервно використовуватиме лікування вищезазначених захворювань.

  Рефлексотерапія — це помітне покращення якості життя та загального самопочуття

  Само собою зрозуміло, що людина абсолютно здорова в природі практично не зустрічається, тому Р завжди не проходить безвісти, але зі знаком плюс. Сумарне покращення відзначають без винятку всі, хто пройшов хоча б кілька сеансів, а повний курс процедур гарантує позитивний ефект для всіх і кожного, хто знайде можливості для його реалізації. Нижче перерахуємо кілька позитивних ефектів, які будуть досягнуті після проходження відновного комплексу:
  • у відпрацьованих сегментах тіла йдуть болючі відчуття;
  • кінець і голова позбавляться набряклості;
  • налагоджується обмін речовин, прискорюється метаболізм;
  • нормалізується кровопостачання та кровообіг;
  • стають на місце міжхребцеві диски, випрямляється хребет.
  Більшість підопічних, які звернулися до медичного центру R-Clinic, небезпідставно стверджують, що після проходження процедурної програми, що включає голкотерапію та акупунктурний масаж, вони відчули користь методів Р, відчули давно невідому легкість, розлучилися з тривожністю та фізичним дискомфортом, знову стали відчувати енергетичні . Зазначимо, орієнтальна Р виконується разом з ненав’язливою фармакотерапією або проходить у комплексі з ґрунтовним медикаментозним лікуванням. Ці акценти безпосередньо залежать від складності анамнезу та ступеня патологічної обтяженості. Травми суглобів та хвороби хребта добре опрацьовуються, якщо сеанс Р підтримає грамотно виконана мануальна терапія. Тоді ефективність синергетичеських процедур істотно зростає. Механічні маніпуляції, які робить добре обізнаний про доступний діапазон дій мануальний терапевт, у деяких кейсах дозволяють уникнути оперативного лікування.

  Рефлексотерапія та офтальмологія

  Очні дисфункції нерідко стають приводом для призначення сеансів Р. Таким чином і з хворобами очей часто допомагає впоратися Р, проте лише в тих випадках, коли немає вагомих протипоказань до застосування народних, альтернативних та орієнтальних традицій методів лікування. Тому призначенню процедурного комплексу провідним фахівцем передує ретельне обстеження та скрупульозна діагностика. Як ми вже зазначили вище, різноманітних методів Р налічує чимало, але в офтальмології переважно знаходять застосування акупунктура та біоенерготерапія, яка частіше використовується з метою загальної поправки самопочуття пацієнта на краще. Голковколювання буває корисним тоді, коли очна недуга знаходиться ще в зародковій фазі — Р запобігає негативному розвитку і дозволяє виключити такі проблеми, як:
  • Порушення рефракції.
  • Нерегульований відтік водянистої рідини з очей;
  • Тромбоз центрального кровотоку сітківки.
  • Набряк диска зорового нерва.
  Рекомендована кількість сеансів індивідуально в кожному окремому кейсі, оскільки залежить від особливостей органів зору кожного пацієнта, а також від того, як хвороба реагує на вплив Р. Природно те, що далеко не завжди вдається повернути стовідсотковий зір, однак, у більшості випадків виходить у рази покращити зорові показники підопічного. Біоенерготерапія також як акупунктура відноситься до нетрадиційних методів Р. Біологічні та енергетичні терапевтичні завдання реалізуються у вигляді підтримки балансу різних енергій, у сукупності представлених в організмі кожної людини. В результаті відновлення збалансованого енергообміну у фізичному тілі нормалізується робота вегетативної та ендокринної систем, помітно покращується обмін речовин та динамічнішим стає метаболізм. При цьому покращення відчувається вже після кількох візитів до рефлексотерапевта. Приплив життєвих сил дозволяє з оптимізмом дивитися в майбутнє, але якщо є серйозні проблеми в роботі ЦНС, то біоенерготерапія не рекомендована.

