Пропустіть зал очікування!

Зареєструйтесь онлайн перед приїздом.

У нас є актуальні розклади, контактна інформація та можливість записуватись на прийом через Інтернет.

Електросон – це позитивний вплив на ЦНС низькочастотними імпульсами електричного струму

Багато наших співгромадян і навіть маленькі діти вже оцінили той ефект, який чинить на організм дорослої людини та дитини електросон. Зрозуміло, сучасне суспільство чудово усвідомлює, що нічого небезпечного в «напливах» електрики на тіло і нерви немає, адже це лише позитивний вплив на центральну нервову систему (НСС) низькочастотними імпульсами електричного струму. Даний метод оздоровлення центральної, периферичної та вегетативної нервових систем був розроблений відносно нещодавно – у середині минулого (XX-го) століття. Значно переважна більшість пацієнтів, які пройшли цю процедуру, упевнені в благотворному ефекті, який вона справила на їхнє самопочуття. У процесі процедури електросна людина занурюється в дрімотний або сонний стан, проте бажання поспати здатне виникнути і після сеансу. У будь-якому випадку цей стан природний і природний, як і звичайна дрімота, яка теоретично здатна здолати кожну людину практично в будь-який час доби. Зрозуміло, що такий спосіб позитивного впливу на ЦНС не викликає звикання і зовсім не надає негативного впливу на організм ні дитини, ні дорослого пацієнта. Ті люди з особливими потребами, які досягли поважних років, так само, як і решта вікових категорій, підтверджують абсолютну нешкідливість свого досвіду з електричним сном і із задоволенням сприймають подібні фізіотерапевтичні маніпуляції.

Електросон: механіка впливу на органіку найменших пацієнтів

Монотонний і слабкий електроенергетичний подразник безпосередньо впливає на головний мозок: збуджує гіпокамп і взагалі на ділянки, які ми називаємо лімбічною системою, яка є «доісторичною» основою мозкової діяльності. Процедура відбувається в ізольованій від звуку кімнаті.

Дітям електросон доступний вже з трьох років!

Манжета спеціального призначення з гуми з двома парними електродами, на яких прокладки, змочені двовідсотковим розчином, є стандартним обладнанням. До головного мозку направляють синусоїдальний струм за допомогою схрещених електродів: результативна область розміщується по кругових векторах очних та соскоподібних точок. Регульована частота електроструму розподіляє імпульси рівномірно та послідовно.

  • Згідно з експертною думкою, яку переважно висловлює профільний лікар (невролог, невропатолог), підвищувати частоту доцільно від (мінімум) 5 ампер за секунду до (максимум) 20 ампер за секунду.
  • Заняття рекомендується проводити через один або два дні протягом 15-40 хвилин. Поступово тривалість процедури зростає.
  • Повний курс складає 20 сеансів, а мінімальна кількість занять – 10.

На підкіркові ділянки головного мозку регульовані імпульси електрики надходять через очниці. Прокладки електродів часто змочують лікарським складом. Поступово електрострум досягає гіпоталамуса, вплив на який, а також на ретикулярну формацію призводить дитину до сонного стану. Поступово такий психофізичний стан починає надавати на організм позитивний фізіотерапевтичний ефект.

Який позитивний вплив надає електросон на організм малюка?

  • Помітно знижує рівень поганого холестерину (ліпопротеїни низької щільності).
  • Усунення несправностей у роботі ШКТ (шлунково-кишковий тракт).
  • Налагоджує секвенції кровотворення.
  • Регулює дії сечостатевого апарату.
  • Нормалізує функції центральної нервової системи.
  • Оновлює вузлову взаємодію вегетативних факторів, гуморального середовища та психічних реакцій.
  • Налагоджує кровообіг, постачання головного мозку киснем та іншими необхідними для його нормальної діяльності речовинами.

