Пропустіть зал очікування!

Зареєструйтесь онлайн перед приїздом.

У нас є актуальні розклади, контактна інформація та можливість записуватись на прийом через Інтернет.

Денний стаціонар: комплексна профілактика, терапія та реабілітація

Підвид амбулаторного обслуговування, в рамках якого пацієнт забезпечений оздоровчими процедурами у стінах медичного закладу у добовий період з ранку до середини дня або вечора, називається денним стаціонаром. Комплексне лікування на денному стаціонарі R-Clinic доступне підопічних реабілітаційного центру, в якому вони проходять повноцінний курс відновлення після серцево-судинного кризу, хірургічного втручання, ендопротезування, травми, перелому шийки стегна або отримують консервативне лікування при хронічних захворюваннях внутрішніх органів. , пов’язаних з розладом центральної, периферичної чи вегетативної нервової системи Досить широкий спектр послуг дозволяє компетентним спеціалістам клініки надати професійну допомогу всім, хто звернувся до центру. Підкреслимо, що користувачі денного забезпечення всім необхідним для оздоровлення та підтримки стабільного функціонування організму, продовжують залишатися в сім’ї, у роботі та бізнесі, у навчальному процесі, тобто у всіх сферах, де потрібна або, як мінімум, дуже бажана їхня фактична присутність. Таким чином, кожна людина отримує ті процедури, які їй необхідні прямо зараз і не випадає при цьому з повсякденного графіка важливих справ. Це дуже важлива і прогресивна якість, коли реабілітаційна клініка гнучко підлаштовується за зручним для пацієнта графіком, не втрачаючи при цьому якості та надійності реалізованої програми, мета якої — максимальне відновлення ослаблених органів.

Денний стаціонар, що набирає популярності, — надійна і доступна профілактика хронічних патологій

За такого стану речей залишається в минулому стаціонарне перебування в лікарні чи хоспісі — зрозуміло, маються на увазі ті ситуації, коли немає потреби у цілодобовій опіці постояльця. Для українців, які досягли поважних років і обтяжених віковими недугами, будинок для літніх людей може залишатися своєрідною «базою», де на них чекає затишне приміщення для нічного відпочинку та збалансоване харчування на сніданок, обід та вечерю, а реабілітаційний центр здатний стати тим закладом, де проводяться наступні заходи:
 • Щоденний огляд, який проводять кваліфіковані невролог, невропатолог, реаніматолог та мануальний терапевт. Важко переоцінити таку можливість — для кожного ослабленого через загострену чи невиліковну хворобу людини дуже важлива будь-яка увага, а що можна сказати про постійний контроль з боку професійних медиків? Лише те, що моніторування перебігу патології є надзвичайно важливим для правильного коригування лікувальної програми та своєчасних призначень, які часто мають життєво важливе значення.
 • Інфузійна терапія проводиться безпосередньо в центрі — досвідчені медсестри здійснюють вливання (крапельниця, укол) у венозну судину пацієнта фармацевтичних препаратів та засобів, які необхідні для заміщення патологічних втрат його організму, для лікування, відновлення чи покращення поточного самопочуття.
 • Діагностування, збір аналізів дозволяють формувати об’єктивний анамнез, на основі якого планується реновація органів дихання, системи кровообігу, рухового та опорного апарату, функцій центральної нервової системи (ЦНС) та внутрішніх органів, що потребують оновлення та перезавантаження. Людина приходить у центр зі своєю історією хвороби, клінічною картиною та скаргами на самопочуття. Фахівці R-Clinic проводять скрупульозне вивчення його стану, спостерігаючи недугу «в істинному світлі» і складають план дій, які, безсумнівно, підуть на користь підопічного.
 • Фізіотерапевтичні практики доступні у широкому діапазоні — це не тільки електростимуляція та електросон, флюктуоризація та гальванізація, електрофорез та магнітотерапія, а й заняття на тренажерах під наглядом досвідчених у своїй справі професіоналів. Наші невропатологи та реабілітологи мають практичний досвід і теоретичні знання, що дозволяють їм буквально ставити на ноги підопічних, які перенесли складні операції, дисфункції коронарних артерій міокарда та крововилив у мозок.

Денний стаціонар – це ергономічна терапія нашого часу

Як ми вже говорили, відвідавши в рамках денного лікування та відновлення реабілітаційну клініку, пацієнти повертаються додому, до свого геріатричного пансіонату або до стаціонарного медичного закладу для продовження лікування та відпочинку після дня, проведеного з безперечною користю для свого здоров’я. Ця тенденція неспроста набирає популярності у країнах Європи та у Північній Америці. Цей терапевтичний формат стає можливим завдяки сучасним методам лікування, що включають неінвазивні практики та сучасні засоби анестезії, що дозволяють купірувати больовий синдром, викликаний поточними патологіями, і паралельно усувати наслідки інших недуг або «гасити» ранню симптоматику відхилень, що зароджуються. Повний перехід на денний стаціонар, де за кожним підопічним закріплюється зручне ліжко/кушетка або крісло для відпочинку та певних процедур, дозволяє заощадити чимало коштів. Таким чином, будь-який пацієнт здатний скоротити перебування в лікарні або госпіталі з дорогою платою за кожен день перебування в подібному закладі інтенсивної терапії. Отримавши повне забезпечення фармакотерапією і курсом відновлювальних вправ, опікувані нами люди з особливими потребами мають ще таку важливу перевагу, як соціальна адаптація. Дана опція не передбачає амбулаторного лікування, коли хворий приходить на прийом до лікаря до охорони здоров’я, а потім отримує опіку та патронажне обслуговування вдома. Соціальна адаптація — важливий аспект відновлення та підтримки особливих категорій ослаблених недугами українців Знаходиться в суспільстві «собі подібних» дуже важливо при деяких психічних розладах (хвороба Альцгеймера, деменція, старече недоумство) та в процесі реабілітації після інсульту, інфаркту, переломів кінцівок та хребта, інших травм та хірургічного втручання у внутрішні органи (наприклад, . Для пацієнтів похилого віку і тих, хто пережив сильне потрясіння у зв’язку з втратою самостійності та багатьох звичних функцій свого організму, постійна можливість бути в компанії безцінна, оскільки когнітивні здібності знаходяться найчастіше в занепаді, а можливість спілкуватися з колегами та психологічна допомога знаючого терапевта надають свій сприятливий вплив. У рамках відновлення втрачених здібностей, які для здорового громадянина є само собою зрозумілими, постраждалі від травм та хвороб індивідууми успішно долають дисфункції тіла та розуму. Сучасне обладнання R-Clinic не обмежується ходунками та милицями. Серед інших пристроїв тут за призначенням застосовують гальванічний вертикалізатор — цей ортопедичний девайс уможливлює пересування інвалідів з травмами хребта та невралгіями, які викликають параліч рук та ніг.

Програми реабілітації для дітей та дорослих

Крім того, що найменшим підопічним пропонуються лікувальні масаж і гімнастика, для всіх вікових груп доступна реабілітація після:
 • інсульту;
 • інфаркту;
 • перелому шийки стегна;
 • хірургічного лікування недуг різного патогенезу;
 • ендопротезування;
 • ЧМТ (черепно-мозкова травма);
 • та ортопедичне відновлення.
Що включено в кожен оздоровчий кейс клієнта, що надійшов до нас?
 • інноваційні методи діагностики, ретельне обстеження;
 • консультування від вузько спеціалізованих медиків;
 • медикаментозна опіка, внутрішньовенні та внутрішньом’язові інфузії у суворій відповідності до графіка прийому ліків;
 • фізіотерапія та ЛФК (лікувальна фізична культура);
 • постійне моніторування температури, пульсу та тиску;
 • відновлення опорно-рухових функцій та усунення когнітивних дисфункцій.
Чому комплексне лікування на денному стаціонарі R-Clinic краще за інші форми терапії?
 • Цінова перевага — вигідніше оплачувати кілька годин на день (в середньому чотири години вважаються оптимальним мінімумом), ніж зарезервувати дороге ліжко-місце в лікарні з оплатою за цілу добу.
 • Винятково індивідуальний підхід до кожного підопічного — гнучкий графік та тривалість відвідування згідно з запитами та можливостями пацієнта з урахуванням завдань щодо його оздоровлення, які ставлять перед собою профільні фахівці реабілітаційної клініки.
 • Можливість займатися відновними процедурами та маніпуляціями з толком, але лише кілька годин на день, що дозволяє не відриватися від нагальних сімейних справ, від роботи, підприємницької діяльності та освітнього процесу.
 • Комфорт і спокій — сучасний інтер’єр, зручна обстановка, приємний та доброзичливий персонал спричиняють дружнє спілкування та невимушеність, які багаторазово посилюють терапевтичний ефект, що виробляється продуманими та перевіреними реабілітаційними комплексами фармакології та вправ.
 • Гарантована результативність лікування підтверджена гарною репутацією, якою R-Clinic надзвичайно дорожить та пишається. Завдяки точному діагностуванню та надійній терапії комплексне лікування на денному стаціонарі безсумнівно забезпечить очікуваний ефект.
Комплексний процес, у межах реалізації якого усуваються симптоми захворювання, посттравматичного стану, нівелюються порушення нормальної, природної життєдіяльності, називається лікування. Це лікарський чи патронажний догляд, який приносить пацієнтові загальне поліпшення здоров’я, відновлює після хірургічної операції чи перелому. Саме оперативне лікування також є вагомою частиною оздоровчого впливу на організм підопічного та здійснюється відповідними відділеннями закладів охорони здоров’я. Крім онкологічних, хірургічних, нейрохірургічних, травматологічних (де досить часто проводяться операції) та невропатологічних відділень, це може бути медичний центр, багатопрофільна лікарня, наркологічний диспансер, спеціалізований шпиталь, клініка соціальної, лікарської, психологічної допомоги та реабілітації. Етіотропне лікування усуває насамперед причину, осередок хвороби — така терапія практикується при недугах інфекційної етіології, а також як антибактеріальне лікування. Патогенетичне лікування бореться безпосередньо з «механікою» конкретної патології, що впливає на динаміку. Наприклад, цукровий діабет призводить до недостатнього продукування інсуліну організмом, а патогенетична терапія штучно заповнює дефіцит цього гормону, що не постачається підшлунковою залозою хворої людини в належному обсязі. Паліативна допомога чи симптоматичне лікування ліквідує окремі симптоми, згладжує больовий синдром, знижує температуру, знімає жар. Така допомога необхідна при хронічних і невиліковних недугах, таких, як онкологічне захворювання. Термінальна стадія раку нерідко не дозволяє сподіватися на повне лікування, тому лікування набуває соціального характеру. Так, паліативна допомога надається всім членам сім’ї, що проходить складний психологічний та неврологічний період. Таке лікування, як паліативна допомога, найчастіше пропонує хоспіс, в якому надається життєво важлива підтримка постояльцям з онкологією.
Різноманітні хвороби та відхилення від норми супроводжують людство протягом усієї його історії. Науково-технічний прогрес не залишає медичної сфери без інновацій та нововведень. Постійно з’являються нові способи позбавити хворих людей від напастей. Діагностика просувається ще швидше: сьогодні вже неможливо уявити нормальне адекватне обстеження без УЗД (ультразвукове дослідження), КТ (комп’ютерна томографія) та МРТ (магнітно-резонансна томографія). За результатами ретельного дослідження стану пацієнта лікар приймає рішення у тому, який спосіб застосувати у його зціленні. Розглянемо нехірургічне лікування, яке нараховує три базові напрями: хімічний, фізичний та біологічний. Згідно з експертною думкою, хімія та біологія «подарували» медицині основні інструменти впливу на ослаблений патологією людський організм. Насамперед це фармакотерапія разом із такою важливою технікою боротьби з онкологічними хворобами, як хіміотерапія. Туди ж відноситься і фітотерапія (лікування рослинами, травами та суцвіттями), а також імунотерапія, яка вітає все те, що допомагає нам нарощувати здатність імунної системи протистояти патогенному середовищу та спробам зовнішнього світу обтяжити нас різноманітними інфекціями. Фізіотерапія відноситься до фізичних методів хірургічного лікування. У свою чергу, фізіотерапевтичний напрямок оздоровчих практик включає як застосування природних фізичних сил на органи людей, так і фізичні вправи у виконанні самого хворого, які сприяють відновленню і реновації хворобливого організму. До першого з вищеперелічених двох методів фізіотерапії відносяться, наприклад, ультразвукова терапія, лікарський електрофорез (проникнення мікродоз медикаментів крізь шкірний покрив в органи і тканини разом з низькочастотними електроенергетичними імпульсами малої сили струму), лазеротерапія, магнітотерапія, флюктуоризація, інтерференцтерапія, транскраніальна аналгезія, електросон, ампліпульстерапія та багато інших способів зниження больових відчуттів, загального оздоровлення та стимулювання регенерації організму на клітинному рівні. До другого з фізіотерапевтичних способів покращити показники ослаблених органів ми традиційно відносимо масаж, гідротерапію (плавання), ЛФК (лікувальна фізкультура), заняття на вертебральних тренажерах, вправи на розтягування м’язів, йогу, а також різні гімнастики та дихальні практики. Все це — різноманітні та ефективні методи лікування різних захворювань, результативність яких визначає лікар залежно від кожного індивідуального кейсу.
Невід’ємна частина лікувального процесу, які є комплексним лікуванням патологій різноманітної етіології, є застосування ліків. Що таке медикаментозне лікування? По суті, це фармакотерапія, що застосовує ліки натурального та природного походження, а також ті хімічні препарати, що отримані внаслідок колосального розвитку фармакологічної та хімічної індустрії, призначеної для оздоровлення співгромадян світової спільноти. Синтетичні та природні лікарські засоби з успіхом застосовуються в різних напрямках медицини. Залежно від сфери їх впливу прийнято виділяти кілька лікарських груп. Це, по-перше, знеболювальні засоби, снодійні, седативні, що покращують обмін органічних речовин, нормалізують кровопостачання, кровотворення та кровообіг, антидепресивні, гормональні та протизапальні препарати. Підкреслимо, що медикаментозне лікування має призначати виключно лікар, який представляє надійний медичний центр: ортопед, травматолог, реабілітолог, невролог, невропатолог, алерголог, психолог та психіатр. Для кожного пацієнта після ретельного обстеження та скрупульозної діагностики індивідуально підбирається група лікарських препаратів, рекомендоване дозування, спосіб прийому та введення (інвазивна, інфузійна терапія або звичайний прийом таблеток), тривалість та періодичність фармакотерапії.
Крім хірургічного лікування, спрямованого на термінове усунення запаленого сегмента, іншого патогенного аутоімунного фактора або наслідка травми, існують інші види дієвої терапії. Що означає консервативне лікування? Це прагнення домогтися одужання природними способами, що включають прийом ліків, масаж і фізіотерапію, або намагання уповільнити динаміку недуги настільки, щоб патологія як би законсервувалася на поточному етапі. Сенс консервативної терапії полягає у визначенні таких методів, завдяки яким спостерігається позитивний перебіг хвороби, і тому застосування інших інструментів та способів оздоровлення пацієнта більше не потрібне.
Радіаційне лікування, радіотерапія або променева терапія спрямована на максимальне усунення онкологічних новоутворень шляхом застосування бета-випромінювання, гамма-випромінювання, іонізованої радіації. Цей спосіб переважно використовується для ліквідації злоякісних пухлин. Тобто метою променевої терапії є органічні клітини, які необхідно знищити. Розрізняються радіонуклідний, дистанційний та контактний підвиди променевої терапії. Метод має локальні та системні побічні ефекти, оскільки умертвлені клітини потрапляють у кров та тканини, а сусідні з пухлиною органи також страждають від променевого впливу.
Лікування або терапія є комплексом лікарських та оздоровчих заходів, спрямованих на усунення у пацієнта симптомів та наслідків різних відхилень, порушень та інших ознак органічного нездоров’я. За великим рахунком, застосовується багатоплановий, різноманітний консервативний чи спрямований на фізичне усунення осередку хвороби метод лікування. Другий передбачає операцію, у результаті якої підопічний позбавляється хворого сегмента (наприклад, видалення апендициту) чи йому імплантується будь-який допоміжний елемент (ендопротез, штучний чи донорський орган, кардіостимулятор). Лікування буває медикаментозним, що застосовує натуральні та хімічні лікарські препарати, а також фізіотерапевтичним, що використовує здібності самого організму та різні практики застосування природних явищ — тепла та холоду, мінералів, магнітних, звукових, теплових, світлових та електроенергетичних хвиль.
КПТ або когнітивно-поведінкова терапія є чудовою психологічною практикою, що дозволяє пацієнтам повертати здатність адекватно мислити і соціалізуватися під час колективних занять. Компульсивні розлади, дисциркуляторна енцефалопатія, тривожність, депресія, фрустрація, судинна деменція та різні психосоматичні розлади, що виникають у людини, яка пережила інсульт, пом’якшуються та усуваються в результаті проведення сеансів когнітивно-поведінкової терапії. Це незамінна психологічна техніка, яку активно застосовує будь-який надійний медичний центр у рамках реалізації такої програми, як реабілітація після інсульту. Соціальна адаптація та максимальна усвідомленість того, що відбувається, є результатами ретельно спланованих та реалізованих занять когнітивно-поведінковою терапією. Це ефективний, сучасний та дуже актуальний метод лікування неврологічних патологій та нервових порушень у сучасних громадян.
Латинські слова manus (кисть) та therapeia (лікування) пояснюють саму суть методу мануальної терапії. Справді, це лікування руками. Насамперед, це спосіб повернути здібності опорного та рухового апарату пацієнта, які втрачені після травми або тривалої хвороби. По суті, йдеться про механічне вправляння суглобів, які мають неправильну конфігурацію в результаті перелому або патології, що впливає на кісткову та м’язову систему. Це лікувальний масаж, акупунктура, голковколювання та техніка су-джок. Мануальна терапія не відноситься до сфери офіційних медичних практик. Однак це лікування досить міцно влаштувалося в реабілітаційних програмах, які буквально ставлять пацієнтів на ноги після інсульту, інфаркту, перелому шийки стегна, ендопротезування, ЧМТ (черепно-мозкова травма) та ендопротезування. У цих випадках досвід мануального терапевта та масажиста мають таке ж важливе значення, як і знання невролога та терапевта, які призначають медикаментозне лікування.
Комплексне лікування, в яке включена ударно-хвильова терапія, успішно застосовується при лікуванні від сечокам’яної хвороби, при кісткових наростах, захворюваннях м’язової тканини, сухожиль, суглобів і кісткових структур. Брусит всіх видів (колінний, плечовий і ліктьовий) відступає перед терапевтичною дією ударно-хвильового лікування. Також УВГ практикують при переломах шийки стегна, який дуже довго лікується у людей похилого віку. Суть методу полягає у дії інфразвукових акустичних імпульсів низької частоти (від 15 до 30 Гц) на сполучну та кісткову структуру тіла екстракопорально — виключно зовні. Як показує практика, позитивні результати стають помітними після 5 сеансів УВТ. Більше патологічні ситуації вимагають від 8 до 12 процедур. Як правило, перерва після курсу, що складається з 10 сеансів (через день чи щодня) потребує перерви близько півроку.
Глухов Євгеній Ігорович

