• UA
 • RU
 • Телефон:

  Пропустіть зал очікування!

  Зареєструйтесь онлайн перед приїздом.

  У нас є актуальні розклади, контактна інформація та можливість записуватись на прийом через Інтернет.

  Електросон – це позитивний вплив на ЦНС низькочастотними імпульсами електричного струму

  Багато наших співгромадян і навіть маленькі діти вже оцінили той ефект, який чинить на організм дорослої людини та дитини електросон. Зрозуміло, сучасне суспільство чудово усвідомлює, що нічого небезпечного в «напливах» електрики на тіло і нерви немає, адже це лише позитивний вплив на центральну нервову систему (НСС) низькочастотними імпульсами електричного струму. Даний метод оздоровлення центральної, периферичної та вегетативної нервових систем був розроблений відносно нещодавно – у середині минулого (XX-го) століття. Значно переважна більшість пацієнтів, які пройшли цю процедуру, упевнені в благотворному ефекті, який вона справила на їхнє самопочуття. У процесі процедури електросна людина занурюється в дрімотний або сонний стан, проте бажання поспати здатне виникнути і після сеансу. У будь-якому випадку цей стан природний і природний, як і звичайна дрімота, яка теоретично здатна здолати кожну людину практично в будь-який час доби. Зрозуміло, що такий спосіб позитивного впливу на ЦНС не викликає звикання і зовсім не надає негативного впливу на організм ні дитини, ні дорослого пацієнта. Ті люди з особливими потребами, які досягли поважних років, так само, як і решта вікових категорій, підтверджують абсолютну нешкідливість свого досвіду з електричним сном і із задоволенням сприймають подібні фізіотерапевтичні маніпуляції.

  Електросон: механіка впливу на органіку найменших пацієнтів

  Монотонний і слабкий електроенергетичний подразник безпосередньо впливає на головний мозок: збуджує гіпокамп і взагалі на ділянки, які ми називаємо лімбічною системою, яка є «доісторичною» основою мозкової діяльності. Процедура відбувається в ізольованій від звуку кімнаті. Дітям електросон доступний вже з трьох років! Манжета спеціального призначення з гуми з двома парними електродами, на яких прокладки, змочені двовідсотковим розчином, є стандартним обладнанням. До головного мозку направляють синусоїдальний струм за допомогою схрещених електродів: результативна область розміщується по кругових векторах очних та соскоподібних точок. Регульована частота електроструму розподіляє імпульси рівномірно та послідовно.
  • Згідно з експертною думкою, яку переважно висловлює профільний лікар (невролог, невропатолог), підвищувати частоту доцільно від (мінімум) 5 ампер за секунду до (максимум) 20 ампер за секунду.
  • Заняття рекомендується проводити через один або два дні протягом 15-40 хвилин. Поступово тривалість процедури зростає.
  • Повний курс складає 20 сеансів, а мінімальна кількість занять – 10.
  На підкіркові ділянки головного мозку регульовані імпульси електрики надходять через очниці. Прокладки електродів часто змочують лікарським складом. Поступово електрострум досягає гіпоталамуса, вплив на який, а також на ретикулярну формацію призводить дитину до сонного стану. Поступово такий психофізичний стан починає надавати на організм позитивний фізіотерапевтичний ефект. Який позитивний вплив надає електросон на організм малюка?
  • Помітно знижує рівень поганого холестерину (ліпопротеїни низької щільності).
  • Усунення несправностей у роботі ШКТ (шлунково-кишковий тракт).
  • Налагоджує секвенції кровотворення.
  • Регулює дії сечостатевого апарату.
  • Нормалізує функції центральної нервової системи.
  • Оновлює вузлову взаємодію вегетативних факторів, гуморального середовища та психічних реакцій.
  • Налагоджує кровообіг, постачання головного мозку киснем та іншими необхідними для його нормальної діяльності речовинами.
  Зарубіжні медики часто використовують для даної техніки найменування електроанальгезія, дія якої чудова тим, що стимулює вироблення таких гормонів як ендорфін, серотонін, окситоцин, налагоджує обмін речовин та прискорює метаболізм.