Зарубіжні медики часто використовують для даної техніки найменування електроанальгезія, дія якої чудова тим, що стимулює вироблення таких гормонів як ендорфін, серотонін, окситоцин, налагоджує обмін речовин та прискорює метаболізм.

Електросон – фізіотерапія

Природно, вищеописаний метод є популярним трансцеребральним інструментом, що часто використовується в різних фізіотерапевтичних практиках. Відмінною його рисою в позитивному сенсі є те, що даний метод актуальний практично за будь-яких патологій, проте переважно при неврологічних відхиленнях. На питання чому саме так відповісти дуже просто. Справа в тому, що електросон спрямовує свої позитивні імпульси в основному на центральну нервову систему. Електрика, проникнувши в організм, переміщається по голові у шкірному покриві та м’язових тканинах. Вплив струму поширюється на активні в біологічному аспекті центри, а також на нерви та судини головного мозку, стимулюючи таким чином усі його основні та другорядні сегменти. Виділені поступово гормони гарного самопочуття та спокою мають розслаблюючий ефект, «окутуючи» пацієнта — він відчуває приємну потребу поспати або хоча б подрімати.

Електросонтерапія: особливості та аспекти проведення

Сеанс традиційно реалізується в кабінеті фізіотерапевтичних маніпуляцій, де знаходяться стіл із приладами та зручна кушетка. Але, незважаючи на звичай, дана процедура досить доступна в мобільному варіанті апаратури: прилад нескладно доставити прямо додому або кімнати, яку надав пацієнту медичний центр. Знявши верхні та стримуючі, сковуючі предмети одягу, людина розташовується горизонтально і вкривається пледом або ковдрою за бажанням для створення затишної атмосфери. Необхідно ізолювати кімнату від сторонніх шумів і звуків, а також затемнити її, щоб уникнути дратівливих рецепторів ЦНС світлових сигналів.

Лікар невролог, реабілітолог або фізіотерапевт готують підопічного до сеансу, розповідаючи йому про майбутні відчуття, підлаштовують апарат, підбираючи найкращу силу електроструму для максимально комфортного алгоритму імпульсного впливу. У середньому показники електричних імпульсів такі: електроенергетична напруга – близько 80 вольт, сила струму – близько 10 міліампер, частота – до 150 герц. Електроди фіксують у металевих роз’ємах на спеціальному головному чи лицьовому уборі, часто оснащеному прогумованим коміром.

Підкреслимо, що монотонні електричні струми, що надходять у тканини і кору головного мозку через електроди, в жодному разі не повинні бути дискомфортними і звичайно вкрай важливою є відсутність навіть натяку на больові відчуття. На початку сеансу лікар весь час поруч із дитиною і практично не відходить від неї і згодом, коли буде досягнуто ефекту релаксації та сну. Невролог постійно запитує про відчуття і просить описати їх у м’якій ігровій формі. Це насамперед відбувається на перших заняттях. Дуже важливо, щоб підопічний був цілком спокійний, повністю розслабився і зрештою заснув цілющим для ЦНС сном.

Для дорослих тривалість сну може досягати півтори години, але для дітей вона повинна становити не більше півгодини або в максимальному обсязі – сорок хвилин. Підопічний зручно лежить на напівм’якій кушетці та створює правильний настрій для відпочинку. Одяг вільний, зручний, без затискачів та перетискань м’язів, вен та сухожиль. Приміщення – це затемнена кімната, що сприяє відпочинку, де грає спокійна медитативна музика без слів або з динаміка долинають звуки природи.

Перед сеансом лікарі радять перекусити, жінкам не рекомендують користуватися косметикою вже за пару днів до заняття. Для всіх без винятку (незалежно від наявності будь-якої певної недуги) призначаються аналізи сечі та крові, рентген, ультразвукове дослідження (УЗД), іноді комп’ютерна томографія (КТ), магнітно-резонансна томографія (МРТ), доплерографія тощо.

Чим електросон корисний для будь-якого віку?