Глухов Євгеній Ігорович

медичний директор, лікар-невролог, мануальний терапевт

Реабілітолог із досвідом практичної роботи понад 10 років, випускник НМАПО ім. П.Л. Шупика, завідувач інсультного блоку у відділенні інтенсивної терапії, клінічний ординатор кафедри судової медицини.

Осовський Ігор Сергійович

Осовський Ігор Сергійович

старший реабілітолог з досвідом роботи понад 4 роки

Закінчив школу професійного масажу «Profmed». Спеціалізація реабілітація, масаж, ЛФК.

Білий Євгеній Ігорович

Білий Євгеній Ігорович

Масажист. Досвід роботи становить більше 6 років.

Випускник школи професійного масажу «Profmed». Працює у напрямках: класичний масаж, локальний масаж(масаж голови, шиї, шийно-комірцевої зони, спини, грудної клітини, живота, верхніх та нижніх кінцівок), лімфодренажний масаж, вакуумний масаж, дитячий масаж, медовий масаж, антицелюлітний масаж, лікувальний масаж, апаратний масаж. Креольський масаж бамбуковими паличками; Самурайський масаж бамбуковими віниками; Старослов’янський масаж ложками. (Свідоцтво: №ВН-122; №ВН-170; №ВН-178)
Базей Богдан Миколайович

Базей Богдан Миколайович

Фізичний терапевт, ерготерапевт, реабілітолог, мануальний терапевт.

Закінчив Уманський медичний коледж на кафедрі лікувальна справа, закінчив Вінницький Відкритий міжнародний інститут розвитку людини «Україна» на кафедрі фізична терапія, ерготерапевт Закінчив курс підвищення кваліфікації у професійній школі масажу «Profmed» за спеціалізацією Основи остеопатії, м’які техніки мануальної терапії, постізометрична релаксація, кінезотейпування. Має стаж та досвід роботи у сфері медичної реабілітації 5+ років
ПОТРІБНА ПОРАДА ВІД НАШИХ ЕКСПЕРТІВ?

Замовте зворотний дзвінок зараз!

Ми зв’яжемося з Вами протягом 24 годин з моменту Вашого запиту