Пропустіть зал очікування!

Зареєструйтесь онлайн перед приїздом.

У нас є актуальні розклади, контактна інформація та можливість записуватись на прийом через Інтернет.

Гри міжхребцевих дисків: причини, симптоми та лікування

Щодня багато хто з нас бореться з болями в спині. Іноді біль буває настільки сильним, що заважає нормально функціонувати і виконувати навіть найпростіші дії. Причиною таких болів може бути міжхребцева грижа, також відома як дископатія. Грижа хребта відноситься зазвичай до хвороби міжхребцевого диска і в народі називається випаданням диска. Ця проблема спостерігається в основному у людей після 40 років, проте через сидячий спосіб життя і лінощі рухатися, спинна грижа зачіпає все більше молодих людей. Рідко буває, що вона протікає безсимптомно. Симптоми залежать від ділянки її локалізації.

Як виникає грижа міжхребцевого диска?

Найбільше навантаження в нашому організмі лягає на міжхребцеві диски. Кожен диск складається з драглистого ядра і навколишнього його фіброзного кільця. У той момент, коли вони втрачають свою еластичність, можуть почати зміщуватися, і так утворюється протрузія міжхребцевого диска. Таким чином, безперервність кільця порушується, і ядро ​​починає тиснути на нервові структури, що викликає сильні болючі відчуття.

Основні ознаки міжхребцевої грижі

Симптоми дископатії залежать як від відділу хребта, в якому вона утворюється, так і від її розміру. При ширшій спинномозковій грижі можуть виникати неврологічні симптоми, що потребують зазвичай хірургічного втручання. Симптоматика включає:

1. Міжхребетна грижа шийного відділу:

  • скутість і біль у ділянці шиї;
  • утруднений рух голови;
  • головний біль, шум у вухах;
  • часті запаморочення;
  • поколювання / оніміння верхніх кінцівок.

2. При грижі у грудному відділі хребта:

  • болі, що віддають у ребра (при сміхі, чханні, кашлі);
  • біль у грудях і в області серця, що часто маскується під серцевий напад.

3. Міжхребетна грижа поперекового відділу:

  • парези або паралічі, викликані м’язовою слабкістю;
  • оніміння нижніх кінцівок, викликане зниженням чутливості;
  • фізіологічні проблеми з контролем сечовипускання та випорожнення.
У цих випадках слід негайно звернутися до невропатолога. Якщо у вас немає таких серйозних симптомів, існує можливість безопераційного лікування.

Міжхребцева грижа: причини захворювання

Як правило, причини виникнення міжхребцевої грижі залежать від відділу хребта, який вона зачіпає.
  • Гіжа шийного відділу – зазвичай виникає через навантаження на цей сегмент хребта через роботу за комп’ютером. Неприродне становище голови протягом багатьох годин (зміщена від осі тіла, висунута вперед), викликає напругу м’язів, що веде до дегенерації міжхребцевого диска. Цей вид гриж часто з’являється внаслідок ДТП. Ще це може бути викликане різким нахилом голови назад, а потім швидко вперед.
  • Якщо мова йде про грижу поперекового відділу, то вона часто обумовлена ​​анатомією людини (у разі вузького хребетного каналу) або генетикою. Однак зазвичай це результат перевантаження хребта, що виникає, наприклад, при підйомі ваги з підлоги на випрямлених ногах. На її формування також впливають удари та вібрації, тому такому виду грижі дуже схильні професійні водії.

Центр R-CLINIC: лікування міжхребцевих гриж в Одесі

У більшості випадків вилікувати грижу хребта можна, не вдаючись до хірургічного втручання. Правильно підібравши аеробні вправи, ми можемо значно знизити тиск на коріння нервових відростків і покращити кровопостачання, що дозволяє виконати лікування міжхребцевих гриж без операції. . Проте слід пам’ятати, що грижі бувають різні, тому універсальних вправ, які підійдуть всім, не існує. Їх необхідно підбирати індивідуально, щоби не погіршити стан хворого. Вони не повинні бути надто важкими та втомливими, оскільки напруга може посилити ситуацію. Дуже важливою є регулярність їх виконання. Людям з ожирінням рекомендується зниження ваги, яку несе хребет. Це призведе до меншого зусилля, що виштовхує ядро. Також слід навчитися правильної техніки нахилу та підняття предметів, щоб не допустити рецидиву. Окрім вправ і масажів, у фізіотерапевтичному лікуванні хребетних гриж добре працюють наступні процедури:
  • лазеротерапія;
  • кріотерапія;
  • електротерапія;
  • теплолікування.
Можливо застосування знеболювальних та протизапальних препаратів, міорелаксантів (для розслаблення м’язів), а також стероїдної терапії. При недостатності консервативного лікування, необхідно видалення міжхребцевої грижі. Незважаючи на те, що операція може викликати побоювання щодо можливих післяопераційних ускладнень, пов’язаних зі спинномозковою грижею, її переваги переважують сумніви.
Тривалі (остеохондроз) або швидкоплинні (травма) дегенерації хребта у супроводі болю та дискомфорту призводять до виникнення патології іменованої міжхребцева грижа. Вміст міжхребцевого диска надходить у хребетний канал, а зовнішня оболонка його фіброзного кільця порушується. У зв’язку з цим у хворого помітно знижується працездатність, підвищується стомлюваність, засмучується сон та загальна життєдіяльність організму. У результаті грижеобразования, саме на початку патологічного процесу, з’являються протрузії. Якщо ігнорувати своєчасні превентивні заходи, можна запустити стан хвороби — тоді можлива інвалідність. Необхідно вчасно провести діагностику, тобто як тільки виникли підстави для підозри наявності цієї недуги. Кваліфікована допомога фахівців R-Clinic допоможе уникнути сумних ускладнень і домогтися правильним лікуванням того, що міжхребцева грижа перестане Вас дошкуляти, і Ви зможете назавжди її позбутися. Реабілітаційний центр надає ту перевагу перед амбулаторним лікуванням, що все тут знаходиться під одним дахом — і розміщення постояльців з харчуванням, і процедурні кабінети, і уважний персонал.
Розрив міжхребцевих дисків в області попереку в медичній клінічній практиці зветься міжхребцева грижа поперекового відділу. Експерти вважають, що з розвитком технологій, в першу чергу, комп’ютерних, збільшується кількість пацієнтів з цією недугою, тому що в масовому масштабі помітно скорочується фізична активність, що, у свою чергу, призводить до нездатності організму чинити опір хребетним деформаціям у потрібній мірі. У п’яти відсотків тих людей, які протягом усього життя скаржаться на біль у попереку, є стійка ймовірність виникнення міжхребцевої грижі. Тому тим, хто зазнає періодичного болю в поясі, необхідно скоротити вібраційні навантаження на хребет і приділити достатньо часу заняттям ЛФК (лікувальна фізкультура). Фізіотерапія, яку досвідчені невропатолог та мануальний терапевт практикують у реабілітаційному хабі R-Clinic, допомагають не лише попередити загострення хвороб міжхребцевих дисків, а й відновити самопочуття постояльців, які переживають захворювання даної галузі організму, усунути. болючі відчуття, налагодити рухову самостійність та активність.
Причиною стійкого болю та постійного дискомфорту в шиї у людини найчастіше є міжхребцева грижа шийного відділу, яка виникає в результаті порушення цілісності фіброзного кільця хребетного диска. Внаслідок його розриву внутрішній вміст диска виступає назовні, що викликає сильні головні болі і оніміння верхніх кінцівок. Таке найчастіше відбувається при різкому збільшенні навантаження на сьомий шийний хребець, у зоні якого розташоване вузлове з’єднання кровоносних судин. Зрозуміло сидячий спосіб життя є найбільш несприятливим у плані виникнення даної патології, так кровопостачальна та судинна системи організму вимагають постійного обігу крові у всіх ділянках та сегментах тіла у відповідному обсязі. Тому малорухливі і маломобільні верстви населення, а простіше кажучи люди з особливими потребами (інваліди і люди похилого віку) часто схильні до цієї недуги і проходять реабілітаційні програми під наглядом і за безпосередньою участю невропатологів і мануальних терапевтів у стаціонарному установі, що спеціалізується на відновленні опору.
Дегенеративні процеси в хребті ближче до тазостегнового суглоба носять найменування міжхребцева грижа поперекового відділу, симптоми якої полягають у наступних факторах — насамперед це скутість у рухах та болючі відчуття. При цьому виникає іррадіація (поширення) болю за межі попереку хворої людини — у її стегна та ноги по всій їхній довжині. Також з’являються простріли поясної області за будь-якого руху тулуба чи його повороті з боку убік, у районі паху виникає сильна чутливість, а пальцях нижніх кінцівок спостерігаються неприємні поколювання, в ногах — оніміння. Крім спонтанних запаморочень та періодичної мігрені, можливі статева дисфункція, розлад у роботі ШКТ (шлунково-кишковий тракт) та в сечостатевому апараті. У пацієнтів нерідко помічалося гостре нетримання сечі, що неминуче пов’язувалося з діагнозом міжхребцева грижа поперекового відділу. Симптоми та ознаки даної патології на ранній стадії досить непросто діагностувати, тому своєчасне обстеження при появі найменших підстав для її виявлення, безумовно, відіграє позитивну роль в ініціювання раннього старту лікувальних заходів.
Хребетні патології шийного та поперекового відділів людського тіла надзвичайно складно діагностувати на ранньому етапі та розпочати своєчасні терапевтичні заходи, оскільки симптоматика вкрай неоднозначна та здатна ставитися до широкого спектру захворювань вегетативної нервової системи. Як лікується міжхребцева грижа і як досягти її резорбції? Завдання це досить непроста, якщо ми говоримо про лікування, що не передбачає оперативного методу усунення зовнішнього прориву фіброзного кільця хребетного диска. Згідно з експертною точкою зору, терапевтичні методи подібних лікарських кейсів подібні до лікувального процесу при остеохондрозі. Тут так само, як і в останньому прикладі, доречна мануальна терапія та масаж (єдина умова – це обережність, а також вкрай рекомендована попередня консультація з нейрохірургом та вертеброневрологом). Корисно буде медикаментозне лікування, яке зніме больові симптоми та відрегулює кровообіг у спині та кінцівках. Безперечно допоможуть витягування хребта, терапія за допомогою магніту та фізіотерапія за безпосередньої участі досвідченого невропатолога.
Глухов Євгеній Ігорович

