• UA
 • RU
 • Телефон:

  Пропустіть зал очікування!

  Зареєструйтесь онлайн перед приїздом.

  У нас є актуальні розклади, контактна інформація та можливість записуватись на прийом через Інтернет.

  Фізіотерапія: методи, призначення, ефективність

  Оздоровчі заходи, спрямовані на загальне покращення стану здоров’я людини, на відновлення нормального функціонування його опорних та рухових органів, а також вегетативної нервової системи, звуться фізіотерапія. Як правило, поділяють два базові вектори, за якими класифікують фізіотерапевтичну дію цього напряму сучасної медицини.

  • По-перше, це ті заходи, які можна об’єднати під загальною назвою лікувальна фізична культура чи ЛФК. Тобто ідея така — помірні фізичні вправи, що здійснюються самостійно або під наглядом фахівця, допомагають тим, хто потребує реновації органічних функцій, налагодити роботу внутрішніх органів і кістково-м’язового апарату за допомогою продуманої роботи самого людського організму. Безперечно, до даного методологічного розряду сміливо можемо віднести масаж і мануальну терапію, які також розкривають прихований потенціал людини, у тому числі психічний, налаштовують тканини, судинні фасції та сполучні елементи життєво важливих структур. Позитивного результату за допомогою ЛФК домагалися багато хто, тому не доводиться сумніватися у дієвості цього методу. До речі, лікувальна фізкультура на сьогодні є незмінним і рекомендованим елементом повсякденності кожного жителя планети незалежно від його приналежності до будь-якої вікової категорії.
  • По-друге, це техніки, які передбачають використання в медичних цілях фізичних явищ — насамперед електричного струму, а також магнітної енергії, світла, кольору, звуку, води, каміння, металів, рослин, музики, запахів, книг, гіпнозу. та лазера (сфокусований промінь). В даний час вищезазначені кошти переважно залишаються в ранзі експериментальних технік, ефективність яких періодично піддається сумніву з боку прихильників незаперечних фактичних даних, отриманих в результаті багаторічних досліджень і підтверджених беззастережними та авторитетними інстанціями, такими як, наприклад, Всесвітня організація охорони здоров’я. Незважаючи на неоднозначне ставлення вчених і медиків планети, фізіотерапія – це єдиний у своєму роді і при цьому досить потужний інструмент психосоматичного впливу на людську органіку, який або абсолютно нешкідливий, або, що скоріше за все з часом повністю підтвердять незаперечні показники, має сильну і позитивну дію. при відновленні втрачених функцій після оперативного лікування, травми або загострення хронічної патології, а також при переході на консервативне лікування невиліковного захворювання.

  Все сказане вище не можна вважати максимально вичерпною, масштабною і беззастережною відповіддю на питання, що таке фізіотерапія. Однак, у продовження теми про визнаність міжнародною медициною впливу фізичних вправ на відхилення ендокринної або повітряно-крапельної етіології наведемо заяви співробітників ВООЗ щодо усунення згубних наслідків пневмонії, ХОЗЛ (хронічна обструктивна хвороба легень) та інших легеневих інфекцій. Так, в офіційній заяві ВООЗ сказано, що відновлення після подібних недуг вимагає діяльної участі таких засобів, як тонізуюча ЛФК і респіраторна фізіотерапія (далі — Ф). Заняття розтяжкою та йога, що дозволяє розслабити м’язи, протидіють задубінню кінцівок, пом’якшують суглоби та м’язові зв’язки. Різкі погіршення здатне призвести до парезу, коли пацієнтам вже не допомагають асистивні девайси — ортез чи ходунки, а потрібна лише фізична підтримка опікунів. Крім доступної фізкультури, важливі, як ми вже згадали, вправи респіраторної фізіотерапії. Дихальна гімнастика дуже корисна, як і доступні на нешкідливому рівні фізичні навантаження, здатні забезпечити:

  • нарощування внутрішньої енергії індивіда;
  • зростання впевненості у власних силах;
  • скорочення стресу та покращення настрою;
  • посилення когнітивних функцій мозку;
  • координацію рухів корпусом та кінцівками;
  • відчуття рівноваги;
  • розвиток м’язової сили;
  • усунення симптомів задишки;
  • нормальну роботу дихальної системи;
  • помітне покращення загальної фізичної форми.

  Багато в чому дуже корисна фізіотерапія — протипоказання все-таки є?

