Пропустіть зал очікування!
Зареєструйтесь онлайн перед приїздом.
У нас є актуальні розклади, контактна інформація та можливість записуватись на прийом через Інтернет.
Невралгії: види, симптоми, лікування
Невралгія (диспепсія) – це стан, пов’язаний з пошкодженням нерва, що передає імпульси в головний мозок. Зазвичай при будь-якому вигляді невралгії симптоми проявляються печінням, тиском або супроводжуються несподіваним гострим, стріляючим, а іноді і болючим болем, що виходить з області , звідки надходить нервовий сигнал Вона може вражати людей у будь-якому віці та часто виникає протягом коротких чи тривалих інтервалів.Невралгія: причини виникнення
Причин, що провокують невралгію, безліч. Найбільш поширеними є:- пошкодження нерва, яке може бути спричинене перенесеним стресом, механічним пошкодженням (в результаті операції або травми), а також інфекцією;
- здавлення нерва пухлинними змінами або набряковими тканинами;
- запальні ураження нервів (перепоясуючий лишай та ін.);
- пошкодження нервів шкідливими токсинами, такими як чадний газ або свинець;
- дефіцит вітамінів із групи «В»;
- захворювання (ревматоїдний артрит, хвороба Лайма, цукровий діабет, червоний вовчак);
- гіпотиреоз – нестача гормонів щитовидної залози в організмі;
- дископатія або сколіоз;
- нейродегенеративні захворювання, наприклад, розсіяний склероз;
- зловживання алкоголем;
- зараження ВІЛ-інфекцією.
Різновиди невралгії (диспепсії)
До найпоширеніших видів такого захворювання, як невралгія, відносяться:- Міжреберна невралгія – біль виникає у просторі між ребрами. Може бути пекучою або проявлятись тиском на грудну клітину. Зазвичай вона проходить спонтанно. Однак, коли стан повторюється, лікування міжреберної невралгії полягає в усуненні причини болю. Якщо хвороба перебуває у гострій стадії, її лікують препаратами, які знижують м’язову напругу.
- Невралгія трійчастого нерва – частою причиною є запальні процеси ротової порожнини, зубів або придаткових. пазух носа. Як правило, вражає жінок після 35-40 років. Запалення трійчастого нерва проявляється гострим або інтенсивним колючим болем, який виникає в результаті безпосереднього подразнення нервових закінчень, їх пошкодження або здавлювання артеріями/венами .
- Невралгія потиличного нерва – хронічний больовий синдром, що вражає потилицю та ділянку шиї під ним. Найчастіше буває з одного боку голови, рідше – з обох боків. Це з подразненням чи пошкодженням нервових корінців у сфері потилиці. Крім болю може з’явитися шум у вухах та світлобоязнь.
- Тазова невралгія у жінок – симптоми захворювання супроводжуються болями в промежині, животі, кишечнику, епігастрії, попереку та нижніх кінцівках . Біль буває періодичним або постійним. Іноді вона проявляється з такою інтенсивністю, що просто неможливо нормально функціонувати.
- Невралгія сідничного нерва (ішіас) – пов’язана зі стисненням найбільшого периферичного нерва в організмі людини, що проходить від задньої поверхоньості стегна через гомілки до стопи. Для ішіасу характерні раптові і болючі болі в ділянці нирок, нерідко супроводжуються онімінням окремих сегментів хребта. Причина – дегенеративні зміни, що прогресують із віком.
- Постгерпетична невралгія – виникає в місці оперізуючого лишаю. Виявляється характерними пекучими, стріляючими або пульсуючими болями, а також розладами чутливості. Невралгія оперізувального герпесу може бути постійною або пароксизмальною і давати себе знати навіть через кілька років після зникнення висипів і остаточного лікування недуги.
