Пропустіть зал очікування!

Зареєструйтесь онлайн перед приїздом.

У нас є актуальні розклади, контактна інформація та можливість записуватись на прийом через Інтернет.

Що таке вертебрологія або вертеброневрологія?

Вертебрологія — це окремий напрямок у медицині, фахівці якого займаються профілактикою, діагностикою та лікуванням проблем хребта, паравертебральних тканин та суглобів. У своїй роботі досвідчені вертебрологи використовують різні методи фізичної терапії, реабілітаційної медицини та медикаментозного лікування, спрямовані на відновлення функцій опорно-рухового апарату та усунення причин болю в спині.

Вертеброневрологія у медичному центрі реабілітації «R-Clinic»

Спеціалізоване відділення вертебрології, яке представляє медичний центр «R-Clinic» — це поєднання практичного досвіду мультидисциплінарної команди професіоналів із сучасними та ефективними методами реабілітації та відновлення функцій хребта та суглобів. З опорно-руховими порушеннями працюють лікарі наступних спеціалізацій: ортопеди-травматологи та неврологи, реабілітологи, рефлексологи, фізіотерапевти. Також у реалізації оздоровчого лікування задіяні масажист та мануальний терапевт. Фахівці відділення вертебрології медичного центру реабілітації «R-Clinic» не лише допоможуть відновити та підтримати роботу хребта та суглобів, а й створять ефективні індивідуальні програми, спрямовані на зміцнення та покращення загального самопочуття. За допомогою науково підтверджених даних та сучасних технологій наші співробітники розроблять та реалізують персональні форми реновації втрачених функцій організму пацієнта.

Що надає вертебролог та невролог?

  • зняття больового синдрому;
  • попередження появи гриж, протрузій, артрозу та сколіозу;
  • зміцнення м’язового корсету хребта.
У народі їх називають лікарем спини або лікарем хребта. Тобто досить зрозуміло, що вертебролог виліковує різні патології гострого чи хронічного характеру, які заважають людям різного віку нормально рухатись. Також зусиллями вертебролога підопічні позбавляються болю в суглобах та хребетному стовпі. На жаль, звернення до фахівця цього напряму відбувається переважно після больового шоку або втрати опорно-рухових функцій. Причиною цього може бути травма хребта або тривале захворювання, пов’язане із повсякденною роботою чи іншою діяльністю. Внаслідок інсульту чи інфаркту у літніх українців відбувається тотальний розлад органічних систем, що призводить до ускладнень застарілих недуг та появи нових хвороб. Досвідчений вертебролог завжди спочатку вивчить анамнез, клінічну карту пацієнта, аналізи, результати діагностичних досліджень, а вже після цього робить призначення. Іноді симптоми захворювання говорять самі за себе, але все одно необхідно провести УЗД (ультразвукове дослідження), МРТ (магнітно-резонансна томографія), які дозволяють виявити, наприклад, грижу в районі плечового суглоба та шийного відділу хребта або коксартроз тазостегнового суглоба та артроз крижово-клубового зчленування у підопічного вікової категорії 65+.
Найбільш кваліфікованою мірою вертебролог — це і хороший невролог, і досвідчений ортопед, і біомеханік. Це фахівець, який на основі діагностичних досліджень здатний зробити найефективніше призначення. Лікування, яке проводить надійний вертебролог, має позбавити ослабленого недугою українця або українку від болів у суглобах і м’язах, скоротити або зовсім усунути неврологічні симптоми. Дійсно, будь-яка невралгія може бути пов’язана з хребтом або з кульшовим, колінним, шийним суглобом. Максимально точно розібратися в проблемі здатний лише досвідчений фахівець, який що називається «дивиться в корінь» проблеми. Тільки таким чином медичний центр зможе надати результативну підтримку своїм пацієнтам. До такого роду діяльності належить лікування міжхребцевих протрузій і гриж без операції. Так, неінвазивні методи, які застосовує досвідчений вертебролог, це можливість уникнути хірургічного втручання у внутрішні органи підопічного. Інноваційні способи позбавлення громадян від болю та страждань безопераційним шляхом безперервно набирають популярності. Раніше була можливість тільки оперувати грижу або жити з нею, знімаючи больовий синдром. Тепер за допомогою вертебрологічних технологій є способи помітно зменшити грижу або навіть зовсім її позбутися. Результати лікування, яке реалізує вертебролог, це зміни, що після терапії демонструє МРТ (магнітно-резонансна томографія).
Насамперед слід зазначити, що вертебрологія є цілою наукою про лікування хвороб, які досить часто відчуває хребет середньостатистичного громадянина чи громадянки. Які хвороби лікує лікар вертебролог? Подібного роду фахівець займається рятуванням людини від недуг, які виникають у спині й не тільки в ній. Спінальні болі, «ломота» у суглобах, біль у м’язах найнесподіванішої для пацієнта ділянки тіла трапляються протягом життя кожного з нас. Швидше за все, як правило, причина захворювання таїться у хворобі хребетного стовпа. Сьогодні вже розвинені технології, які дозволяють позбавляти грижі без операції, що ще недавно було доступно лише одиницям з нас. Тому хвороби, які лікує лікар вертебролог, найчастіше перетинаються з ортопедичною спеціалізацією. Справді, вертебролог і ортопед, і травматолог, і, зрозуміло, невролог. У тому, чим займається вертебрологія, тісно «сплетені» і реабілітація, і терапія, і відновлення після травм та загострень хронічних патологій. У зв’язку з цим необхідно підкреслити, що хороший вертебролог враховує і масаж, і медикаментозну терапію та ЛФК (лікувальна фізкультура), які дають дуже відчутні результати.
Періодично у кожної людини будь-якого віку можуть виникнути такі болючі симптоми, коли потрібно звертатися до вертебрологу. Якщо у Вас часто і досить сильно болить спина, то Вам час на прийом у медичний центр або до спеціалізованої клініки. Як правило, цей больовий синдром, який відчувається у різних суглобах та м’язах по всьому тілу, насправді походить від хребетного стовпа. В результаті вертебральних порушень людина відчуває сильну слабкість, швидко втомлюється, в руках і ногах відчувається невпевненість, у стопах та кистях, долонях виникає оніміння чи поколювання. Якщо вищеописані симптоми неврологічних відхилень приносять незручність і постійно докучають Вам, краще негайно звернутися до вертебролога. Спеціалізований медичний центр, в якому практикує і невролог, і мануальний терапевт, реабілітолог, і масажист, і рефлексотерапевт, і ерготерапевт допоможе провести по-справжньому ефективний курс. Підкреслимо, що після ретельної діагностики, коли, в тому числі буде проведено МРТ (магнітно-резонансну томографію), вертебролог побачить реальні масштаби лиха і вживе найрезультативніших заходів. Так, використовуючи спеціалізовані тренажери, як, наприклад, гідравлічний вертикалізатор, з’явиться надія усунути проблему, не вдаючись до хірургічної операції. Нерідко сумним приводом звернутися до вертебрологу стає загострення серцево-судинної недуги — інфаркт чи інсульт. У такій ситуації у хворого виникають великі труднощі у роботі опорного та рухового апарату. Цілком можливо, що такі проблеми пов’язані зі станом хребта. В рамках реалізації реабілітаційної програми велике значення має приведення у нормальний стан хребетного стовпа. У ході комплексних заходів, що враховують застосування найпередовіших технологій, невролог завжди досягає найпозитивніших результатів вже після 1-2 тижнів регулярних вправ.
Дуже часто трапляється так, що органічні патології загострюються, образно кажучи, одночасно. У такій ситуації кожна людина, побоюючись за своє здоров’я, починає активно відвідувати різноманітні діагностичні кабінети та проводити огляд у лікарів різної спеціальності. Серед них, як правило, полягає і вертебролог, професійна спрямованість якого безпосередньо належить до лікування хвороб хребта та усунення спінальних болів. Невролог, своєю чергою, є спеціалістом ширшого профілю, який усуває широкий спектр патологій, безпосередньо пов’язаних з органами периферичної нервової системи та ЦНС (центральна нервова система). Таким чином, пройшовши спеціалізовану підготовку в теорії та на практиці, невролог стає вертебрологом. Те саме стосується і такої лікарської спеціальності, як лікар ортопед.
Глухов Євгеній Ігорович