Після заняття підопічні переживають приємні відчуття: покращується загальне самопочуття, краще функціонують внутрішні органи вегетативної, ендокринної та кровоносної систем, ресурсна база організму зміцнюється, обмін речовин налагоджується, нормалізуються артеріальний та внутрішньочерепний тиск, згладжується неврологічна симптом витривалість, отже зростає працездатність. Завдяки цим безперечним перевагам електросон досить популярна фізіотерапія, яку надає не лише медичний центр R-Clinic (Одеса). Послуга доступна: метод практикують багато реабілітаційних центрів не лише в Україні, а й у зарубіжних країнах усього світу. Оздоровча маніпуляція полегшує симптоми багатьох захворювань, не має побічних ефектів і доступна для більшості пацієнтів з різним анамнезом.

Що найчастіше відбувається після сеансу?

  • шкіра стає кращою;
  • нівелюється симптоматика хвороб;
  • зменшується прагнення поганих звичок (куріння, зловживання спиртними напоями);
  • поліпшується кровотворення та згортання крові;
  • сечостатева система міцніє;
  • згладжуються болючі відчуття;
  • знижується рівень «поганого» холестерину;
  • метаболізм стає активнішим;
  • заспокоюється нервова система;
  • приходить у норму артеріальний та внутрішньочерепний тиск.

Додатковий відпочинок і сон дають організму ті ресурси, яких сучасна людина гостро потребує. Сеанси допомагають відновити сили та налаштувати ЦНС на позитивний вектор. Додамо до вищесказаного, що і студенти, і школярі демонстрували після занять електросном покращену результативність у успішності. А вчителі, викладачі та батьки відзначали у дітей зростання доброзичливості та підвищену цілеспрямованість в освітньому процесі.

Поряд із вищезгаданими преференціями електросон часто використовують як спазмолітик у рамках реабілітації після ЧМТ (черепно-мозкова травма). До безперечних плюсів у характеристиці належить той факт, що даний метод без тіні сумнівів призначають жінкам, які перебувають у перинатальному періоді носіння плода та після пологів. Використання легких електричних імпульсів для оздоровлення не завадить передпологовому токсикозу в ході підготовки вагітної жінки до пологів. Зустрічалися кейси, коли ця чудова техніка позбавляла стражденних алкоголіків згубної звички.

Безперечно те, що є й протипоказання. Це насамперед:

  • пігментна абіотрофія сітківки;
  • онкологія;
  • металеві імплантати в черепі;
  • інсульт, мікроінсульт;
  • офтальмологічні захворювання;
  • дерматит на лицьовому шкірному покриві;
  • порушений кровообіг;
  • істеричний психічний розлад;
  • лихоманка;
  • епілепсія;
  • персональне фізіологічне неприйняття процедури.

Наголосимо, що ми перерахували лише основні причини, яким електросон протипоказаний, але доступність цього фізіотерапевтичного методу для кожного пацієнта індивідуальна: потрібна кваліфікована консультація та ретельне обстеження. Призначення дитині лікар виписує після скрупульозного ознайомлення з анамнезом захворювання необхідно бачити всю картину повністю. Переваги методу у його нешкідливості та відсутності побічних явищ, якими так чи інакше має фармакотерапія.

Базові показання для лікування дітей:

  • Нейроциркуляторна дистонія.
  • Неврози.
  • Невралгії.
  • Гіперактивність, яку супроводжує гострий дефіцит уваги.

Як діти сприймають фізіотерапевтичний метод електросонтерапії?

До лікувальних відносяться секреторний, трофічний, спазмолітичний та седативний ефекти, до яких діти дуже розташовані та переносять сеанси дуже легко та спокійно. У горизонтальному положенні дитину вкривають покривалом або неворсистим пледом, надягають маску з електродами і дають старт послідовним фазам процедури: а) протягом першого етапу малюк розслабляється і починає спати; б) у другій фазі починається лікувальний процес, що триває до 15 хвилин до півгодини, до 60 хвилин у підлітків. Після завершення дитина розслаблена, але відчуває легкість у всьому тілі та приплив енергії. Електросонтерапія негайно припиняється в тому випадку, якщо маленький пацієнт виявляє такі симптоми, як головний біль, запаморочення та нудота.

Найчастіше електросон призначають дітям, вік яких перевищив три роки. Показання переважно подібні до призначень підліткам і дорослим людям — це реабілітація після операції, хірургічного лікування, травми, перелому, органічних патологій, нервових розладів та психічних відхилень. У середньому для найменших підопічних призначається лікувальний курс, що складається з 10 сеансів, кожен з яких за тривалістю не перевищує 20 хвилин.

Зазначимо, що батьківські відгуки про електросонтерапію найвдячніші — відзначаються суттєве скорочення сцен плачу, примх. А навпаки, помітно покращується повсякденний настрій, міцнішим стає нічний сон, згладжується симптоматика дитячих патологій. Нагадуємо, що про протипоказання і показання найкраще обізнані педіатр, що лікує, і вузьконаправлений за спеціальністю невропатолог.

Починаючи з трьох років для дітей цілком доступний електросон, сеанс якого за тривалістю не перевищує чверть години – до 15 хвилин. Інтенсивність електричних імпульсів також найменша. Коригування лікування проводяться неврологом на основі віку та патогенезу пацієнта.

Насамкінець додамо, що сучасна екологічна ситуація (особливо у великих містах та мегаполісах) вимагає від людини максимальної віддачі в роботі, бізнесі та навчанні, тому всім нам необхідно підтримувати енергетичний баланс, емоційну врівноваженість та позитивний настрій на кожен день. Домогтися всього цього далеко не так просто, як здається в наш вік тотальної нестачі вільного часу. У зв’язку з цим електросон без сумнівів є унікальним методом фізіотерапії, що приносить своїм адептам повноцінний відпочинок протягом нетривалого періоду, поки триває сеанс процедури під назвою електросонтерапія.

Даний метод, який повсюдно використовують фізіотерапевти в кабінетах, де проводяться оздоровчі сеанси, найчастіше застосовується для лікування неврологічних розладів у дітей. Навіщо призначають електросон? Застосування цієї технології допомагає переважно при психологічних та нервових навантаженнях, для лікування занепокоєння, безсоння. Загальне заспокоєння нервової системи завжди сприятливо при фізичних та розумових розладах, а також у ході терапії різних соматичних патологій. Маленьких пацієнтів та батьків приваблює абсолютна безпека цього способу оздоровлення, а також повна відсутність ймовірності побічних ефектів. Зрозуміло, в першу чергу електросон принесе користь тим дітям і дорослим, які не здатні добре відпочивати в нічний час доби, а також протягом дня. Заспокійлива обстановка кабінету, доброзичливе ставлення фізіотерапевта та безболісні, приємні процедури незмінно радують дітей та батьків своїм гарантованим результатом. Електроенергетичні імпульси низької частоти гальмують вплив на ЦНС (центральна нервова система) і периферичні її ділянки, тому пацієнт легко занурюється в дрімоту. Спати під час сеансу не обов’язково, проте у вечірні години однозначно не виникне жодних проблем із засинанням, якому часто перешкоджають безпричинна дратівливість та тривожні думки.
В основі цього дієвого способу оздоровлення застосовуються електроенергетичні імпульси найнижчої частоти. Згідно з експертною думкою вчених медиків, саме низькочастотні слабкі розряди надають найсприятливіший вплив на ЦНС (центральна нервова система) пацієнтів. Гальмування, яке слабка електрика викликає в ЦНС, приводить, як мінімум, до дрімотного стану, а як максимум — занурює в лікувальний сон. Підкреслимо, що на роботу ЦНС і всього мозку впливають саме ті низькочастотні імпульси, які передаються тонкими проводами від спеціально сконструйованого і зібраного пристрою. Коли струм проходить до гіпофіза нервами черепа і судин, він готується поширитися по всьому мозку, по різних його сегментах. Таким чином виявляється заспокійливий та седативний ефект, який у результаті виконує функцію снодійного, але при цьому не є фармакологічним засіб — тобто не призводить до звикання та не має побічних ефектів. Крім того, на відміну від простого сну та відпочинку, якого вимагає для кожної людини фізіологічна необхідність, у ході процедури електросон скорочується больовий синдром, усувається зовсім або пом’якшується почуття болю. Як бачимо, це дійсно дієвий і гуманний метод, який реально допомагає усунути масу симптомів широкого спектра неврологічних порушень. Скільки потрібно процедур електросну? Стандартний курс, який призначає педіатр, терапевт або невролог, зазвичай включає від 10 до 15 сеансів. Процедури, тривалість яких становить від 30 до 90 хвилин, проводять щодня або через день. Під час сеансу медсестра укладає підопічного на кушетку в тому положенні, яке максимально зручне. Потім фізіотерапевт підключає до голови пацієнта електроди та вибирає частоту імпульсів електроструму, які рекомендовані для даного індивідуального випадку. Враховуються параметри захворювання, його симптоматика та загальна клінічна картина. У точках впливу електричних імпульсів часто відчуваються ледь помітне поколювання та легка вібрація. Процедура проходить абсолютно безболісно та викликає виключно позитивний терапевтичний ефект.
Цілком обгрунтовано вважається, що цей фізіотерапевтичний метод був розроблений ще в середині XX століття. Особливо цінним є те, що такий спосіб оздоровлення абсолютно безпечний, не має побічних ефектів і не призводить до звикання. У цьому даний принцип лікування вигідно відрізняється від багатьох фармакологічних препаратів, які зазвичай призначають навіть дітям для усунення симптомів багатьох неврологічних порушень. Особливо важливим є той позитивний вплив, який вищевказаний метод має на ЦНС. Яку дію на ЦНС має електросон? Насправді це седативна дія, яка проявляється у вигляді гальмування нервових реакцій. Це гіпотензивна дія, яка добре нормалізує більшість реакцій ЦНС. Ефект виявляється у гальмуванні збудження, яке зароджується та наростає в корі головного мозку. Помітно знижується тиск усередині черепа та в очних сегментах. Проводиться пом’якшення спазмів, скорочення больового синдрому, усувається свербіж шкірного покриву, більш збалансованою та природною стає потреба фізіологічного сну та її регулярна реалізація. Багато фахівців також стверджують, що один із позитивних факторів, до яких призводить електросон, — це скорочення в крові показника так званого поганого холестерину.

Багато батьків цілком природнним чином прагнуть якомога більше дізнатися про різні способи лікування або оздоровлення своїх маленьких дітей та підлітків. В останні роки все більшу популярність здобули фізіотерапевтичні методи, завдяки яким малюки стають міцнішими, здоровішими і радіснішими. До них належить можливість штучно заспокоїтися і навіть поспати в кабінеті фізіотерапії. Скільки триває процедура електросну? Переважно тривалість сеансу становить від півгодини до 90 хвилин. Як правило, фізіотерапевт проводить цю нескладну та дуже приємну для пацієнта процедуру щодня або через один день. Кількість сеансів найчастіше включає від 10 до 15 відвідувань фізіотерапевтичного кабінету. Нагадаємо мамам і татам, бабусям і дідусям, що перш ніж розпочати відвідування кабінету фізіотерапії, потрібно отримати відповідне направлення від лікаря педіатра, терапевта або невролога. Незважаючи на безболісність та очевидну корисність цього способу лікування та пом’якшення недуг, лікар зобов’язаний ретельно вивчити анамнез або лікарняну картку пацієнта і потім на основі особистого огляду порекомендувати маленькому підопічному електросон. Дуже рідко, але буває так, що у дитини непереносимість електричного струму, тому необхідно повністю контролювати ситуацію, допомагати медикам робити важливу роботу.

Для багатьох батьків і старших опікунів маленької дитини, у якої діагностовано неврологічний розлад, важливо повністю розуміти процес, що являє собою той чи інший фізіотерапевтичний метод. Це цілком зрозуміло та цілком розумно. Коли сім’я визначила малюка чи підлітка до поліклініки, лікарні чи у медичний центр, починається обстеження, під час якого педіатр, невролог чи терапевт побачить всю картину та постарається максимально надати допомогу. Важливо все робити усвідомлено та поступово, щоб контролювати самопочуття дитини, яка не завжди здатна самостійно моніторувати стан і точно описати самопочуття під час лікування. Отже, після проходження обстеження, діагностики та отримання направлення маленького пацієнта приводять до кабінету фізіотерапії. Як проводиться процедура електросну? У кабінеті дитини зустрічає доброзичлива медсестра та знаючий фізіотерапевт, які тепер повністю займаються своїм підопічним. Хворого чи ослабленого нервовою, фізіологічною напругою пацієнта дбайливо укладають на кушетку, на якій йому має бути максимально комфортно та зручно. Залежно від практичної методики сеансу на лоб або очі накладається спеціальна пов’язка або маска, на якій розташовані електроди у вигляді чашок, пластиру або присосок з електродами. Знаючий фахівець індивідуально підбирає рівень частоти, що відповідає загальному стану підопічного та стадії патології. Підкреслимо, що тривалість перших сеансів має перевищувати 20 хвилин. Згодом процедура може тривати від півгодини до години і більше. У будь-якому випадку гарантовано релаксацію, приємну сонливість та заспокоєння ЦНС (центральна нервова система).

Зрозуміло, батьки, бабусі та дідусі зобов’язані розуміти, що для проходження фізіотерапевтичного лікування у спеціальному кабінеті, потрібно звернутися спочатку до поліклініки, у медичний центр чи лікарню, де доступна стартова діагностика, а також є можливість здати біологічні матеріали на аналіз. Хто призначає електросон? Лікар педіатр, терапевт або невролог проводить спочатку особистий огляд пацієнта, вивчає анамнез хвороби, якщо така є, а потім вже робить призначення. Для того, щоб отримати направлення на електросон, достатньо розповісти про симптоми, які здатні бути ознаками порушення в роботі нервової системи. Найчастіше це безсоння, стан тривоги, апатія, розлад харчової поведінки (анорексія або переїдання, булімія), мігрень, головний біль, непритомність (синкопи), запаморочення, дезорієнтація у просторі та часі, депресивний стан, хронічна депривація та фрустрація.
Всі ми розуміємо, що навіть нешкідлива і безболісна фізіотерапевтична процедура часто призначається не для поліпшення загального самопочуття або в рамках протистояння легкому нездужанню. Безперечно, що фізіотерапія як така здатна принести користь більшості дітей, але для багатьох з них ця методика є одним із інструментів лікування гострої чи хронічної патології. Які є показання для процедури електросон? Насамперед перерахуємо ті хвороби та наслідки, які вимагають ретельного та досить скрупульозного лікування. Зрозуміло, насамперед це травми голови та черепа, пошкодження головного мозку, порушення в роботі судин та окремих його сегментів. Потім необхідно згадати больовий синдром різного патогенезу, а також фантомний біль. Далі перерахуємо такі недуги: енурез, заїкання, бронхіальна астма, ішемічна хвороба серця, ревматоїдний артрит, дерматит (псоріаз та екзема), виразка, гастрит, інші недуги травної системи та ШКТ (шлунково-кишковий тракт), гормональний збій, нервовий розлад, гіпотонія, гіпертензія та артеріальна гіпертензія.
Зрозуміло, для багатьох фізіотерапевтичних процедур є деякі обмеження. Особливо це стосується тих практик, які безпосередньо застосовують електричний струм. Кому протипоказаний електросон? До тих пацієнтів, яким категорично не рекомендовано цю техніку, належать передусім ті малюки та дорослі, у кого загальне протипоказання до фізіотерапії. Зокрема, це може бути непереносимість електроенергетичних імпульсів — навіть найслабших і тих, що проходять на мінімальній частоті. Перешкодою для призначення електросну стане наявність металевих предметів в черепі (імпланти), а також онкологічне захворювання. Нагадаємо, що перед тим, як вирушити до кабінету фізіотерапії, необхідно пройти діагностику та обстеження у фахівця. Невролог, терапевт або педіатр спочатку вивчають анамнез, проводять особистий огляд і вже після цього видають направлення на процедури або додаткову діагностику, якщо діагноз все ще залишає сумніви.
Перед сеансом дуже важливо знати, яку саме дію матиме та чи інша фізіотерапевтична практика. Пацієнту це допомагає внутрішньо підготуватися до сеансу. Особливо важливо це знати батькам, які вперше ведуть свою дитину до кабінету фізіотерапії. Яку лікувальну дію має електросон? Ця процедура призводить до двох основних результатів — це може бути стимулюючий, активізуючий ефект або навпаки: седативний та розслаблюючий. В обох випадках електросон має антистресовий вплив на організм малюка або підлітка. Підвищується тонус, покращується обмін речовин, зміцнюється імунітет. Слабкі електричні імпульси посилюють кровообіг, стимулюють регенерацію, знімають спазм, мають знеболювальну дію.
Глухов Євгеній Ігорович