  Електросон – фізіотерапія

  Природно, вищеописаний метод є популярним трансцеребральним інструментом, що часто використовується в різних фізіотерапевтичних практиках. Відмінною його рисою в позитивному сенсі є те, що даний метод актуальний практично за будь-яких патологій, проте переважно при неврологічних відхиленнях. На питання чому саме так відповісти дуже просто. Справа в тому, що електросон спрямовує свої позитивні імпульси в основному на центральну нервову систему. Електрика, проникнувши в організм, переміщається по голові у шкірному покриві та м’язових тканинах. Вплив струму поширюється на активні в біологічному аспекті центри, а також на нерви та судини головного мозку, стимулюючи таким чином усі його основні та другорядні сегменти. Виділені поступово гормони гарного самопочуття та спокою мають розслаблюючий ефект, «окутуючи» пацієнта — він відчуває приємну потребу поспати або хоча б подрімати.

  Електросонтерапія: особливості та аспекти проведення

  Сеанс традиційно реалізується в кабінеті фізіотерапевтичних маніпуляцій, де знаходяться стіл із приладами та зручна кушетка. Але, незважаючи на звичай, дана процедура досить доступна в мобільному варіанті апаратури: прилад нескладно доставити прямо додому або кімнати, яку надав пацієнту медичний центр. Знявши верхні та стримуючі, сковуючі предмети одягу, людина розташовується горизонтально і вкривається пледом або ковдрою за бажанням для створення затишної атмосфери. Необхідно ізолювати кімнату від сторонніх шумів і звуків, а також затемнити її, щоб уникнути дратівливих рецепторів ЦНС світлових сигналів. Лікар невролог, реабілітолог або фізіотерапевт готують підопічного до сеансу, розповідаючи йому про майбутні відчуття, підлаштовують апарат, підбираючи найкращу силу електроструму для максимально комфортного алгоритму імпульсного впливу. У середньому показники електричних імпульсів такі: електроенергетична напруга – близько 80 вольт, сила струму – близько 10 міліампер, частота – до 150 герц. Електроди фіксують у металевих роз’ємах на спеціальному головному чи лицьовому уборі, часто оснащеному прогумованим коміром. Підкреслимо, що монотонні електричні струми, що надходять у тканини і кору головного мозку через електроди, в жодному разі не повинні бути дискомфортними і звичайно вкрай важливою є відсутність навіть натяку на больові відчуття. На початку сеансу лікар весь час поруч із дитиною і практично не відходить від неї і згодом, коли буде досягнуто ефекту релаксації та сну. Невролог постійно запитує про відчуття і просить описати їх у м’якій ігровій формі. Це насамперед відбувається на перших заняттях. Дуже важливо, щоб підопічний був цілком спокійний, повністю розслабився і зрештою заснув цілющим для ЦНС сном. Для дорослих тривалість сну може досягати півтори години, але для дітей вона повинна становити не більше півгодини або в максимальному обсязі – сорок хвилин. Підопічний зручно лежить на напівм’якій кушетці та створює правильний настрій для відпочинку. Одяг вільний, зручний, без затискачів та перетискань м’язів, вен та сухожиль. Приміщення – це затемнена кімната, що сприяє відпочинку, де грає спокійна медитативна музика без слів або з динаміка долинають звуки природи. Перед сеансом лікарі радять перекусити, жінкам не рекомендують користуватися косметикою вже за пару днів до заняття. Для всіх без винятку (незалежно від наявності будь-якої певної недуги) призначаються аналізи сечі та крові, рентген, ультразвукове дослідження (УЗД), іноді комп’ютерна томографія (КТ), магнітно-резонансна томографія (МРТ), доплерографія тощо.

