Дитяча реабілітація у R-CLINIC

Центр ранньої дитячої реабілітації R-Clinicу місті Одеса спеціалізується на системному комплексному оздоровленні дітей з:

 • дисфункціями внаслідок захворювань м’язів;
 • генетичними порушеннями опорно-рухового апарату;
 • неврологічними захворюваннями (дисфункції, що виникають внаслідок ураження центральної та периферичної нервової системи).

Клініка має унікальну організаційну структуру, розроблену на основі 40-річного досвіду, яка відповідає потребам догляду за дитиною та забезпечує включення сімейного оточення у тривалий процес реабілітації маленького пацієнта.

Лікування по оздоровленню малюка є багатопрофільним і охоплює всі сфери розвитку: психічну, рухову, зорово-моторну координацію, мовлення та соціальні контакти. Терміни та форма лікування залежать від клінічного стану хворого, характеру захворювання та динаміки показників стану здоров’я. Ми наголошуємо на ранній початок реабілітації (з перших місяців життя).

Дитяча реабілітація в Одесі: ключові завдання

Головною метою лікування в нашому центрі є повне відновлення фізичної форми дитини, а якщо це неможливо, то суттєве покращення функціонального стану малюка у всіх сферах розвитку, а також підвищення його активності.

Щоб досягти цієї мети, наш реабілітаційний неврологічний центр для дітей дотримується наступних принципів:

 • Методи терапії у відділенні засновані на принципах нейрофізіології.
 • Неврологічна реабілітація дитини – тривалий процес, нерозривно пов’язаний з динамікою розвитку, тому ми проводимо лікування з урахуванням вікових особливостей.
 • Диференціація рівня ураження та його симптомів тягне за собою необхідність диференціювати лікувальні заходи.
 • При непереборних порушеннях рухової функції необхідно керувати механізмами компенсації – з метою отримання максимально можливого функціонального стану та запобігання розвитку незворотних змін в опорно-руховому апараті (профілактика контрактур та деформацій).
 • Не маючи можливості безпосередньо впливати на пошкодження, ми намагаємося не інвазивно впливати на ділянки мозку так, щоб навчити дитину руховим функціям.
 • За допомогою відповідних ортезів ми полегшуємо маленьким пацієнтам виконання нових дій, підвищуючи таким чином їх самостійність.

Проведення терапії в малих групах, починаючи з 2-річного віку (повторення новопридбаної рухової активності в різних аспектах повсякденного життя з використанням її в іграх) дозволяє отримати додаткові вагомі переваги. 

Центр реабілітації дітей: комплекс послуг

R-Clinic пропонує наступні медичні послуги відділення дитячої реабілітації:

 • консультації фахівців з ортопедії, а також фізіотерапевтів;
 • діагностичні тести, тести на психомоторну координацію;
 • ультразвукове дослідження хребта за допомогою cколіоскану;
 • професійне обстеження стопи та підбір ортопедичних устілок;
 • комп’ютерне дослідження постави тіла;
 • ортопедичне дослідження та УЗД тазостегнових суглобів у немовлят (підвивих);
 • інструкції та покрокові вправи;
 • реабілітацію в амбулаторних або стаціонарних умовах.

Наш центр дитячої ортопедії та реабілітації пропонує також низку фізіотерапевтичних процедур:

 • Соляна печера, з відтворенням клімату Мертвого моря – соляна терапія включає вдихання повітря з мікрочастинками солі для поліпшення дихання. Є альтернативним лікуванням проблем із легенями (кашель, бронхіт, астма).
 • Проведення масажу у недоношених дітей. Масаж та гімнастика на 1 році життя. Масаж та гімнастика від 1 року до 3 років. А також масаж та гімнастика при інших захворюваннях.
 • Грудничкове плавання – водна терапія допомагає грудним дітям досягати цілей, пов’язаних з діапазоном рухів, гнучкістю, балансом, координацією, витривалістю та ходьбою. Вода зменшує вагу тіла та дозволяє рухатися так, як вони не можуть на суші.
 • Лікарський електрофорез передбачає введення лікарських препаратів через шкіру за допомогою ультразвуку. Знижує м’язову напругу, знеболює дію, уповільнює запальні процеси, розширює судини, підвищує проникність клітинних мембран, стимулює обмін речовин і тканинне дихання.
 • Аероіонотерапія – інгаляційне введення за допомогою іонізатора повітря аероіонів, озону та оксиду азоту, що утворюються в результаті розряду.
 • Електросон – апарат занурює у природний фізіологічний сон, розслаблюючи нервову систему і цим зменшуючи розумову активність.

У терапевтичному процесі використовуються також методи фармакотерапії, фізіотерапії, психотерапії та логопедії. Сучасне лікувально-діагностичне обладнання дозволяє проводити дослідження та ефективне нейрофізіологічне лікування. Стаціонарні та амбулаторні пацієнти одержують щоденні реабілітаційні процедури за допомогою апаратів останнього покоління.