  На відміну від медикаментозного лікування Ф набагато м’якше, адже механічна стимуляція та електромагнітні поля запускають в органіці пацієнта природні процеси, що ведуть до пом’якшення симптомів недуги, а в деяких кейсах і більш помітного оздоровлення. Зрештою, головна перевага Ф — це ті відновлювальні, але не фармакологічні процедури, завдяки яким закріплюється вихід із загостреного стану хвороби, реабілітація після перелому шийки стегна, інсульту, інфаркту, черепно-мозкової травми (ЧМТ), ендопротезування та оперативного лікування. . Сенс проведення Ф у цьому, щоб оптимізувати прийом медикаментів, а деяких випадках навіть мінімізувати прийом ліків чи зовсім від нього відмовитися.

  У яких станах хворого обмежується чи зовсім не допускається використання фізіотерапевтичних методів?

  Як правило, це імплантований кардіостимулятор, вагітність, артеріальна гіпертензія третьої стадії, загострене виснаження пацієнта, захворювання крові системного характеру, новоутворення як злоякісного, так і доброякісного типу, атеросклероз судин головного мозку, психози, істеричні стани, епілептичні напади, тахікардія , лихоманка або порушення роботи серцево-судинного апарату з можливим некрозом серцевого м’яза або з серйозним збоєм кровообігу, кровопостачання, що характеризується дефіцитом кисню

  Деякі недопущення мають певні процедури:

  • Магнітотерапія заборонена при вагітності (будь-який пренатальний період), при аневризмі аорти та загальному порушенні постачання головного мозку кров’ю, при непереносимості магнітних хвиль індивідуумом, при запаленнях щитовидної залози, при тромбофлебіті та гіпомблі. >
  • Фонофорез та ультразвукова обробка неприпустимі для застосування до пацієнтів, у яких остеопороз, пневмонія, бронхіт, виразка шлунка, глаукома, екзема шкірного покриву, вагітність на ранніх термінах та вегетосудинні дисфункції.
  • Електрофорез заборонено, якщо у хворого металеві імпланти в ділянці тіла, на яку виробляється вплив, порушення чутливості, алергія, механічні пошкодження на шкірі — тріщини, порізи, садна, інфекційний висип, гнійні запалення.

  Додамо до вищесказаного, що фармакологічний електрофорез є процедурою, реалізація якої має контролюватись виключно фахівцем.

  Електротерапія – лікування за допомогою хвиль електричного струму

  У цьому розділі Ф представлена ​​маса корисних інструментів, серед яких флюктуоризація (застосовує низьку напругу випрямленої електрики до 100В), електроміостимуляція (на тканини та м’язові волокна подається електрострум певної частоти), ампліпульстерапія (постійний синусоїдальний струм дія діє з постійною напругою), інтерференц-терапія (змінна електрика подається на середній частоті).

  У ході електротерапії електрика надходить від апарату, що транслює струм, безпосередньо до тіла пацієнта. Процедура не викликає больових відчуттів і зовсім не загрожує здоров’ю. Базова задача цього виду Ф полягає у поліпшенні загального кровообігу і зокрема викликає посилення мікроциркуляції в судинах. Таким чином, Ф дозволяє зняти напругу, прибрати больовий синдром, пом’якшити запалення. Поряд з цим відбувається очищення крові від токсинів та зашлакованості, налагоджується обмін речовин, стає більш збалансованим метаболізм, тканини отримують кисень у потрібній пропорції.

  Електротерапевтичний метод широко використовується при розладах репродуктивних функцій як у жінок, так і у чоловіків, при травмуванні та розладах опорних та рухових можливостей, при хворобах серця та судин, при остеохондрозі, невриті та інших недугах неврологічного походження, а також дуже корисний під час розробки суглобів. після тривалого знерухомлення.

  Кварцювання ультрафіолетовим випромінюванням

  Легкий вплив кварцовою лампою давно застосовується в санаторному оздоровленні, пансіонатах і лікарнях. У помірних масштабах стимулює відновлення органів, активізує імунітет, допомагає чинити опір віковим патологіям. Ультрафіолет позитивно впливає на і на периферичну, і на центральну нервові системи, загоює рани, сприяє м’якому рубцюванню розрізів тканини, підтримує хімічний баланс в організмі, знищує шкідливі бактерії та мікроби. Обробка кварцовою лампою показана при дефіциті вітаміну D, розладах ЦНС, артриті, артрозі, при трофічній виразці, жіночих розладах сечостатевої системи, бронхіальній астмі, бронхіті та інших порушеннях в роботі дихальних органів, при аденоїдиті, тонзилітіті, алергічному.

