• UA
 • RU
 • Телефон:

  Пропустіть зал очікування!

  Зареєструйтесь онлайн перед приїздом.

  У нас є актуальні розклади, контактна інформація та можливість записуватись на прийом через Інтернет.

  Корисність руху та позитивних емоцій з перших років життя

  Усі без винятку мами та тата, бабусі та дідусі, брати та сестри, дядьки та тітки з великим нетерпінням очікують появи на світ дочки чи сина, онуки чи онука, брата чи сестри, племінниці чи племінника. Усім їм дуже хочеться, щоб малюк був здоровий і сповнений енергії, яка буквально б’є через край і радує всіх домочадців. На додаток до природних ресурсів дитячого організму дуже корисні і для фізичного розвитку, і для психічного добробуту малюка масаж і гімнастика від 1-го до 3-х років. З масажем тією чи іншою мірою знайомі всі. І вже точно багато хто з нас уявляє собі як працює механізм цих мануальних дій фахівця, в чому полягає їхня дія на наші органи, користь, як вони коригують і реабілітують кістково-м’язову структуру і впливають на внутрішній стан кровоносної, судинної, ендокринної, нервової та вегетативної. систем.

  Безумовно, все це стосується і організмів новонароджених і немовлят, але головне полягає в іншому — у період від одного до трьох років необхідно задати загальний вектор психоемоційного та фізіологічного розвитку маленького громадянина. І в повноцінній реалізації цього завдання полягає почесна місія, з якою з честю впораються дитячі масаж та гімнастика. Невролог, невропатолог, мануальний терапевт і масажист, які представляють медичний центр R-Clinic, приділяють цій галузі реабілітології та неврології винятково багато уваги, яку приносить багато користі у сфері їхньої професійної затребуваності, і дозволяє надати допомогу всім, хто звернувся до нашої сучасної клініки.

  Важливі аспекти масажу для маленьких дітей

  Чим раніше почати робити масаж дитині, тим швидше вона розвивається — тобто робити те, що від неї із захопленим завмиранням дихання очікує вся сім’я: починає повзати по підлозі, сидіти з рівною спинкою, стояти і ходити без допомоги люблячих дорослих. До того ж імунна система помітно зміцнюється. Після занять гімнастикою діти хворіють значно менше за однолітків, які значно пізніше починають рухатися в цьому напрямку — приходять до занять фізичною культурою. Зрозуміло, масажна дія на тканини, що ростуть, і м’язи дуже позитивна. Позитивний вплив насамперед відчувають на собі центральна (ЦНС) і периферична нервові системи, руховий та опорний апарат, кровоносна, серцева та судинна структура, яка ще тільки формується. Ласкаві розмови, ігрові елементи не дозволять маленькому члену сім’ї занудьгувати, перетворять фізкультуру на насичену позитивними емоціями подію, яка повторюється з нетривалими перервами. Все має бути дуже комфортно для крихти – у цьому закладено велике значення. Зручність та приємність у всьому сформують позитивне ставлення. дитини до оздоровчого процесу, під час якого він почувається невимушено та зацікавлено. Так має бути одразу зі старту, починаючи з найперших занять. Як тільки малюк закапризує, заняття потрібно відкласти до вдалого моменту. Сенс такої делікатності у прагненні надати вправам виключно позитивного психоемоційного тла.