Центр R-CLINIC: лікування невралгії в Одесі
Регулярно повторювана невралгія повинна стати приводом для звернення якнайшвидше до терапевта або невролога, які підберуть відповідний вид лікування індивідуально для кожного пацієнта. Лікар може використовувати фармакологічну терапію (знеболювальні, антидепресанти, нестероїдні протизапальні препарати), а також реабілітацію – фізіотерапія, курс масажів та акупунктура. У деяких випадках при медикаментозному лікуванні невралгії використовуються опіоїди. Також дуже важлива правильна дієта, яка повинна включати продукти, багаті вітаміном В (особливо В1, В6 і В12). Вони забезпечують швидку регенерацію нервів та усувають мікроушкодження. Людям з невралгією слід зосередитися на цільнозернових продуктах (вівсянка, крупи, цільнозерновий хліб), зелених листових овочах, бобових, печінці, горіхах, рибі, яйцях та молочних продуктах.Таке захворювання, як правило, здатне виникнути у вигляді побічного ефекту після тривалого вживання з терапевтичною метою гормональних ліків, у зв’язку з порушеннями у хребті або хворобами, кіт (тиреотоксикозом, наприклад), запаленням надниркових залоз та іншими недугами, що складно піддаються точної діагностики в сенсі однозначної причини неврологічного відхилення. Тому при виникненні симптомів міжреберної невралгії, таких як гострий біль у грудях або в ребрах, настійно рекомендовано звернутися до фахівця, здатного провести предметне обстеження організму та виявити достовірну етимологію та анамнез захворювання.
Поразка ділянки периферичної нервової системи, що супроводжується гострими больовими відчуттями хвилеподібного типу, називається невралгія. Відбувається зміна чутливості шкірного покриву ураженої недугою ділянки, яка червоніє та опухає в деяких випадках. Біль та роздратування то з’являються, то зникають. Під пахвами рясно виділяється піт. Перед кожним больовим нападом виникають печіння чи свербіж. Дуже гостро відчувається больова точка при натисканні пальцями. Передсудомний стан м’язової тканини та скутість м’язів також свідчать про неврологічне відхилення. Ризики захворіти на невралгію зростають при метаболічних розладах, при схильності до алергій та аутоімунних порушень, при абсцесах, гінгівітах і карієсі в ротовій порожнині, при ботулізмі, сифілісі та малярії, при гельмінтозі, хронічній депресії, булімії та анорих розладів та віком 50+.
Захворювання, що захоплює в області щелепи людської особи променеві нервові закінчення, називається невралгія трійчастого нерва. Хвороба здатна викликати дуже сильні болі та дискомфорт. Найбільш уразлива для цієї недуги категорія населення – це жінки від п’ятдесяти до сімдесяти років. Тригемінальна невралгія (так ще називають цю хворобу медики) – явище досить поширене. Йому супроводжують розлади вегетативної системи організму, а також розлад у роботі жувальних та мімічних м’язів обличчя. Причинами здатні стати травми черепа, вроджені аномалії, підвищений внутрішньочерепний тиск, нерідко спричиняє надмірне розширення артерій і вен голови, що травмує інші органи.
Загострені болючі відчуття вздовж ураженого нервового закінчення в периферичній системі організму людини називається невралгія – це іннервація з хвилеподібним болем, що проникає в ЦНС (центральна нервова система), і пов’язана з будь-якою ділянкою фізичного тіла . Недуга може виникнути внаслідок інфекції, пухлини, травми, вегетативної кризи будь-якої етимології, а також може побічним ефектом або супутньою патологією. Часто є наслідком переохолодження, сильного стресу чи перепаду артеріального тиску усередині черепа пацієнта. Симптоми важко визначні та вимагають скрупульозного дослідження професійними медиками. Самолікування категорично не вітається.
Серйозне захворювання, що вражає нервові закінчення в області грудей і ребер, носить назву міжреберна невралгія. Лікування хвороби носить не тільки медикаментозний характер, хоча ліки широко використовуються – застосовуються вітамінні комплекси з обов’язковою присутністю вітамінів групи B, міорелаксанти, судоми, що знімають, і спазми м’язових тканин, протизапальні та знеболювальні мазі, сиропи, капсули, порошки і таблетки. Успішно перевірено метод фізіотерапевтичних процедур. Фізіотерапія представлена у широкому спектрі – серед вдалих інструментів електрофорез, магніто-і лазеротерапія. Дуже корисні масаж у виконанні досвідченого мануального терапевта, а також ЛФК (лікувальна фізична культура), програму якої складає та контролює кваліфікований невропатолог.
У багатьох людей, що перейшли піввіковий віковий рубіж виникає природне питання в той момент, коли долає міжреберна невралгія – як зняти біль? Зрозуміло, насамперед це лікарські препарати, такі як мазі та таблетки, що знімають гострий больовий синдром, а також перцевий пластир і навіть архаїчні гірчичники. Крім цього, необхідно надіти теплий одяг і гарненько прогрітися гарячим питтям, якщо хворобливі відчуття – це наслідки сильного переохолодження. Стан повного спокою також буде надзвичайно корисним, особливо слід уникати протягів і неодмінно переміститися в приміщення, якщо на дворі вітряна холодна погода.
На поширене питання, що таке невралгія відповісти досить нескладно, так як це досить поширена недуга. Особливо це відноситься до категорії населення, вік якого перевалив за піввікову позначку. Характеризується ця патологія сильним дискомфортом та нападами гострого болю, який накочує хвилями і не відпускає страждальців по кілька годин. По суті це розлад якого-небудь нерва, що відноситься до периферійної системи організму людини.
Коли люди наздоганяє міжреберна невралгія, де болить, вона чудово усвідомлює, так як хвилеподібні напади больового синдрому здатні не відпускати його тіло протягом довгих годин. Біль гніздиться в нерві, що знаходиться в грудях – у грудній клітці біль і відчувається. Вона може обпалювати, тупо давити, пульсувати, стріляти і тягнути. Відчуватися може також десь у глибині між ребер.
Часто, у такій ситуації, коли спіткає людину міжреберна невралгія, що робити ніхто не знає, а робити потрібно наступне – розтерти чутливе місце маззю (якщо це м’яз), прийняти знеболювальну таблетку або сироп, закутатись у плед і спокійно чекати неодмінної перепочинку між нападами болю. Процедуру з розтиранням та прийомом ліків можна повторити в тому випадку, якщо протягом години болючі відчуття не припиняться.
Глухов Євгеній Ігорович
медичний директор, лікар-невролог, мануальний терапевт
Реабілітолог із досвідом практичної роботи понад 10 років, випускник НМАПО ім. П.Л. Шупика, завідувач інсультного блоку у відділенні інтенсивної терапії, клінічний ординатор кафедри судової медицини.
Осовський Ігор Сергійович
старший реабілітолог з досвідом роботи понад 4 роки
Закінчив школу професійного масажу «Profmed». Спеціалізація реабілітація, масаж, ЛФК.
Білий Євгеній Ігорович
Масажист. Досвід роботи становить більше 6 років.
Випускник школи професійного масажу «Profmed». Працює у напрямках: класичний масаж, локальний масаж(масаж голови, шиї, шийно-комірцевої зони, спини, грудної клітини, живота, верхніх та нижніх кінцівок), лімфодренажний масаж, вакуумний масаж, дитячий масаж, медовий масаж, антицелюлітний масаж, лікувальний масаж, апаратний масаж. Креольський масаж бамбуковими паличками; Самурайський масаж бамбуковими віниками; Старослов’янський масаж ложками.
(Свідоцтво: №ВН-122; №ВН-170; №ВН-178)
Базей Богдан Миколайович
Фізичний терапевт, ерготерапевт, реабілітолог, мануальний терапевт.
Закінчив Уманський медичний коледж на кафедрі лікувальна справа, закінчив Вінницький Відкритий міжнародний інститут розвитку людини «Україна» на кафедрі фізична терапія, ерготерапевт
Закінчив курс підвищення кваліфікації у професійній школі масажу «Profmed» за спеціалізацією Основи остеопатії, м’які техніки мануальної терапії, постізометрична релаксація, кінезотейпування.
Має стаж та досвід роботи у сфері медичної реабілітації 5+ років
ПОТРІБНА ПОРАДА ВІД НАШИХ ЕКСПЕРТІВ?
Замовте зворотний дзвінок зараз!
Ми зв’яжемося з Вами протягом 24 годин з моменту Вашого запиту