детская реабилитация, электрофорез, массаж, плавание, цена
детская реабилитация, детский массаж, электростимуляция, электрофорез, цена
детская реабилитация, массаж, соляные пещеры, дыхательная гимнастика, плавание
детская реабилитация, массаж, соляные пещеры, дыхательная гимнастика, плавание, Одесса, цена
детская реабилитация, Одесса, цена, стоимость, электрофорез, плавание, массаж, стоимость, Одесская область
детская реабилитация, массаж, соляные пещеры, дыхательная гимнастика, плавание, восстановление

Чому вибирають R-CLINIC?

Є багато причин вибрати R-Clinic як кращого постачальника медичних послуг. Щоб дізнатися більше, виберіть один з наступних варіантів:

«Наша місія – зміцнювати здоров'я та благополуччя, надаючи найкраще комплексне медичне обслуговування»

Медичні послуги з інших напрямків

У клініці R-CLINIC ми пропонуємо найсучасніші та ефективні індивідуальні пакети лікування відповідно до ваших потреб

Наша команда висококваліфікованих лікарів

«Ми пишаємося тим, що у нас є команда відданих лікарів з практичним досвідом та базою знань»

Глухов Євгеній Ігорович

Глухов Євгеній Ігорович

медичний директор, лікар-невролог, мануальний терапевт

Реабілітолог із досвідом практичної роботи понад 10 років, випускник НМАПО ім. П.Л. Шупика, завідувач інсультного блоку у відділенні інтенсивної терапії, клінічний ординатор кафедри судової медицини.

Осовський Ігор Сергійович

Осовський Ігор Сергійович

старший реабілітолог з досвідом роботи понад 4 роки

Закінчив школу професійного масажу «Profmed». Спеціалізація реабілітація, масаж, ЛФК.

Білий Євгеній Ігорович

Білий Євгеній Ігорович

Масажист. Досвід роботи становить більше 6 років.

Випускник школи професійного масажу «Profmed». Працює у напрямках: класичний масаж, локальний масаж(масаж голови, шиї, шийно-комірцевої зони, спини, грудної клітини, живота, верхніх та нижніх кінцівок), лімфодренажний масаж, вакуумний масаж, дитячий масаж, медовий масаж, антицелюлітний масаж, лікувальний масаж, апаратний масаж. Креольський масаж бамбуковими паличками; Самурайський масаж бамбуковими віниками; Старослов’янський масаж ложками. (Свідоцтво: №ВН-122; №ВН-170; №ВН-178)
Базей Богдан Миколайович

Базей Богдан Миколайович

Фізичний терапевт, ерготерапевт, реабілітолог, мануальний терапевт.

Закінчив Уманський медичний коледж на кафедрі лікувальна справа, закінчив Вінницький Відкритий міжнародний інститут розвитку людини «Україна» на кафедрі фізична терапія, ерготерапевт Закінчив курс підвищення кваліфікації у професійній школі масажу «Profmed» за спеціалізацією Основи остеопатії, м’які техніки мануальної терапії, постізометрична релаксація, кінезотейпування. Має стаж та досвід роботи у сфері медичної реабілітації 5+ років

Часто задавані питання :