  Рефлексотерапія — діагностика та лікування

  У вивченні стану вух, ротової порожнини, шкірного покриву, райдужної оболонки очей, язика та інших органів полягає діагностика поточного стану організму. На цьому будується подальше лікування за принципами Р. Надзвичайно успішними вважаються методи Р акупунктурної взаємодії з точками, розташованими на долонях рук і стопах ніг. До подібних практик відноситься і суджок терапія. Метод Р, який впливає на пункти вушної раковини, називається аурикулотерапія. У цьому вся полягають орієнтальні принципи Р, які розглядають людини як сукупність енергій, тотожних космогонічним структурам. Суть у тому, що актуальний стан організму в цілому та окремих його сегментів знаходять свою проекцію у поточній картині, яку в даний момент транслює кожен орган людського тіла. Так, стопа, долоня, вухо, мова, рот, око, шкіра є екраном, у якому діагност, що діє за принципами Р, робить висновок про загальний стан організму підопічного. Звідси ж «витікає» і курс терапії, який передбачає загальну результативність для всього організму при впливі лише на один його елемент як на зменшений аналог всього фізичного тіла. Мікрострумова рефлексотерапія Цей спосіб Р запускає м’язову активність електричними імпульсами, які торкаються відділів головного мозку, які відповідають за готовність до роботи опорної та рухової структури. Електромасаж точок на стопах, долонях та інших ділянках допомагає повернути пацієнтам вербальну здатність при дисфункціях мови. Лазерна рефлексотерапія Вважається, що сфокусований промінь лазерного апарату позитивно впливає на значні точки при дистрофіях та дегенераціях м’язових тканин, допомагає відновитись нервовим вузлам у рамках реабілітації підопічного з посттравматичним синдромом, при загостреннях хронічних недуг, а також інфекційних запаленнях. Особова рефлексотерапія Косметологічні технології «підхоплюють своєю течією» всілякі медичні практики, не залишаючи поза увагою і широкий діапазон можливостей Р. Тут акупунктурний вплив на організм підопічного дозволяє суттєво покращити показники шкірного покриву – його еластичність, пружність та гладкість. Тонус шкіри «оживає» за рахунок активної мікроциркуляції крові і відбувається маленьке диво — на обличчі розгладжуються зморшки, які неминуче виникають після років у результаті природної міміки у кожної людини, яка навіть дуже стежить за собою.

  Нагадаємо, що в сучасній медицині Р вважається одним із самих «юних» напрямів, хоч і налічує тисячолітню історію широкого використання її методів у цивілізаціях минулих століть. Вже зараз багато провідних фахівців зі світовим ім’ям включають Р у свої програми, але поки що як паралельні та допоміжні інструменти на додаток до основних медикаментозних та терапевтичних засобів. Проте Р залишається безпечною та делікатною можливістю усунення наслідків шкідливих звичок та зміцнення здоров’я у патогенному середовищі з низьким рівнем екологічності, а також дозволяє своєчасно вжити таких необхідних часом профілактичних заходів. Наші невропатолог, невролог і мануальний терапевт мають неабияку теоретичну підготовку і реальний практичний досвід, щоб повною мірою користуватися цією орієнтальною технікою на благо пацієнтів R-Clinic

  Глухов Євгеній Ігорович

  Глухов Євгеній Ігорович

  медичний директор, лікар-невролог, мануальний терапевт

  Реабілітолог із досвідом практичної роботи понад 10 років, випускник НМАПО ім. П.Л. Шупика, завідувач інсультного блоку у відділенні інтенсивної терапії, клінічний ординатор кафедри судової медицини.

  Осовський Ігор Сергійович

  Осовський Ігор Сергійович

  старший реабілітолог з досвідом роботи понад 4 роки

  Закінчив школу професійного масажу «Profmed». Спеціалізація реабілітація, масаж, ЛФК.

  Білий Євгеній Ігорович

  Білий Євгеній Ігорович

  Масажист. Досвід роботи становить більше 6 років.

  Випускник школи професійного масажу «Profmed». Працює у напрямках: класичний масаж, локальний масаж(масаж голови, шиї, шийно-комірцевої зони, спини, грудної клітини, живота, верхніх та нижніх кінцівок), лімфодренажний масаж, вакуумний масаж, дитячий масаж, медовий масаж, антицелюлітний масаж, лікувальний масаж, апаратний масаж. Креольський масаж бамбуковими паличками; Самурайський масаж бамбуковими віниками; Старослов’янський масаж ложками. (Свідоцтво: №ВН-122; №ВН-170; №ВН-178)
  Базей Богдан Миколайович

  Базей Богдан Миколайович

  Фізичний терапевт, ерготерапевт, реабілітолог, мануальний терапевт.

  Закінчив Уманський медичний коледж на кафедрі лікувальна справа, закінчив Вінницький Відкритий міжнародний інститут розвитку людини «Україна» на кафедрі фізична терапія, ерготерапевт Закінчив курс підвищення кваліфікації у професійній школі масажу «Profmed» за спеціалізацією Основи остеопатії, м’які техніки мануальної терапії, постізометрична релаксація, кінезотейпування. Має стаж та досвід роботи у сфері медичної реабілітації 5+ років
  ПОТРІБНА ПОРАДА ВІД НАШИХ ЕКСПЕРТІВ?

  Замовте зворотний дзвінок зараз!

  Ми зв’яжемося з Вами протягом 24 годин з моменту Вашого запиту