відновлення після операції, післяопераційна терапія, Одеса, щоденний стаціонар, багатопрофільяня клініка, масаж, реабілітація, фізіотерапія

Досить поширена ситуація, коли родич або близька людина, яка перенесла хірургічне втручання у внутрішні органи, прямо зараз негайно, невідкладно потребує допомоги компетентних і досвідчених медиків. Багатопрофільна клініка в Одесі підходить для цих цілей якнайкраще. Так, амбулаторія та денний стаціонар «R-Clinic» забезпечують ефективне відновлення після операції. Реабілітація після оперативного лікування різних захворювань включає безліч ефективних інструментів, кваліфіковане використання яких дозволяє пацієнту вже незабаром повернутися до нормального життя і по-новому відчути радість кожного дня. Також дуже важливим аспектом швидкого та ефективного лікування після хірургічної терапії є психологічний та емоційний комфорт, який притаманний установі «R-Clinic».

Різні захворювання — різні режими відновлення

Зрозуміло, кожен вид хірургічної терапії має свої особливості. Лікування легень, кишечника, хребта та інших органів ЦНС (центральна нервова система) оперативним методом, нейрохірургічна операція або заміна природного, «рідного» колінного/тазостегнового суглоба на імплантат (імплант) не обходиться без супутніх післяопераційних явищ. Наслідки операції бувають найрізноманітніші, тому відновлення часто потрібно проводити на цілодобовому стаціонарі доти, доки підопічний не відчує упевненість у своєму вже повністю стабілізованому стані. Проте багатьом пацієнтам найкраще підходить денний стаціонар або амбулаторія, де вільний графік відвідувань гарантує індивідуально закріплене за кожним хворим крісло чи місце у палаті для періодичного відпочинку. Незалежно від того, яку форму реабілітаційної програми буде обрано в кожному окремому кейсі, багатопрофільна клініка гарантує безперервну увагу персоналу, послуги доглядальниці, смачне збалансоване харчування, своєчасні прийом медикаментів та проведення оздоровчих процедур (за режимом стежить чергова медсестра). Додамо, що терапевт, невролог та реабілітолог здійснюють щоденний огляд кожного пацієнта та коригують відновну програму хворого залежно від актуальних показників його самопочуття.

Які умови потрібні для того, щоб реабілітація після операції пройшла для пацієнта максимально результативно?

Для того, щоб відновлення після операції реалізувалося максимально результативно, пацієнту необхідні спеціальні інструменти реабілітації, а також сприятливі побутові та психологічні умови. Параметри ефективного проведення реабілітаційного комплексу включають наступні найважливіші пункти:

Медичні пристрої, пристосування та інше обладнання для реабілітації:

  • Фізіотерапевтичне обладнання: наприклад, тренажери для зміцнення м’язів, пристрої для пасивної розробки суглобів (CPM-машини) та обладнання для кардіореабілітації.
  • Засоби для покращення рухливості: ходунки, тростини, інвалідні коляски, а також ортези та пристрої для суглобів і кінцівок, що підтримують, реально допомагають відновити здатність до пересування.
  • Масажне обладнання: масажні крісла або ручні масажери завжди корисні для зняття м’язової напруги та покращення кровообігу.
  • Системи електростимуляції м’язів: Вони допомагають стимулювати слабкі м’язи та запобігти атрофії, особливо у малорухливих пацієнтів.

Спеціалізовані реабілітаційні програми:

  • Фізіотерапія: даний найбільш ефективний напрямок реабілітації передбачає вправи для відновлення рухливості, сили та координації. Регулярні заняття з фізіотерапевтом сприяють покращенню фізичного стану.
  • Логопедична терапія (при необхідності): якщо після операції постраждали слух та мовні функції, важливо включити заняття з логопедом для їх відновлення.
  • Ерготерапія: фахівець ерготерапевт допомагає пацієнтам відновлювати навички самообслуговування та повсякденної активності.
  • Психологічна підтримка: для пацієнтів, які відчувають хронічний стрес, депресію чи тривогу, тривожність після операції, необхідна робота з психологом для зміцнення їхнього емоційного стану.

