Пропустіть зал очікування!

Зареєструйтесь онлайн перед приїздом.

У нас є актуальні розклади, контактна інформація та можливість записуватись на прийом через Інтернет.

Терапевтична та знеболювальна дія електроструму  

За своєю суттю електроанальгезія є формою знеболювання, при якій використовується електричний струм . Вона не призводить до звикання, побічних ефектів і не шкодить здоров’ю на відміну від традиційних медикаментозних анальгетиків (опіатів), які допомагають швидко купірувати біль і зняти запалення. Транскраніальна електроанальгезія – це методика впливу на головний мозок імпульсними струмами частотою в діапазоні 60-2000 Гц, з метою зменшення больового синдрому. Ця процедура відома також під назвами: “ТЕА-терапія” або “Електромагнітотерапія”.

У чому полягає принцип роботи даного методу?

В основі фізіотерапевтичної методики короткоімпульсної електроанальгезії лежить вплив на роботу ендорфінної системи, як найпотужнішої захисної системи організму людини. В результаті цього мозок починає виробляти у великій кількості ендорфіни та серотонін, що призводить до лікувальних ефектів при різних патологіях та захворюваннях, а також значного поліпшення загального стану хворого. Ключовими ефектами ТЕА є:
  • анальгезуючий;
  • судиннорозширювальний;
  • регенеративний;
  • транквілізуючий;
  • седативний;
  • психостимулюючий;
  • протиабстинентний.
Вплив на головний мозок під час процедури транскраніальної електроанальгезії надається за допомогою спеціальних електродів. Вони працюють вибірково шляхом активізації обумовлених захисних механізмів. За їх вплив починає виділятися величезна кількість бета-ендорфінів, так званих «гормонів радості» або «гормонів щастя», які здатні нормалізувати безліч процесів в організмі людини. Найбільша їх концентрація спостерігається в корі головного мозку та у складі крові.

Електроанальгезія: показання та протипоказання

Транскраніальна терапія імпульсними анальгезуючими електрострумами застосовується при таких захворюваннях і станах організму, як:
  • ішемічна хвороба серця;
  • церебральний атеросклероз;
  • невралгія трійчастого нерва;
  • болі в шиї або хребті;
  • захворювання суглобів, остеоартроз;
  • ревматоїдний поліартрит;
  • частий головний біль або мігрень;
  • нейросенсорна приглухуватість;
  • гідроцефалії (будь-який ступінь);
  • фантомний біль різного характеру;
  • вегетосудинна дистонія;
  • тривожність, депресивні стани;
  • екзема, дерматози, нейродерміт;
  • виразка шлунка та дванадцятипалої кишки;
  • невростіння, невропатія, невроз;
  • втома, нервово-емоційна напруга;
  • болісна метеочутливість;
  • перевтома, втома, порушення сну;
  • абстинентний синдром (алкогольний або наркотичний).
Серед основних переваг ТЕА-терапії – швидкий терапевтичний ефект, відсутність ризику розвитку будь-яких алергічних реакцій. На жаль, центральна електроанальгезія має низку істотних протипоказань, до яких відносяться :
  • гострі психотичні розлади (шизофренія, параноїдний психоз);
  • епілептичні напади;
  • стенокардія, порушення серцевого ритму (аритмії);
  • закрита черепно-мозкова травма;
  • діенцефальний синдром;
  • злоякісні новоутворення;
  • кіста головного мозку;
  • інсульт (гостра фаза);
  • арахноїдит головного мозку;
  • захворювання та пошкодження шкірних покривів голови в місцях накладання електродів;
  • наявність кардіостимулятора, ендопротезів, внутрішнього слухового апарату, металевої пластини в кістковій тканині черепа;
Короткоімпульсну електроанальгезію категорично заборонено проводити дітям віком до 5 років.

