Даний метод є одним з видів оздоровлення шляхом використання електрики, які застосовує фізіотерапія, у вигляді впливу СМТ (синусоїдальний модульований струм) на патогенні сегменти тіла або органи пацієнта і носить назву ампліпульстерепія. У рамках цієї технології на проблемних ділянках підопічного застосовують як низькі (від 10 до 150 Гц) частоти змінного електричного струму, так і високі — до 5000 Гц. По суті, СМТ є дієвим інструментом цього методу: модульовані імпульси стимулюють взаємодію нейронів спинного і головного мозку, позитивно «підбадьорюють» м’язову тканину, регулюють обмінні процеси та метаболізм на молекулярному рівні. Ампліпульстерепія абсолютно безпечна. Неінвазивне проникнення електрики не викликає дискомфорту у вигляді печіння або поколювання. Абсолютна безболісність, повна відсутність побічних явищ та неприйнятних відчуттів вигідно відрізняє ампліпульстерепію від інших електричних фізіотерапій, таких, наприклад, як діадинамотерапія. Такий ефект пояснюється фізичними характеристиками СМТ, який легко проникає крізь шкірний покрив пацієнта.
Транслююча електроенергетичні імпульси апаратура передає коливання електроструму в заданій послідовності. Гідрофільні прокладки, у порожнинах електродів, закріплених на тілі пацієнта, передають модульований електрострум різної частоти, що змінюється від низького показника до високого і навпаки. Важливо, щоб аплікатор відповідав за розміром площі больової ділянки. Також потрібно враховувати, що зміцнювати електрод необхідно чітко за місцем патогенних проявів, зосереджених у вогнищі запалення. При включенні напругу електроструму поступово нарощують доти, доки підопічний не відчує вібрацію, що виникає за повної відсутності больових відчуттів. Кваліфіковані фахівці (невролог, терапевт, фізіотерапевт), які представляють наш надійний та комфортабельний медичний центр, рекомендують проводити сеанси ампліпульстерепії щодня або з перервами на одну добу. Тривалість кожної процедури збільшується в міру їх числа – починаються з 10 хвилин і завершуються тривалістю останніх сеансів курсу на 20 хвилин. Курс у середньому становить від 10 до 15 процедур СМТ із великою амплітудою частот. Перерва між курсами, якщо цей час немає ніяких протипоказань, становить від 2 до 3 тижнів.
Такий безпечний, абсолютно нешкідливий та безболісний метод, як ампліпульстерепія, протипоказання якого мають попередній характер у прямому зв’язку з особливостями конституції, наявністю металевих імплантів в органах, кардіостимулятора або онкологічного захворювання у пацієнта, призначається лише після консультації з кваліфікованим неврологом. Фізіотерапевт проводить кожну процедуру відповідно до призначення лікаря, регулюючи частоту та алгоритм подачі СМТ (синусоїдальний модульований струм) на уражену ділянку тіла або орган через електрод, оснащений гемофілічною прокладкою з медикаментом, за допомогою якої здійснюється лікування електрикою низької та високої частоти. Так реалізується ампліпульстерепія, протипоказання до якої включають наявність каменів у жовчному або сечовому міхурі, підвищену чутливість до електрики або повну його непереносимість, злоякісні та доброякісні новоутворення, епілепсію, патології крові, схильність до кровотеч та гемофілію, гемофілію. Як ми вже зазначили вище, ампліпульс неприпустимий при будь-якій онкології (рак), при будь-яких незафіксованих розривах м’язів і переломах, при явно вираженій симптоматиці порушень кровопостачання організму (інсульт, ішемія, ОНМК та інші), при підвищеній температурі та лихоманці, при збоях у роботі серцевого апарату (стенокардія, тахікардія та інші). За найменших підозр на вищеописані симптоми потрібна консультація у терапевта або невролога, який точно визначить загрозу здоров’ю, перешкодить або схвалить допуск до кабінету фізіотерапії для проходження курсу СМТ-терапії.
У лікувальних, реабілітаційних та профілактичних цілях застосовується синусоїдальний модульований струм (СМТ), що є одним з електротерапевтичних методів. Така фізіотерапія називається ампліпульстерепія, техніка та методика якої розроблена двома новаторами – у розробці взяли безпосередню участь професор В.Г. Ясногородський, який запровадив інноваційну техніку до лікувальної практики, а також інженер-технолог М.А. Равич. Апарат «Ампліпульс», що застосовує СМТ для оздоровлення тоді радянських громадян, був запатентований ще далекого 1963 року. Цей прилад і наступні моделі з зростаючими серійними номерами і такою самою назвою транслювали СМТ на частоті 5 Гц, який потім модулюється за частотою і амплітудою від 10 до 150 Гц. Завдяки позитивному впливу, який ампліпульстерепія, її техніка та методика надають на органічні системи та процеси, активний вплив СМТ підтверджується лікувальною результативністю в рамках реалізації різних медичних практик. Серед позитивних ефектів у першу чергу необхідно назвати трофічний, судинорозширювальний, аналгетичний та нейростимулюючий. Позитивний вплив на судини активізує рухові центри, знімає коронарні спазми, збільшує венозний та артеріальний кровоносний відтік, сприяє доставці поживних речовин та елементів до уражених ділянок органічної тканини, каталізує процес засвоєння організмом. СМТ-терапія стимулює метаболізм в органічних тканинах, сприяє розсмоктуванні інфільтратів, знімає набряклість, посилює молекулярну репарацію, викликає ритмічність у скороченнях мікрофібрил (органели клітин поперечнополосатих м’язів), підвищує працездатність органів ШКТ, шлунково-кишкового тракту, у тому числі, що виводять жовч канали, усуває спазм бронхів, налаштовує секреторні функції підшлункової залози, печінки, шлунка, дренажний виведення мокротиння з дихального апарату та посилює вентиляцію легень.