Комфортні побутові умови:

  • Безпечне середовище: палата пацієнта в «R-Clinic» (багатопрофільна клініка реабілітації в Одесі) адаптована для його стану. Виконано встановлення поручнів у ванній, безпечних проходів, пандусів для інвалідних візків та безбар’єрного доступу до будь-якого приміщення оздоровчого закладу.
  • Медичні ліжка: ліжко з регульованими рівнями висоти та нахилу допомагає пацієнту прийняти комфортне положення для відпочинку та реабілітації, а також полегшує догляд за ним. На кожному ліжку в «R-Clinic» обов’язково приготовлений ортопедичний матрац.
  • Пристосування для особистої гігієни: спеціальні стільці для душу, поручні та килимки для запобігання ковзанню допомагають полегшити процес гігієни та знизити ризик падіння.
  • Допомога у повсякденних справах: літнім пацієнтам після інсульту, інфаркту, лежачим хворим після операції обов’язково знадобиться допомога в одяганні, прийомі їжі та інших побутових завданнях, тому наявність помічників чи персоналу дуже важлива. «Сестри милосердя» завжди поряд. Послуги доглядальниці та чергова медсестра спрощують усі побутові моменти для клієнтів багатопрофільної клініки.

Соціальна підтримка:

  • Підтримка близьких та персоналу: присутність поруч дбайливого оточення, включаючи родичів, медсестер та доглядальниць, сприяє прискоренню реабілітації, допомагає пацієнту почуватися комфортно та мотивовано.
  • Психологічна підтримка: соціальна взаємодія з іншими людьми, будь то сусіди по клініці або родичі, значно покращує емоційний стан та прискорює одужання.

Живлення та гідратація:

  • Збалансоване та спеціалізоване харчування: після операції важливо отримувати достатню кількість вітамінів, мінералів та білків для прискорення загоєння тканин та загального відновлення.
  • Дієтичне харчування: якщо пацієнт має супутні захворювання (наприклад, цукровий діабет або захворювання шлунково-кишкового тракту), необхідно враховувати особливості харчування, щоб підтримувати здоров’я та запобігати ускладненням.

Медикаментозне лікування та контроль за станом здоров’я:

  • Прийом ліків: необхідний ретельний контроль за регулярним та правильним прийомом медикаментів, які призначив лікар (антибіотики, протизапальні засоби, знеболювальні препарати тощо).
  • Моніторинг стану: регулярні вимірювання АТ (артеріальний тиск є дуже важливим параметром самопочуття для тих пацієнтів, у кого діагностовані артеріальна гіпертензія, ішемічна хвороба серця, серцева недостатність, гіпертонія, гіпотонія), рівня цукру в крові, температури та інших вітальних індикаторів дозволяють уважно стежити за станом пацієнта та вчасно коригувати лікування та програми реабілітації.

Управління болем:

Больове полегшення: використання знеболювальних засобів та методів (наприклад, фізіотерапія, лікувальний масаж, теплові процедури) допомагає покращити самопочуття та полегшує процес реабілітації. Больовий синдром погіршує якість життя хворих, тому для хворої людини усунення відчуття болю має дуже велике значення для успішного проходження оздоровчого комплексу. Відсутність болю дуже важлива в першу чергу для психологічного та соматичного комфорту.

Режим сну та відпочинку:

Якісний відпочинок: для успішної реабілітації необхідні умови, в яких є все для повноцінного сну, оскільки саме під час відпочинку відбувається відновлення організму. Тиша, комфортна температура та відсутність стресу відіграють важливу роль.

Таким чином, для результативного відновлення після операції важливою є комплексна підтримка, яка успішно застосовує медичні інструменти, персоналізовані реабілітаційні програми, безпечні побутові умови, збалансоване харчування, психологічну допомогу та соціальну підтримку.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *