• UA
 • RU
 • Телефон:

  Пропустіть зал очікування!

  Зареєструйтесь онлайн перед приїздом.

  У нас є актуальні розклади, контактна інформація та можливість записуватись на прийом через Інтернет.

  Масаж лікувальний: класифікація, призначення та показання

  Вплив погладжуванням, дотиками та натисканням на певні ділянки власного тіла (самомасаж) відомий сучасній цивілізації ще з часів розквіту давньогрецької культури та медицини. Але, напевно, перша подоба цього нативного методу оздоровлення знайома людству з первісних часів. Що може бути простіше, ніж, втративши забите місце, позбутися болю? Лікувальний масаж здавна і переможно йде з історії медичних маніпуляцій. Акупунктурне мистецтво натискань на потрібні точки розвивали в Китаї ще задовго до нашої ери, а на Близькому Сході Авіценна рекомендував лікувально-профілактичне розтирання і руками, і ногами на рубежі першого і другого тисячоліття вже поточного літочислення. У давнину на європейській території одними з найраніших і найзатятіших поборників різноманітних масажів були грецький лікар Гіппократ і пізньоримський Асклепіад. Перший стверджував ніби «масаж пом’якшить надто затверділий суглоб, а розм’яклий орган, навпаки, зробить більш зібраним і зв’язним», а другий небезпідставно склав думку про масажні градації, про що і говорив своїм учням, мовляв «масаж буває тривалий і короткий, насухо і з використання олії, із зусиллям і дуже легкий — і в кожного своє призначення». У середні віки, затьмарені інквізиторськими догмами, ця галузь медицини в Європі не розвивалася, але з настанням так званої епохи Ренесансу інтерес до масажу та його лікувальних властивостей знову переміг і з тих пір беззаперечно розвивається у різних напрямках як підтримуючих, так і реабілітаційних практик.

  Класифікація масажних методів та прийоми масажу

  По-перше, розповімо про таке першостатейне явище в мануальних оздоровчих практиках, як класичний масаж (далі — М), що поділяється на категорії по об’єктах людського тіла, на які він впливає.
  • Перша категорія М характеризується тим впливом, який він чинить на загальний стан органів людини та насамперед його ЦНС (центральна нервова система). Тут важливим є вибір одного з двох протилежних устремлінь: потрібно тонізувати, порушити ЦНС або навпаки — мета М у знеболюванні, заспокоєнні та розслабленні. Тому в стартову категорії потрапляють наміри, описані в першому пункті — для досягнення фізіологічного пробудження потрібен прямий вплив на суглоби, м’язи та шкіру.
  • Друга категорія М прагне протилежної мети — творча релаксація. Для цього не обійтися без того, щоб орган чи кінцівку струсити, потрясти, потім погладити.

  Класичний масаж також умовно ділиться на два подібні різновиди

  Так, практично всі типи М складені з двох підгруп:
  • Масуються сухожилля, фасції (зв’язки) та суглоби — масажист домагається вібрації в сполучних елементах, а також використовує розтирання та неакцентоване погладжування.
  • Масуються клітковина підшкірного наповнення м’яких тканин, шкіра та м’язова маса. Застосовуються розминання, вичавлювання, точкові та сегментовані натискання.

  Сім прийомів масажу

  Під час здійснення М необхідно виконувати такі дії:
  • повідомляти ділянки тіла вібрацію;
  • поплескувати їх;
  • розминати;
  • розтирати;
  • вижимати;
  • викручувати;
  • погладжувати.

  Лікувальний масаж у профілактиці захворювань нервової системи

  Профілактичний М дозволяє організму людини розслабитись. У цей момент нормалізується робота ЦНС, периферичної та вегетативної нервових систем, а також ендокринна конфігурація, кровотік та лімфоток, опорний та руховий апарат. Завдяки регулярним сеансам М збільшується сумарна працездатність індивідуума. У прямій залежності від конкретної ситуації фахівці R-Clinic проводять лікувальний та загальний оздоровчий М для покращення показників організму пацієнта, який пережив травму, складний перелом, інсульт, інфаркт чи інфекційне захворювання. Результативний М завжди допомагає досягти бажаного ефекту. Так, позитивно нарощується м’язовий тонус, усувається больовий синдром у шиї та спині, відбувається розслаблення, що допомагає зняти стрес. Підкреслимо, що перед тим, як приступити до М різної інтенсивності та цільового призначення, дуже важливо отримати консультацію Вашого лікаря або фахівця у сфері реабілітології та неврології. Необхідне точне знання органічної проблематики. Тільки так буде отримано максимальну користь після проходження курсу М. Лікувальний масаж незамінний під час відновлення після:
  • перелому шийки стегна;
  • інсульту;
  • інфаркту;
  • травми хребта;
  • ЧМТ (черепно-мозкова травма);
  • хірургічного лікування;
  • ендопротезування.
  Також М надзвичайно важливий при головокруженні ніх, протрузіях, міжхребцевих грижах та інших симптомах остеохондрозу, при безсонні, астенії, невриті, неврозі, психозі, мігрені та інших невралгічних та нейропатичних розладах, включаючи дисциркуляторну невропатію. Зазначимо, що хронічна втома, дратівливість, схильність до тривог і фрустрації можуть бути ознаками до пори патології, що зникла, яку необхідно виявити в рамках обстеження та діагностики та призначити відповідні профілактичні заходи. Терапевтичний М неодмінно стає однією з найважливіших складових програми, що підтримує, яку призначить кваліфікований спеціаліст R-Clinic. Користь полягає в тому, що в ході виконання М реалізується опрацювання максимальної кількості ділянок тканин і м’язів, позитивні імпульси сприймаються м’язовими рецепторами і благополучно йдуть у ЦНС. Залежно від вибору методу М пацієнт розслаблюється або підвищує загальний органічний тонус, а разом з ним здатність чинити опір гострому нападу невиліковної патології або хронічному захворюванню, наслідкам травми або післяопераційної слабкості. Благотворний вплив на психіку та ЦНС надає аромотерапія та олії, які при М застосовує масажист. Позитивний вплив масажної терапії при різних недугах:
  • у рази прискорюється процес регенерації сполучних тканин після перевантажень та небезпечних травм;
  • усуваються затискачі в нервових закінченнях, йде больовий синдром;
  • вирівнюється, налагоджується робота опорно-рухового апарату;
  • стабілізується діяльність центральної, периферичної та вегетативної нервових структур організму підопічного;
  • нарощується опір імунної системи зовнішнім та внутрішнім інфекціям, сезонній захворюваності;
  • помітно покращується обмін речовин, прискорюються метаболічні реакції, виведення шлаків та токсичних речовин;
  • зволожує шкірний покрив, ліквідується шар ороговілих «лусочок».
  • Підкреслимо, що М завжди обов’язково входить у програму нейро-ортопедичної реабілітації, у реалізації якої неодмінно беруть участь кваліфіковані масажист та мануальний терапевт.

  Нагадаємо, що медичний центр R-Clinic надає всім бажаючим послуги виключно сертифікованих фахівців, які мають реальний досвід практичної роботи та відповідну профілю базою теоретичних знань, яка регулярно оновлюється технологічними інноваціями.

  Глухов Євгеній Ігорович

  Глухов Євгеній Ігорович

  медичний директор, лікар-невролог, мануальний терапевт

  Реабілітолог із досвідом практичної роботи понад 10 років, випускник НМАПО ім. П.Л. Шупика, завідувач інсультного блоку у відділенні інтенсивної терапії, клінічний ординатор кафедри судової медицини.

  Осовський Ігор Сергійович

  Осовський Ігор Сергійович

  старший реабілітолог з досвідом роботи понад 4 роки

  Закінчив школу професійного масажу «Profmed». Спеціалізація реабілітація, масаж, ЛФК.

  Білий Євгеній Ігорович

  Білий Євгеній Ігорович

  Масажист. Досвід роботи становить більше 6 років.

  Випускник школи професійного масажу «Profmed». Працює у напрямках: класичний масаж, локальний масаж(масаж голови, шиї, шийно-комірцевої зони, спини, грудної клітини, живота, верхніх та нижніх кінцівок), лімфодренажний масаж, вакуумний масаж, дитячий масаж, медовий масаж, антицелюлітний масаж, лікувальний масаж, апаратний масаж. Креольський масаж бамбуковими паличками; Самурайський масаж бамбуковими віниками; Старослов’янський масаж ложками. (Свідоцтво: №ВН-122; №ВН-170; №ВН-178)
  Базей Богдан Миколайович

  Базей Богдан Миколайович

  Фізичний терапевт, ерготерапевт, реабілітолог, мануальний терапевт.

  Закінчив Уманський медичний коледж на кафедрі лікувальна справа, закінчив Вінницький Відкритий міжнародний інститут розвитку людини «Україна» на кафедрі фізична терапія, ерготерапевт Закінчив курс підвищення кваліфікації у професійній школі масажу «Profmed» за спеціалізацією Основи остеопатії, м’які техніки мануальної терапії, постізометрична релаксація, кінезотейпування. Має стаж та досвід роботи у сфері медичної реабілітації 5+ років
  ПОТРІБНА ПОРАДА ВІД НАШИХ ЕКСПЕРТІВ?

  Замовте зворотний дзвінок зараз!

  Ми зв’яжемося з Вами протягом 24 годин з моменту Вашого запиту