  Чим електросон корисний для будь-якого віку? Після заняття підопічні переживають приємні відчуття: покращується загальне самопочуття, краще функціонують внутрішні органи вегетативної, ендокринної та кровоносної систем, ресурсна база організму зміцнюється, обмін речовин налагоджується, нормалізуються артеріальний та внутрішньочерепний тиск, згладжується неврологічна симптом витривалість, отже зростає працездатність. Завдяки цим безперечним перевагам електросон досить популярна фізіотерапія, яку надає не лише медичний центр R-Clinic (Одеса). Послуга доступна: метод практикують багато реабілітаційних центрів не лише в Україні, а й у зарубіжних країнах усього світу. Оздоровча маніпуляція полегшує симптоми багатьох захворювань, не має побічних ефектів і доступна для більшості пацієнтів з різним анамнезом.

  Що найчастіше відбувається після сеансу?
  • шкіра стає кращою;
  • нівелюється симптоматика хвороб;
  • зменшується прагнення поганих звичок (куріння, зловживання спиртними напоями);
  • поліпшується кровотворення та згортання крові;
  • сечостатева система міцніє;
  • згладжуються болючі відчуття;
  • знижується рівень «поганого» холестерину;
  • метаболізм стає активнішим;
  • заспокоюється нервова система;
  • приходить у норму артеріальний та внутрішньочерепний тиск.
  Додатковий відпочинок і сон дають організму ті ресурси, яких сучасна людина гостро потребує. Сеанси допомагають відновити сили та налаштувати ЦНС на позитивний вектор. Додамо до вищесказаного, що і студенти, і школярі демонстрували після занять електросном покращену результативність у успішності. А вчителі, викладачі та батьки відзначали у дітей зростання доброзичливості та підвищену цілеспрямованість в освітньому процесі. Поряд із вищезгаданими преференціями електросон часто використовують як спазмолітик у рамках реабілітації після ЧМТ (черепно-мозкова травма). До безперечних плюсів у характеристиці належить той факт, що даний метод без тіні сумнівів призначають жінкам, які перебувають у перинатальному періоді носіння плода та після пологів. Використання легких електричних імпульсів для оздоровлення не завадить передпологовому токсикозу в ході підготовки вагітної жінки до пологів. Зустрічалися кейси, коли ця чудова техніка позбавляла стражденних алкоголіків згубної звички. Безперечно те, що є й протипоказання. Це насамперед:
  • пігментна абіотрофія сітківки;
  • онкологія;
  • металеві імплантати в черепі;
  • інсульт, мікроінсульт;
  • офтальмологічні захворювання;
  • дерматит на лицьовому шкірному покриві;
  • порушений кровообіг;
  • істеричний психічний розлад;
  • лихоманка;
  • епілепсія;
  • персональне фізіологічне неприйняття процедури.
  Наголосимо, що ми перерахували лише основні причини, яким електросон протипоказаний, але доступність цього фізіотерапевтичного методу для кожного пацієнта індивідуальна: потрібна кваліфікована консультація та ретельне обстеження. Призначення дитині лікар виписує після скрупульозного ознайомлення з анамнезом захворювання необхідно бачити всю картину повністю. Переваги методу у його нешкідливості та відсутності побічних явищ, якими так чи інакше має фармакотерапія.

  Базові показання для лікування дітей:

  • Нейроциркуляторна дистонія.
  • Неврози.
  • Невралгії.
  • Гіперактивність, яку супроводжує гострий дефіцит уваги.

  Як діти сприймають фізіотерапевтичний метод електросонтерапії?