Після травми або тривалої хвороби дитині потрібне відновлення, яке здатний надати лише спеціалізований медичний центр. Чудово, якщо є можливість відвідувати амбулаторне відділення, на якому ослаблений недугою малюк отримає все, що включає реабілітаційна програма, приходячи на процедури з дому. Звичний розпорядок у сім’ї при цьому зберігається. Таке відновлення здоров’я та здібностей отримувати нові знання надзвичайно зручне та корисне в рамках інтеграції особливої дитини, у якої дитячий церебральний параліч (ДЦП), аутизм чи мовна дисфункція, до звичайного навчального закладу, де він чи вона перебуватиме на навчанні разом з іншими дітьми. Надійна оздоровча установа для дітей надає їм безперервне відновлення, яке доступне і немовлятам, і підліткам. Найменші пацієнти потребують реабілітаційних заходів від дитинства до підліткового віку, коли їм час освоювати великі обсяги знань. Кожна дитина унікальна, тому кожній з них має бути надана персоніфікована, індивідуальна програма, яка дозволить реалізувати максимально ефективне відновлення.
Установа охорони здоров’я, яка спрямована на комплексне забезпечення хворих дітей допомогою у відновленні та підтримці їх ослабленого патологіями здоров’я, цілком обґрунтовано може іменуватися реабілітаційний центр для дітей. У ньому медики займаються зміцненням організмів маленьких українців, які обмежує інвалідність, гостра чи хронічна патологія. Діти з особливими потребами у супроводі батьків охоче відвідують таку лікувально-корекційну установу, яка активно допомагає їм упоратися з життєвими обставинами, що надзвичайно ускладнюють їхню повсякденність. Зміцнення фізичного стану, всебічне поліпшення психологічного та емоційного самопочуття дитини є тими цілями, заради яких здійснюється комплексна реабілітація, що повною мірою враховує індивідуальні особливості кожного маленького пацієнта або пацієнта підліткового віку. Поряд із такими необхідними методами, як фармакотерапія, фізіотерапія, лікувальний масаж, ЛФК (лікувальна фізична культура) та дихальна гімнастика, реабілітаційний центр надає й інші практики. Насамперед це те, що допомагає послабити чи зцілити психологічні та емоційні порушення — зоотерапія, ігрова та піскова терапії, музикотерапія, арт-терапія, акватерапія та педіатрична психотерапія. Подібні заходи відновлюють рівновагу незміцнілої дитячої психіки та ослабленого недугами організму, зміцнюють імунну систему після легеневих інфекційних захворювань, розвивають певні органічні функції та коригують відставання у розвитку. Дитячий реабілітаційний центр спрямовує свою діяльність на лікування хронічних патологій, загальне покращення фізичного стану організму дітей, стабілізацію психоемоційного самопочуття малюків.
Медичний центр, що спеціалізується на оздоровленні дітей та підлітків, активно надає таку популярну в сучасних реаліях послугу як реабілітація. Насамперед оздоровча опіка та відновлення потрібні тим дітям, яких турбує дитячий аутизм, невропатії, полінейропатії, плексити та інші недуги периферичної нервової системи, ЗПР (затримки психомовного розвитку), ЗМР (затримки мовного розвитку), ДЦП (дитячий церебральний параліч). Дитяча реабілітація безпосередньо пов’язана з усуненням таких порушень в опорному і руховому апараті, як сколіози першого і другого ступеня, остеохондроз, спондильоз з м’язовими і тонічними синдромами, що явно проявляються. Різні форми результативного лікування представлені також у напрямку реабілітації дітей, яких дошкуляють патології дихальної системи: трахеобронхіти (хронічні патології нижніх дихальних шляхів), хронічні захворювання аденоїдів і мигдалин, фарингіти та інші патології верхніх шляхів дихального апарату. Реабілітація малюків із хворобами імунної та нейроендокринної систем проводиться після перенесення інфекційних захворювань легень, ендокринних сегментів організму, через загальну ослабленість імунітету. Спектр різноманітних дитячих анамнезів та діагнозів усувається серед маленьких пацієнтів завдяки прогресивним, інноваційним методам лікування та психологічної допомоги сім’ям. Успіху кожної корекційної програми сприяє відповідальне ставлення колективу, який представляє надійний медичний центр, та висока кваліфікація медиків. Далеко не останнє місце займає продумана та зручна для маленьких пацієнтів та їхніх батьків інфраструктура денного стаціонару.
Насамперед слід зазначити, що лікування дітей пов’язане з певними обмеженнями, які потребують того, щоб педіатрична реабілітація була виділена в особливий напрямок. Зрозуміло, це цілком логічно і виправдано, оскільки необхідні тісний тісний контакт з батьками малюка та з сім’єю, абсолютно персоніфікований підхід у кожному окремому кейсі та чітке усвідомлення специфіки психології та медичної опіки таких пацієнтів. Також нерідко ситуацію ускладнюють різноманітні діагнози, анамнез яких включає травматологічні та ортопедичні порушення, абдомінальні та онкологічні проблеми, ревматоїдні та аутоімунні захворювання, синдроми Прадера-Віллі, Дауна та інші генетичні відхилення. Маленьких пацієнтів найчастіше дошкуляють міксома міокарда, синдром Вольфа-Паркінсона-Уайта, и пороки розвитку серцевої та судинної систем, аутоімунний тиреоїдит, цукровий діабет та інші патології ендокринної етіології. Найчастіше нормальної життєдіяльності дітей заважають медуллобластоми, нефробластоми, хвороба Віллебранда та лейкози, епілепсія, синкопи, судомний синдром, ДЦП (дитячий церебральний параліч), загальмований інтелектуальний та психомоторний розвиток, так звані хвороби аутичного спектру. При таких діагнозах необхідно продумане та добре сплановане лікування на основі точної діагностики, дослідження клінічної картини та анамнезу у кожному індивідуальному кейсі.