Глухов Євгеній Ігорович

медичний директор, лікар-невролог, мануальний терапевт

Реабілітолог із досвідом практичної роботи понад 10 років, випускник НМАПО ім. П.Л. Шупика, завідувач інсультного блоку у відділенні інтенсивної терапії, клінічний ординатор кафедри судової медицини.

Осовський Ігор Сергійович

Осовський Ігор Сергійович

старший реабілітолог з досвідом роботи понад 4 роки

Закінчив школу професійного масажу «Profmed». Спеціалізація реабілітація, масаж, ЛФК.

Білий Євгеній Ігорович

Білий Євгеній Ігорович

Масажист. Досвід роботи становить більше 6 років.

Випускник школи професійного масажу «Profmed». Працює у напрямках: класичний масаж, локальний масаж(масаж голови, шиї, шийно-комірцевої зони, спини, грудної клітини, живота, верхніх та нижніх кінцівок), лімфодренажний масаж, вакуумний масаж, дитячий масаж, медовий масаж, антицелюлітний масаж, лікувальний масаж, апаратний масаж. Креольський масаж бамбуковими паличками; Самурайський масаж бамбуковими віниками; Старослов’янський масаж ложками. (Свідоцтво: №ВН-122; №ВН-170; №ВН-178)
Базей Богдан Миколайович

Базей Богдан Миколайович

Фізичний терапевт, ерготерапевт, реабілітолог, мануальний терапевт.

Закінчив Уманський медичний коледж на кафедрі лікувальна справа, закінчив Вінницький Відкритий міжнародний інститут розвитку людини «Україна» на кафедрі фізична терапія, ерготерапевт Закінчив курс підвищення кваліфікації у професійній школі масажу «Profmed» за спеціалізацією Основи остеопатії, м’які техніки мануальної терапії, постізометрична релаксація, кінезотейпування. Має стаж та досвід роботи у сфері медичної реабілітації 5+ років
ПОТРІБНА ПОРАДА ВІД НАШИХ ЕКСПЕРТІВ?

Замовте зворотний дзвінок зараз!

Ми зв’яжемося з Вами протягом 24 годин з моменту Вашого запиту