  До лікувальних відносяться секреторний, трофічний, спазмолітичний та седативний ефекти, до яких діти дуже розташовані та переносять сеанси дуже легко та спокійно. У горизонтальному положенні дитину вкривають покривалом або неворсистим пледом, надягають маску з електродами і дають старт послідовним фазам процедури: а) протягом першого етапу малюк розслабляється і починає спати; б) у другій фазі починається лікувальний процес, що триває до 15 хвилин до півгодини, до 60 хвилин у підлітків. Після завершення дитина розслаблена, але відчуває легкість у всьому тілі та приплив енергії. Електросонтерапія негайно припиняється в тому випадку, якщо маленький пацієнт виявляє такі симптоми, як головний біль, запаморочення та нудота. Найчастіше електросон призначають дітям, вік яких перевищив три роки. Показання переважно подібні до призначень підліткам і дорослим людям — це реабілітація після операції, хірургічного лікування, травми, перелому, органічних патологій, нервових розладів та психічних відхилень. У середньому для найменших підопічних призначається лікувальний курс, що складається з 10 сеансів, кожен з яких за тривалістю не перевищує 20 хвилин. Зазначимо, що батьківські відгуки про електросонтерапію найвдячніші — відзначаються суттєве скорочення сцен плачу, примх. А навпаки, помітно покращується повсякденний настрій, міцнішим стає нічний сон, згладжується симптоматика дитячих патологій. Нагадуємо, що про протипоказання і показання найкраще обізнані педіатр, що лікує, і вузьконаправлений за спеціальністю невропатолог. Починаючи з трьох років для дітей цілком доступний електросон, сеанс якого за тривалістю не перевищує чверть години – до 15 хвилин. Інтенсивність електричних імпульсів також найменша. Коригування лікування проводяться неврологом на основі віку та патогенезу пацієнта. Насамкінець додамо, що сучасна екологічна ситуація (особливо у великих містах та мегаполісах) вимагає від людини максимальної віддачі в роботі, бізнесі та навчанні, тому всім нам необхідно підтримувати енергетичний баланс, емоційну врівноваженість та позитивний настрій на кожен день. Домогтися всього цього далеко не так просто, як здається в наш вік тотальної нестачі вільного часу. У зв’язку з цим електросон без сумнівів є унікальним методом фізіотерапії, що приносить своїм адептам повноцінний відпочинок протягом нетривалого періоду, поки триває сеанс процедури під назвою електросонтерапія.
  Глухов Євгеній Ігорович

  Глухов Євгеній Ігорович

  медичний директор, лікар-невролог, мануальний терапевт

  Реабілітолог із досвідом практичної роботи понад 10 років, випускник НМАПО ім. П.Л. Шупика, завідувач інсультного блоку у відділенні інтенсивної терапії, клінічний ординатор кафедри судової медицини.

  Осовський Ігор Сергійович

  Осовський Ігор Сергійович

  старший реабілітолог з досвідом роботи понад 4 роки

  Закінчив школу професійного масажу «Profmed». Спеціалізація реабілітація, масаж, ЛФК.

  Білий Євгеній Ігорович

  Білий Євгеній Ігорович

  Масажист. Досвід роботи становить більше 6 років.

  Випускник школи професійного масажу «Profmed». Працює у напрямках: класичний масаж, локальний масаж(масаж голови, шиї, шийно-комірцевої зони, спини, грудної клітини, живота, верхніх та нижніх кінцівок), лімфодренажний масаж, вакуумний масаж, дитячий масаж, медовий масаж, антицелюлітний масаж, лікувальний масаж, апаратний масаж. Креольський масаж бамбуковими паличками; Самурайський масаж бамбуковими віниками; Старослов’янський масаж ложками. (Свідоцтво: №ВН-122; №ВН-170; №ВН-178)
  Базей Богдан Миколайович

  Базей Богдан Миколайович

  Фізичний терапевт, ерготерапевт, реабілітолог, мануальний терапевт.

  Закінчив Уманський медичний коледж на кафедрі лікувальна справа, закінчив Вінницький Відкритий міжнародний інститут розвитку людини «Україна» на кафедрі фізична терапія, ерготерапевт Закінчив курс підвищення кваліфікації у професійній школі масажу «Profmed» за спеціалізацією Основи остеопатії, м’які техніки мануальної терапії, постізометрична релаксація, кінезотейпування. Має стаж та досвід роботи у сфері медичної реабілітації 5+ років
  ПОТРІБНА ПОРАДА ВІД НАШИХ ЕКСПЕРТІВ?

  Замовте зворотний дзвінок зараз!

  Ми зв’яжемося з Вами протягом 24 годин з моменту Вашого запиту