  Сприятлива періодика для масажу та гімнастики від одного до трьох років

  Для закріплення успіху дуже важливо заняття систематизувати. Навіть п’ятнадцять занять протягом місяця (якщо займатися гімнастикою через день) дозволять «закласти» у свідомість немовля, з якого в недалекому майбутньому виросте цілком свідома особистість, фундаментальну схильність до фізичних вправ і тренувань з наставником або досвідченим мануальним терапевтом, завжди здатним коригувати відхилення та створювати сприятливі умови для розвитку організму в цілому. Згідно з експертною думкою, надзвичайно згодом доповнити масаж та гімнастику від року до трьох років плаванням. Зауважимо, що для адаптованого тіла малюка плавання буде органічним продовженням успішного старту початкових спортивних успіхів. За будь-яких розладів це незамінна практика, завдяки якій на ранньому етапі виникнення патології проводитиметься фізіотерапевтичне лікування. Нагадаємо, що в попередніх статтях ми вже говорили про те, що допустимо розпочинати ЛФК (лікувальна фізкультура) вже після одного чи півтора місяця життя маленької людини. Єдина, але дуже важлива умова — необхідна попередня консультація компетентного фахівця: педіатра, невролога, невропатолога та кваліфікованого терапевта. Масаж, що розвивають, і гімнастика для малюків сприяють прояву оздоровчих рефлексів Починаючи від року, рефлекси вступають у свою «законну» силу і допомагають розвивати зростаючий організм у руховому та пізнавальному аспектах. А в два і три роки малюки вже готові сприймати «новий» матеріал і дотримуватися програми освоєння нових і дуже корисних для них безумовних рефлексів. Рефлекторна гімнастика представляє природний стимулятор, що спонукає дитячу органіку до активних тренувань та розробки м’язів, що мають ключове значення для оволодіння базовими навичками згодом. Після навчального курсу батьки здатні самостійно займатися в домашніх умовах, не виходячи за межі цього комплексу перевірених на практиці вправ.
  • Дитину укладають на животик. Це водночас і дуже просто, і дуже корисно. Навіщо спонукають крихту здорові рефлекси? До утримання головки та поворотів з боку в бік. На старті, коли дитині лише кілька місяців від народження, утримати голівку вдається лише на кілька секунд, проте з кожним разом вправа приносить користь не тільки м’язам спини, шиї та рук, але й позитивно впливає на стан хребта. Крім цього, включаються сегменти мозку, які відповідають за первинні когнітивні функції. Рекомендую викладати малюк не тільки в тих випадках, коли виконується масаж спини і ніжок, але і в разі помітного бажання рухатися.
  • Направляють стегна малюки в сторони. Це роблять обережними круговими рухами, акуратно зігнувши ніжки в колінах. Таким чином добре визрівають тканини кульшового суглоба: вертлужні западини, в яких міститься кісткова головка стегна. Ця профілактика перешкоджає дисплазії цього відділу кістково-м’язової системи та вивихам стегнової кістки.
  • Повзання, яке продиктоване вродженим рефлексом. Ніжки обережно розводять у положенні дитини на животі та дають опору п’ятам. Відчувши «ґрунт під ногами» малюк прямує вперед.
  • Згинання та розгинання пальців на ніжках довільно відтворюється утримуванням ніжки за гомілковостопом та м’якими натисканнями на підошву в районі носка.
  • Прокачування м’язів преса у малюка з підтримкою голівки та спини. Домагаємося утворення приблизно кута 80-90 градусів між ніжками та корпусом із положення лежачи на спинці.
  • Вчимося ходити підтримуючи малюк під пахвами, використовуючи прагнення малюка зробити крок уперед, як тільки його ніжка торкнеться поверхні. Певна подоба місячного тяжіння дозволяє ніби сильно відштовхуватися малюкові і «пролітати» якусь відстань у просторі.

  Як стимулювати пізнання навколишнього світу через рух?