Глухов Євгеній Ігорович

медичний директор, лікар-невролог, мануальний терапевт

Реабілітолог із досвідом практичної роботи понад 10 років, випускник НМАПО ім. П.Л. Шупика, завідувач інсультного блоку у відділенні інтенсивної терапії, клінічний ординатор кафедри судової медицини.

Осовський Ігор Сергійович

Осовський Ігор Сергійович

старший реабілітолог з досвідом роботи понад 4 роки

Закінчив школу професійного масажу «Profmed». Спеціалізація реабілітація, масаж, ЛФК.

Білий Євгеній Ігорович

Білий Євгеній Ігорович

Масажист. Досвід роботи становить більше 6 років.

Випускник школи професійного масажу «Profmed». Працює у напрямках: класичний масаж, локальний масаж(масаж голови, шиї, шийно-комірцевої зони, спини, грудної клітини, живота, верхніх та нижніх кінцівок), лімфодренажний масаж, вакуумний масаж, дитячий масаж, медовий масаж, антицелюлітний масаж, лікувальний масаж, апаратний масаж. Креольський масаж бамбуковими паличками; Самурайський масаж бамбуковими віниками; Старослов’янський масаж ложками. (Свідоцтво: №ВН-122; №ВН-170; №ВН-178)
Базей Богдан Миколайович

Базей Богдан Миколайович

Фізичний терапевт, ерготерапевт, реабілітолог, мануальний терапевт.

Закінчив Уманський медичний коледж на кафедрі лікувальна справа, закінчив Вінницький Відкритий міжнародний інститут розвитку людини «Україна» на кафедрі фізична терапія, ерготерапевт Закінчив курс підвищення кваліфікації у професійній школі масажу «Profmed» за спеціалізацією Основи остеопатії, м’які техніки мануальної терапії, постізометрична релаксація, кінезотейпування. Має стаж та досвід роботи у сфері медичної реабілітації 5+ років
ПОТРІБНА ПОРАДА ВІД НАШИХ ЕКСПЕРТІВ?

Замовте зворотний дзвінок зараз!

Ми зв’яжемося з Вами протягом 24 годин з моменту Вашого запиту