Методика виконання транскраніальної процедури

Хворий знаходиться в положенні сидячи або лежачи. Електроди з гідрофільною прокладкою з фланелевої тканини змочуються теплою водою, а потім накладаються на лобовій ділянці та потиличній частині черепа (під двома соскоподібними відростками), після чого їх фіксують. Лікар включає апарат і вибирає частоту, амплітуду і тривалість імпульсних струмів. Далі амплітуда плавно збільшується до появи у хворого відчуття тепла, що генерується під електродами, і відчуття легкого поколювання у вигляді голок (або вібрації). Гранично допустима напруга під час процедури ТЕА не більше 15 В. При появі відчуття печіння фізіотерапевт знижує амплітуду напруги. Тривалість одноразової дії 20 хвилин, а при сильних больових симптомах її можна збільшити до 40 хвилин. Для повноцінної терапії потрібен курс із 10-15 процедур. Повторні курсові сеанси при потребі призначаються через 3 місяці. Середня ціна транскраніальної електроаналгезії становить 150 гривень за одну процедуру терапії імпульсними струмами методом лікувального впливу на головний мозок.
За своєю суттю, метод, який здійснює знеболювання окремих ділянок тіла пацієнта без застосування медикаментозних препаратів, а лише використовуючи слабкі електроенергетичні імпульси різної частоти, називається електроанальгезією. Ще такий спосіб часто називають імпульсна електротерапія або електромагнітотерапія. Крім того, що електроанальгезія має пом’якшувальну та усуваючу больовий синдром дію, даний метод в результаті свого застосування дає седативний, заспокійливий, знімаючий тривожність і панічне настрій ефект.
Одна з досить поширених в даний час методик аналгетичного, знеболювального впливу на людський головний мозок, на його антиноцицептивну систему за допомогою електроенергетичних імпульсів потрібної частоти та сили струму називається транскраніальна електроанальгезія. Така імпульсна електротерапія (як називають цей спосіб знеболювання електрикою), ТЕА чи електромагнітотерапія впливає на ендорфінну область мозку, яка виконує у ньому найважливішу захисну функцію. Насправді це найпотужніша органічна сфера, що виділяє лікувальні та покращують загальне самопочуття ендорфіни, що підсилюють свій перетворюючий ефект під делікатним впливом електричних імпульсів малої сили та невисокої напруги, що подаються за допомогою електродів до кори головного мозку пацієнта. Результат, якого досягає фізіотерапевт і невролог, цілком доступний — це загальне поліпшення фізичного, психологічного та емоційного стану підопічного. Як ми вже згадали, технологія транскраніальної електроаналгезії передбачає вплив на підкіркові вузли, що виробляють нейромедіатори та гормони, спрямовуючи електроструми через спеціальні провідники — електроди. Аплікатори накладаються на поверхню голови та діють у чітко структурованому регламенті, витримані та орієнтовані на виборчі ділянки мозку, запускаючи захисні механізми певного типу. У рамках опрацювання та залучення певних ділянок головного мозку виділяється досить багато нейропептидів (бета-ендорфін), які ще називають «гормони гарного настрою». Ці похідні клітин ЦНС (центральна нервова система) концентруються зазвичай у мозковій тканині та крові всього організму. Вони дуже важливі для нормального перебігу всіх без винятку органічних процесів. Зазначимо, що транскраніальна електроанальгезія не робить жодних дій на нормально працюючі системи та органи, а також не має жодного побічного впливу.
Серед різноманітних відмінних рис і численних позитивних сторін даного фізіотерапевтичного методу слід зазначити такі переваги транскраніальної електроанальгезії. Спеціальне інноваційне електричне обладнання стимулює потрібні сегменти головного мозку крізь частину голови, яка вкрита волоссям. Таким чином досягається профілактичний, лікувальний та загальний оздоровчий вплив на організм пацієнта. Перед процедурою транскраніальної електроаналгезії здійснюється спеціалізоване аналітичне дослідження мозку щодо його біоелектричної активності. Потім електромагнітний пристрій налаштовується за відповідними персональними параметрами, отриманими на основі аналізу. У ході безпосередньо сеансу часто застосовуються електроди, здатні записувати і фіксувати мозкову активність, а не лише на певні структури мозку терапевтичний вплив. Стрес помітно знижується у межах сеансу. Таку результативність відзначили і в тих підопічних, яких долає будь-який психосоматичний розлад, а також у здорових у психоемоційному плані відвідувачів кабінету фізіотерапії. Зазначимо, що й інші швидко адаптуються до умов проведення фізіотерапевтичного лікування і позитивно реагують на роботу приладу. Універсальність застосування та широкий діапазон лікувальних можливостей – це відмінна риса, якою транскраніальна електроанальгезія у вигідну для себе та пацієнтів сторону відрізняється від інших методів у напрямку електростимулюючого застосування слабких струмів невисокої напруги за різної частоти. Це по-справжньому оптимальне рішення за багатьох неврологічних патологіях. Серед найбільш явних переваг такої терапії, зокрема, те, що абсолютно відсутня ризик виникнення алергічної реакції, немає жодного звикання та побічних ефектів, але є досить швидке досягнення терапевтичного результату, простота у використанні і для фізіотерапевта, і для пацієнта, який прийшов до медичного центру. для проходження курсу процедур ТЕА