  Особливо ппопулярне кварцювання при хронічних ЛОР-недугах, які торкаються горла та носа. Деякі фахівці навіть вважають, що користь цього способу Ф перевищує результативність медикаментозного лікування.

  Озонотерапія

  Цей вид Ф полягає в окислювальному та дезінфікуючому ефекті, що справляє природний газ озон. Часто використовується у фізіотерапевтичній практиці для озонації у пластиковому резервуарі, в який поміщають частину тіла хворого, яка потребує відновлення. також озон вводять прямо під шкірний покрив пацієнта за допомогою ін’єкції та крапельниці (інфузійна терапія). Дуже допомагає при інфекційних хворобах, атеросклерозі та ревматизмі, застосовується в комплексі протистояння серцево-судинним загостренням.

  Інгаляція

  Використовується переважно у респіраторних формах Ф шляхом вдихання пари, рідше газу. Ефективний засіб у протидії інфекціям та запальним процесам. Ліки швидко проникає в організм дихальними шляхами і моментально в ньому екстраполюється, що вимагає невеликих обсягів медикаментозних засобів, але при цьому забезпечує тривалий ефект.

  Магнітотерапія

  Цей інструмент Ф заснований на можливості магнітних хвиль «утихомирювати» запалення в осередковому стані. Позитивно впливає на проникність клітинних мембран, що підвищує регенерацію всього організму, помітно покращує лімфоток та кровотік, активує роботи кровоносної судинної системи, розвиває ферментативність. Магнітотерапевтичні практики особливо потрібні при отоларингологічних відхиленнях, при травмах, артриті, артрозі, розладах ЦНС, інсомнії, захворюваннях шлунково-кишкового тракту, серцево-судинного апарату.

  Підкреслимо, що визначитися з тим, яка саме процедура Ф необхідна, доступно за допомогою фахівців, які представляють медичний центр R-Clinic. Наші невролог, невропатолог та мануальний терапевт гарантують кваліфіковану консультацію та оптимальний вибір методики оздоровлення.

  Глухов Євгеній Ігорович

  Глухов Євгеній Ігорович

  медичний директор, лікар-невролог, мануальний терапевт

  Реабілітолог із досвідом практичної роботи понад 10 років, випускник НМАПО ім. П.Л. Шупика, завідувач інсультного блоку у відділенні інтенсивної терапії, клінічний ординатор кафедри судової медицини.

  Осовський Ігор Сергійович

  Осовський Ігор Сергійович

  старший реабілітолог з досвідом роботи понад 4 роки

  Закінчив школу професійного масажу «Profmed». Спеціалізація реабілітація, масаж, ЛФК.

  Білий Євгеній Ігорович

  Білий Євгеній Ігорович

  Масажист. Досвід роботи становить більше 6 років.

  Випускник школи професійного масажу «Profmed». Працює у напрямках: класичний масаж, локальний масаж(масаж голови, шиї, шийно-комірцевої зони, спини, грудної клітини, живота, верхніх та нижніх кінцівок), лімфодренажний масаж, вакуумний масаж, дитячий масаж, медовий масаж, антицелюлітний масаж, лікувальний масаж, апаратний масаж. Креольський масаж бамбуковими паличками; Самурайський масаж бамбуковими віниками; Старослов’янський масаж ложками. (Свідоцтво: №ВН-122; №ВН-170; №ВН-178)
  Базей Богдан Миколайович

  Базей Богдан Миколайович

  Фізичний терапевт, ерготерапевт, реабілітолог, мануальний терапевт.

  Закінчив Уманський медичний коледж на кафедрі лікувальна справа, закінчив Вінницький Відкритий міжнародний інститут розвитку людини «Україна» на кафедрі фізична терапія, ерготерапевт Закінчив курс підвищення кваліфікації у професійній школі масажу «Profmed» за спеціалізацією Основи остеопатії, м’які техніки мануальної терапії, постізометрична релаксація, кінезотейпування. Має стаж та досвід роботи у сфері медичної реабілітації 5+ років
  ПОТРІБНА ПОРАДА ВІД НАШИХ ЕКСПЕРТІВ?

  Замовте зворотний дзвінок зараз!

  Ми зв’яжемося з Вами протягом 24 годин з моменту Вашого запиту