  Згідно з експертною думкою провідних світових психологів, важливо надати максимальну кількість різноманітних стимулів, що розвивають психологію малюка. Для цього необхідно лише допомогти тому природному ходу речей, яким керує у розвитку своїх синів та дочок мати-природа. Зрозуміло, позитивний вплив природних факторів на зростання та когнітивне сприйняття навколишнього можна і має посилити. Дитина пізнає світ не лише вухами та очима, коли чує музику, спів птахів та бачить предмети та істот, які ці звуки видають. Шкіра, тактильні відчуття і м’язова реакція також багато про що йому повідомляють і багато дають зрозуміти. Дії, які включають масаж дитини:
  • вібрація;
  • розминання;
  • розтирання;
  • погладжування.
  Різноманітність та чергування дотиків дають малюкові їжу для сприйняття не тільки навколишнього світу, а й стають інструментом пізнання свого тіла. Також велика користь у таких відчуттях для ділянок мозку, які безпосередньо відповідають за створення когнітивних секвенцій. Тактильні і рухові функції часто мають синергічність, яку дитина вперше усвідомлює у віці від одного до трьох років. Не можна недооцінювати позитивного впливу дотиків та м’язових реакцій формування зон периферичної нервової системи. Так по «цеглині» закладається «фундамент», на якому в недалекому майбутньому будуються людська мова, мислення, увага до деталей, короткочасна та довгострокова пам’ять. У зв’язку з цим додамо значення, яке мають кисті маленьких ручок, які є безпосереднім «інструментом» для дрібної моторики. Кубик Рубика, пластилін і конструктор Lego ще чекають свого часу, але пощипування, натискання, стискання і розтискання дитячої долоні запустять проекцію рефлексій, що вже зараз розвиваються нервових закінчень. Тактильні контакти з батьками вкрай важливі для психоемоційного розвитку, що має колосальне значення для загального стану організму людини, що росте. Нерідко порівнюють дітей із повних сімей, у яких представлені і мати та батько, з малюками, що виросли у притулках. Другі часто відстають у розвитку саме через гострий дефіцит дотиків теплої шкіри люблячого батька, ніжних погладжень і лагідних слів, сказаних щиро і з любов’ю. Діти, з дитинства оточені увагою та тактильним підтвердженням позитивних емоцій, виростають людьми повною мірою врівноваженими в емоційному плані та уважними до оточуючих.
  Глухов Євгеній Ігорович

  Глухов Євгеній Ігорович

  медичний директор, лікар-невролог, мануальний терапевт

  Реабілітолог із досвідом практичної роботи понад 10 років, випускник НМАПО ім. П.Л. Шупика, завідувач інсультного блоку у відділенні інтенсивної терапії, клінічний ординатор кафедри судової медицини.

  Осовський Ігор Сергійович

  Осовський Ігор Сергійович

  старший реабілітолог з досвідом роботи понад 4 роки

  Закінчив школу професійного масажу «Profmed». Спеціалізація реабілітація, масаж, ЛФК.

  Білий Євгеній Ігорович

  Білий Євгеній Ігорович

  Масажист. Досвід роботи становить більше 6 років.

  Випускник школи професійного масажу «Profmed». Працює у напрямках: класичний масаж, локальний масаж(масаж голови, шиї, шийно-комірцевої зони, спини, грудної клітини, живота, верхніх та нижніх кінцівок), лімфодренажний масаж, вакуумний масаж, дитячий масаж, медовий масаж, антицелюлітний масаж, лікувальний масаж, апаратний масаж. Креольський масаж бамбуковими паличками; Самурайський масаж бамбуковими віниками; Старослов’янський масаж ложками. (Свідоцтво: №ВН-122; №ВН-170; №ВН-178)
  Базей Богдан Миколайович

  Базей Богдан Миколайович

  Фізичний терапевт, ерготерапевт, реабілітолог, мануальний терапевт.

  Закінчив Уманський медичний коледж на кафедрі лікувальна справа, закінчив Вінницький Відкритий міжнародний інститут розвитку людини «Україна» на кафедрі фізична терапія, ерготерапевт Закінчив курс підвищення кваліфікації у професійній школі масажу «Profmed» за спеціалізацією Основи остеопатії, м’які техніки мануальної терапії, постізометрична релаксація, кінезотейпування. Має стаж та досвід роботи у сфері медичної реабілітації 5+ років
  ПОТРІБНА ПОРАДА ВІД НАШИХ ЕКСПЕРТІВ?

  Замовте зворотний дзвінок зараз!

  Ми зв’яжемося з Вами протягом 24 годин з моменту Вашого запиту