Глухов Євгеній Ігорович

медичний директор, лікар-невролог, мануальний терапевт

Реабілітолог із досвідом практичної роботи понад 10 років, випускник НМАПО ім. П.Л. Шупика, завідувач інсультного блоку у відділенні інтенсивної терапії, клінічний ординатор кафедри судової медицини.

Осовський Ігор Сергійович

Осовський Ігор Сергійович

старший реабілітолог з досвідом роботи понад 4 роки

Закінчив школу професійного масажу «Profmed». Спеціалізація реабілітація, масаж, ЛФК.

Білий Євгеній Ігорович

Білий Євгеній Ігорович

Масажист. Досвід роботи становить більше 6 років.

Випускник школи професійного масажу «Profmed». Працює у напрямках: класичний масаж, локальний масаж(масаж голови, шиї, шийно-комірцевої зони, спини, грудної клітини, живота, верхніх та нижніх кінцівок), лімфодренажний масаж, вакуумний масаж, дитячий масаж, медовий масаж, антицелюлітний масаж, лікувальний масаж, апаратний масаж. Креольський масаж бамбуковими паличками; Самурайський масаж бамбуковими віниками; Старослов’янський масаж ложками. (Свідоцтво: №ВН-122; №ВН-170; №ВН-178)
Базей Богдан Миколайович

Базей Богдан Миколайович

Фізичний терапевт, ерготерапевт, реабілітолог, мануальний терапевт.

Закінчив Уманський медичний коледж на кафедрі лікувальна справа, закінчив Вінницький Відкритий міжнародний інститут розвитку людини «Україна» на кафедрі фізична терапія, ерготерапевт Закінчив курс підвищення кваліфікації у професійній школі масажу «Profmed» за спеціалізацією Основи остеопатії, м’які техніки мануальної терапії, постізометрична релаксація, кінезотейпування. Має стаж та досвід роботи у сфері медичної реабілітації 5+ років
ПОТРІБНА ПОРАДА ВІД НАШИХ ЕКСПЕРТІВ?

Замовте зворотний дзвінок зараз!

Ми зв’яжемося з Вами протягом 24 годин з моменту Вашого запиту