Педіатрична реабілітація це особлива форма терапії, яка формується в результаті інтегрованої та взаємопов’язаної роботи багатьох підрозділів дитячої охорони здоров’я, що ставлять своєю головною метою самостійність дитини не тільки у повсякденному побуті, а й у регулярному навчальному процесі. Реабілітація це комплекс, що поєднує оздоровчі заходи та щоденну опіку. Ретельний догляд кваліфікованого персоналу, який надасть будь-який надійний медичний центр, допомагає малюкам та їхнім батькам зосередитися на покращенні самопочуття та скрупульозному виконанні всіх призначень ведучого спеціаліста. Реалізація кожної реабілітаційної програми спрямована на відновлення органічних функцій, ослаблених недугою, що викликана хронічною патологією чи гострою травмою. Зазначимо, що максимально ранній старт заходів, що оновлюють, дозволяє розраховувати на максимальну результативність реабілітації. Заходи, які наказує провідний фахівець, завжди спрямовані на повернення здатності до навчання, а особистий догляд сприяє та оптимізує відновлювальні процеси.
В даний час дитяча реабілітація вже розглядається в галузі охорони здоров’я кожної розвиненої країни як окрема дисципліна, тому відповідно до цього принципу здійснюється і освітня програма для медиків. Таким чином, абсолютно не викликає сумнівів той факт, що дитяча реабілітація повинна проводитися виключно під наглядом кваліфікованого фахівця, який пройшов відповідну підготовку згідно з даною специфікацією. Вочевидь, у команду, стараннями якої реалізується дитяча реабілітація, повинні входити підготовлені кадри з надання спеціальної освіти для малюків, дитячий психолог, соціальні працівники і фахівці з розвитку, по дитячому масажу, эрготерапевт і фізіотерапевт. Чим дитяча реабілітація відрізняється від дорослої? Основна відмінність у тому, що педіатричні заходи ставлять собі такі завдання — це продовження фізичного, інтелектуального розвитку та зростання. Відновлення необхідне дітям після ревматологічних, ортопедичних і неврологічних недуг. Процедури практично однакові і для дорослих, і для маленьких громадян, проте, необхідне чітке усвідомлення медиками необхідності в індивідуальному підході та поглибленому опрацюванні кожного сеансу з урахуванням віку та стану юного підопічного. Перед кожною процедурою потрібний додатковий огляд, який ніколи не буде зайвим. Діти з особливими потребами вимагають того, щоб їм прозоро демонстрували готовність спілкуватися та дружелюбне, лагідне ставлення персоналу. Необхідний контакт дитини з оточуючими її людьми — лише тоді дитяча реабілітація буде ефективною. Не можна також забувати про допомогу батькам тих дітей, що потребують особливого догляду та стосунків. Їм доводиться дуже складно, тому ніколи психологічна та професійна допомога невролога не буде зайвою.
Підкреслимо, що дитяча реабілітація в Одесі проводиться з багатьма патологіями та посттравматичними станами. Оздоровлюючий клімат, яким славиться Одеська область та місто Одеса, дружнє ставлення кваліфікованого персоналу та опрацьована реабілітаційна програма гарантують позитивний результат незалежно від складності кожного індивідуального кейсу. З якими проблемами найчастіше поводяться батьки ослаблених недугами малюків? Насамперед це спастичність, ДЦП (дитячий церебральний параліч), викривлення шиї, родове порушення плечового суглоба, захворювання хребетного стовпа, м’язові синдроми тонусу, неврологічні відхилення, розлади метаболізму, розумова відсталість та загальна загальмованість у фізіологічному та розумовому мисленні. Дитяча реабілітація в Одесі займається такими аномаліями у розвитку хворих від народження малюків, як гідроцефалія, мікроцефалія та наслідки травми голови.
Насправді дитяча реабілітація це ті заходи, які необхідно реалізувати після проходження гострої кризи, що здатна виникнути ще під час пологів. Тобто виходить, що ми говоримо про ті дії щодо оздоровлення малюка, які стартують ще з перших днів його життя. Інтенсивна терапія та технічні інновації суттєво збільшують шанси дитини із серйозними патологіями вижити після проходження перинатального періоду. Однак діти, які народилися з явними факторами ризику та недоношені немовлята часто переживають недуги, пов’язані з порушеннями ЦНС (центральна нервова система). Нерідко трапляється так, що це затримка у загальному та розумовому розвитку, родова травма, що призводить до ДЦП (дитячий церебральний параліч) та інші хвороби. Для того щоб мінімізувати симптоматику та проблеми, що неминуче виникають при порушеннях у вегетативної, ендокринній, периферичній нервовій системах та ЦНС, потрібно зробити так, щоб якомога раніше стартувала дитяча реабілітація — це допоможе усунути безліч проблем ще на ранньому етапі їх негативного розвитку. Інваліди дитинства та діти з особливими потребами вимагають комплексної реновації, до якої входять медикаментозне лікування, фізіотерапія, грудничковий та дитячий масаж, гідротерапія, ЛФК (лікувальна фізкультура) та дихальна гімнастика.
З нашого блогу — новини медицини та рекомендації