Механізм дії або як працює транскраніальна електроанальгезія дадуть відповідь невролог і невропатолог, що представляють наш надійний медичний центр. ТЕА досягає свого терапевтичного ефекту завдяки тому селективному збудженню підкіркових сегментів мозку пацієнта, які відносяться до певних його елементів: таким, як габенулоінтерпедункулярний трак, ядро ​​шва, навколопровідна сіра речовина, септальна і латеральна зони, сингулярний пучок і, звичайно ж. В результаті виділяються енкефаліни та бета-блокатори, які відповідають за виникнення больового синдрому імпульси, навпаки, блокуються. Однак, процедура транскраніальної електроанальгезії має ще більший потенціал. Метод ПЕК збільшує стресостійкість індивідуума, яке організм посилює персональну здатність до регенерації органічних тканин і загоєнню відкритих ушкоджень (подряпин, ран, післяопераційних швів). Таким чином, даний метод електротерапії відкриває широкі можливості для профілактики та лікування великої кількості захворювань різного патогенезу.
Метод транскраніальної електроанальгезії, показання до проведення якої досить великі, популярний завдяки своїй універсальності – застосуємо до великого діапазону захворювань і абсолютно нешкідливий. Зрозуміло, винятки є і в нього, проте, необхідно розповісти про ті патології, коли ТЕА рекомендовано. Далеко не в останню чергу це хвороби, які спричинили невротичні розлади. Неврологічні захворювання взагалі можна сміливо віднести до того напряму, через недуги якого виник такий спосіб лікування. Отже, крім того, це хронічна втома та підвищена стомлюваність, що також часто має неврологічний патогенез. ТЕА дуже корисна, коли підопічного дошкуляє дисциркуляторна нейропатія, дистонія, різноманітні дерматози та дерматити, каузалгічний синдром, викликаний порушеннями в периферичній нервовій системі, корінцевий больовий синдром, відхилення в пристосувальних реакціях органів та органічних систем, психастенія (невроз); , остеохондроз у поперековому, грудному та шийному відділах хребетного стовпа, больові відчуття після травми хребта, фантомний біль, ПТСР (посттравматичний стресовий розлад), соматоформні відхилення, розлади комунікацій вегетативної системи, неврастенія, неврастіння, нев, панічні атаки.
Такий метод, як транскраніальна електроанальгезія, протипоказання до якої досить нечисленні, зазвичай призначається після огляду невролога, що представляє якийсь надійний медичний центр. Зрозуміло, проходження курсу ТЕА можливе лише після допуску до нього від терапевта, який бере на себе відповідальність за процедури, сто проходитиме пацієнт. Отже, які фактори означають недопущення сеансів транскраніальної електроанальгезії? У першу чергу це металеві імпланти в черепній коробці, так як платини або інші елементи з металу створюють магнітне поле, здатне зробити найзгубніший для здоров’я ефект при взаємодії навіть із слабкими розрядами електричного струму. Ті хворі, у кого кардіостимулятор у серцевому апараті також не допускаються на електроаналгезії з цілком зрозумілої причини – результат сеансів непередбачуваний. До протипоказань по ТЕА також належать доброякісні пухлини головного мозку, наявність будь-яких злоякісних новоутворень, патології шкірного покриву голови, епілепсія.
Дуже корисну і достатньо доступну процедуру транскраніальна електроанальгезія, ціна на яку невисока і цілком виправдана своїми результатами, пропонує наш надійний медичний центр. У плані реалізації ТЕА в очах пацієнта проста і зручна, проте проводити сеанс повинен досвідчений і знаючий фізіотерапевт, на якому лежить відповідальність за результативність виконуваної процедури. Чому така суворо потрібна експертність? Будь-яке некоректне налаштування девайсу здатне нівелювати позитивний ефект, який цілком потенційно принесе транскраніальна електроанальгезія підопічному. Підкреслимо, що клас апаратури також впливає на вартість одного сеансу та цілого курсу. Проте ціна на процедуру ТЕА, яку пропонуємо ми, цілком доступна будь-якому середньостатистичному українцю і цілком виправдає себе. Для того щоб уточнити вартість транскраніальної електроаналгезії, телефонуйте до того закладу, де вона проводиться і сміливо уточнюйте деталі – результативність ТЕА Вас не розчарує.
Така чудова процедура, як транскраніальна електроанальгезія, відгуки має найпозитивніші у 100% оздоровчих кейсів. Помітне покращення наші підопічні відзначають вже після двох чи трьох сеансів. Зрозуміло, є важкі та хронічні діагнози, негативну динаміку яких дуже складно розгорнути у «позитивне» русло. Одне можна стверджувати напевно — ТЕА здатна непомітно надавати позитивний вплив на патологічну ситуацію, а виникнення побічних ефектів негативного характеру цілком виключена.
Транскраніальна електроанальгезія – це позитивний вплив на нейрони та тканини головного мозку людини за допомогою слабких імпульсів електричного струму різної частоти. Внаслідок електроенергетичного впливу на нейрони посилюються захисні механізми організму, ослабленого недуг неврологічної або будь-якої іншої етіології. Позитивний ефект передусім відчуває у собі антиноцицептивна структура людини. Струми вивільняють у мозковій органіці бета-ендорфіни (гормони гарного настрою) та енкефаліни, що приносять розслаблення та спокій. На рівні фізіології та біохімії організму ці елементи сприяють нормалізації роботи судинної системи, регулюють тонус, стимулюють імунну систему, збільшують індивідуальну стресостійкість, прискорюють регенерацію тканин на клітинному рівні. Вже за перші 10 хвилин процедури в кров надходять ендорфіни, що збільшують позитивний настрій, згладжують психологічну напругу і дозволяють з позитивним емоційним настроєм дивитися на майбутнє. Терапевтичний ефект транскраніальної електроаналгезії незамінний при лікуванні депресії, безсоння, тривожного розладу, невритів, дисциркуляторної нейропатії, виразки шлунка, дерматозів, остеохондрозу. ТЕА дуже допоможе при загоєнні післяопераційних швів та згладжування травм хребта, а також при остеохондрозі поперекового, грудного та шийного відділів хребетного стовпа.
Глухов Євгеній Ігорович