Виконується ампліпульстерепія (техніка та методика у стандартному форматі) у положенні пацієнта лежачи на кушетці. Іноді підопічний сидить – це залежить від особистих уподобань та локалізації больової або патогенної ділянки. У вертикальному положенні практикують процедуру, що спеціалізується на виведенні каменів сечовивідних шляхів. Електроенергетичні імпульси надходять у шкірний покрив через гідрофільні прокладки електродів, які змочені лікарським складом. Форма та розмір аплікаторів підбираються залежно від розміру болючого сегмента для оптимізації терапевтичного впливу. На тілі хворого електроди розміщуються поперечно або поздовжньо. Відстань між електродами вбирається у їх довжини в поперечнику. У деяких кейсах використовуються роздвоєні аплікатори. Необхідною умовою успішного проведення сеансу СМТ-терапії є повне розслаблення м’язів пацієнта.
Такий фізіотерапевтичний метод, як ампліпульстерепія, показання для застосування якого достатньо великі, успішно застосовується вже протягом майже 60-ти років. Цей спосіб лікування, реабілітації, відновлення та профілактики використовують, коли у пацієнта виявлені полірадикулонейропатія та полінейропатія, що супроводжуються легкими, середніми та важкими парезами, мієлопатія, наслідки менінгоенцефаліту та ЧМТ (черепно-мозкова травма), ДЦП (дитячий церебс) , фарингіт, отоларингологічні порушення, ішемія, недостатність кровопостачання спинного мозку, мігрень, артеріальна гіпертензія, рефлюкс, камені в нирках, імпотенція, розлади сечовивідних та жовчовивідних каналів, виразка, бронхіт, пневмонія, шлунково-кишкові, переломи, вивихи, травми, що негативно відбилися на роботі кісткового, м’язового, опорного та рухового апаратів, радикуліт, плексит, солярит, симпаталгія, нейропатія, невралгія, захворювання периферичної, вегетативної та центральної нервових систем. Незалежно від проблемної патології, яка спричинила звернення до кабінету фізіотерапії, необхідно записатися на прийом до медичного центру, пройти обстеження і вже після ретельної діагностики, ознайомлення лікаря з анамнезом та клінічною картиною у кожному індивідуальному кейсі отримати направлення на СМТ-терапію
Після візиту до нашого надійного та респектабельного медичного центру, після проходження діагностики та огляду у невролога чи терапевта, вивчення анамнезу патології та актуальних аналізів хворому буде призначена ампліпульстерепія, ціна якої відповідає тій вартості курсу лікування, що у стандартному форматі пропонує кабінет фізіотерапії. Зазначимо, що сама собою ампліпульстерепія, ціна якої чітко складена за один сеанс, не є елітарним або недоступним для середньостатистичних громадян лікувальним процесом. Все залежить від кількості одиничних сеансів, призначених для проходження повного курсу призначення кваліфікованого фахівця. Підкреслимо, що згідно з лікарським графіком процедура може здійснюватися щодня або через день. Бувають варіанти повторного проведення СМТ-терапії протягом одного дня, але перерва між прийомом пацієнтом синусоїдальних модульованих струмів різної частоти не повинна становити менше ніж 3 або навіть 4 години.
Якщо після візиту до лікаря призначено СМТ-терапія, то необхідно насамперед переконатися в правильності дотримання протипоказань, які не допускають наявність металевих імплантів в органах і кінцівках, кардіостимулятора в серцевому апараті підопічного та онкологічного захворювання, що не допускає використання багатьох фізіотерапевтичних практик. Якщо немає свіжих травм, порізів і ран на тих ділянках, які необхідно обробити синусоїдальними модульованими струмами, то необхідно приступити до виконання процедури. СМТ-терапія проводиться у тому положенні, яке найбільш зручно хворому і найвищою мірою оптимальне для оздоровчої ефективності цієї практики. Отже, призначено ампліпульстерепію — як проводиться безпосередньо сам сеанс, якщо якісь нюанси, що мають значення для ефективності та безпеки лікувального процесу із застосуванням СМТ?
Так, дійсно, правила техніки безпеки під час використання вищеописаного методу лікування існують. При електролікуванні для всіх кабінетів фізіотерапії є загальні правила безпеки, яких необхідно суворо дотримуватись. Отже, перед стартом сеансу ручка потенціометра обов’язково знаходиться в нульовому положенні, а клавіша перемикання вихідної напруги знаходиться в положенні “Контроль”. Усі перемикання на приладі в рамках сеансу виробляються при вимкненому електроструму. При здійсненні СМТ-терапії на обличчі, шиї та голові перемикати шкалу сили струму на мінімальний рівень. Електрику подавати максимально повільно і плавно, дізнаватися про відчуття підопічного. При найменших порушеннях роботи приладу негайно його вимкнути і відключити від мережевого живлення. Постійно моніторувати стан електродів та цілісність кабельної ізоляції. Переміщати прилад, чистити його, підключати електроди лише у вимкненому стані. Щільно фіксувати аплікатори на тілі підопічного, завжди перевіряти правильність накладання та полярність аплікаторів, уникати випадкового торкання металевих елементів та вугільних ниток зі шкірним покривом. Стартові сеанси здійснюватиме з меншою інтенсивністю синусоїдальних імпульсів, поступово нарощуючи їх у процесі лікування.