Глухов Євгеній Ігорович

медичний директор, лікар-невролог, мануальний терапевт

Реабілітолог із досвідом практичної роботи понад 10 років, випускник НМАПО ім. П.Л. Шупика, завідувач інсультного блоку у відділенні інтенсивної терапії, клінічний ординатор кафедри судової медицини.

Осовський Ігор Сергійович

Осовський Ігор Сергійович

старший реабілітолог з досвідом роботи понад 4 роки

Закінчив школу професійного масажу «Profmed». Спеціалізація реабілітація, масаж, ЛФК.

Білий Євгеній Ігорович

Білий Євгеній Ігорович

Масажист. Досвід роботи становить більше 6 років.

Випускник школи професійного масажу «Profmed». Працює у напрямках: класичний масаж, локальний масаж(масаж голови, шиї, шийно-комірцевої зони, спини, грудної клітини, живота, верхніх та нижніх кінцівок), лімфодренажний масаж, вакуумний масаж, дитячий масаж, медовий масаж, антицелюлітний масаж, лікувальний масаж, апаратний масаж. Креольський масаж бамбуковими паличками; Самурайський масаж бамбуковими віниками; Старослов’янський масаж ложками. (Свідоцтво: №ВН-122; №ВН-170; №ВН-178)
Базей Богдан Миколайович

Базей Богдан Миколайович

Фізичний терапевт, ерготерапевт, реабілітолог, мануальний терапевт.

Закінчив Уманський медичний коледж на кафедрі лікувальна справа, закінчив Вінницький Відкритий міжнародний інститут розвитку людини «Україна» на кафедрі фізична терапія, ерготерапевт Закінчив курс підвищення кваліфікації у професійній школі масажу «Profmed» за спеціалізацією Основи остеопатії, м’які техніки мануальної терапії, постізометрична релаксація, кінезотейпування. Має стаж та досвід роботи у сфері медичної реабілітації 5+ років
ПОТРІБНА ПОРАДА ВІД НАШИХ ЕКСПЕРТІВ?

Замовте зворотний дзвінок зараз!

Ми зв’яжемося з Вами протягом 24 годин з моменту Вашого запиту